Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Openwaterzwemster Van Rouwendaal met wereldtitel naar Spelen

Openwaterzwemster Van Rouwendaal met wereldtitel naar Spelen

DOHA (ANP) - Openwaterzwemster Sharon van Rouwendaal is in Doha voor de tweede keer wereldkampioen geworden op de 10 kilometer. De olympisch kampioene van Rio 2016 versloeg de Spaanse María de Valdés in een spannende sprint.

Met haar prestatie verzekerde Van Rouwendaal zich ook van een ticket voor de Olympische Spelen van Parijs. Dat was ze afgelopen zomer op de WK in het Japanse Fukuoka door haar vierde plaats daar net misgelopen. In Doha was een plek bij de eerste dertien voldoende.

De 30-jarige Van Rouwendaal probeerde na ruim een uur weg te zwemmen van haar concurrentes, van wie de Duitse wereldkampioene Leonie Beck pas op een vijftiende positie lag. Maar de voor Monaco zwemmende Française Lisa Pou achterhaalde de Nederlandse in het water voor de kust van Doha.

Spannend slot

Van Rouwendaal, eerder wereldkampioen in 2022, nam in de voorlaatste ronde wel weer de kop. In de laatste ronde kreeg de Baarnse gezelschap van de Australische Moesha Johnson, haar trainingsmaatje in het Duitse Maagdenburg. Johnson trok door en had binnen de kortste keren een gat met de rest. Van Rouwendaal leidde de achtervolging, maar werd gepasseerd door De Valdés.

Bij de laatste boei keerde een groepje van vijf zwemsters richting finish. Van Rouwendaal kwam in het spoor van Johnson, met De Valdés naast zich. De Australische had haar krachten verspeeld, waarna Van Rouwendaal na 1 uur, 57 minuten en 26,8 seconden een fractie eerder aantikte dan de Spaanse. Het brons was voor de Portugese Angélica André.

Meer uit Sport

Wennemars derde op 1000 meter in Inzell achter ongenaakbare Stolz

INZELL (ANP) - Joep Wennemars is bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in Inzell als derde geëindigd op de 1000 meter. De regerend wereldkampioen op de kilometer moest met 1.07,23 zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Jordan Stolz. Die won in een nieuw baanrecord van 1.06,83 en schreef na de klassementen op de 500 en 1500 meter het derde wereldbekerklassement op zijn naam.

3 minuten geleden
Leerdam verslaat Takagi en Kok op 1000 meter in Inzell

INZELL (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste 1000 meter voorafgaand aan de Olympische Spelen gewonnen. De 27-jarige Zuid-Hollandse versloeg landgenote Femke Kok in een baanrecord van 1.12,74. Kok werd met 1.13,67 derde, nog achter de Japanse Miho Takagi (1.13,43).

37 minuten geleden
Pieterse wint wereldbekerwedstrijd veldrijden in Maasmechelen

MAASMECHELEN (ANP) - Puck Pieterse heeft de wereldbekerwedstrijd veldrijden in het Belgische Maasmechelen op haar naam geschreven. Het was voor de 23-jarige Amersfoortse de eerste zege in de wereldbeker dit seizoen.

1 uur geleden
Italiaanse skiër Franzoni de beste in Hahnenkammrennen

KITZBÜHEL (ANP/BELGA) - Skiër Giovanni Franzoni heeft de beroemde Hahnenkammrennen in het Oostenrijkse Kitzbühel gewonnen. De 24-jarige Italiaan was in de afdaling voor de wereldbeker op de beruchte Streif een fractie sneller dan de Zwitser Marco Odermatt en Maxence Muzaton uit Frankrijk.

1 uur geleden
Marathonschaatser Visser wint Nederlandse titel op natuurijs

WEISSENSEE (ANP) - Marathonschaatser Harm Visser heeft op de Oostenrijkse Weissensee de Nederlandse titel op natuurijs gewonnen. De 25-jarige Fries kwam na 150 kilometer solo over de finish.

3 uur geleden
Djokovic schakelt Van de Zandschulp uit op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Het is Botic van de Zandschulp niet gelukt te stunten op de Australian Open. De Nederlander was in de derde ronde niet opgewassen tegen Novak Djokovic, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al tien keer op zijn naam schreef: 6-3 6-4 7-6 (4).

3 uur geleden
Geblesseerde Osaka trekt zich terug uit Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka komt niet meer in actie op de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar heeft te veel last van een buikblessure. Ze heeft zich afgemeld voor haar wedstrijd in de derde ronde tegen de Australische Maddison Inglis.

5 uur geleden