Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Openwaterzwemster Van Rouwendaal met wereldtitel naar Spelen

Openwaterzwemster Van Rouwendaal met wereldtitel naar Spelen

DOHA (ANP) - Openwaterzwemster Sharon van Rouwendaal is in Doha voor de tweede keer wereldkampioen geworden op de 10 kilometer. De olympisch kampioene van Rio 2016 versloeg de Spaanse María de Valdés in een spannende sprint.

Met haar prestatie verzekerde Van Rouwendaal zich ook van een ticket voor de Olympische Spelen van Parijs. Dat was ze afgelopen zomer op de WK in het Japanse Fukuoka door haar vierde plaats daar net misgelopen. In Doha was een plek bij de eerste dertien voldoende.

De 30-jarige Van Rouwendaal probeerde na ruim een uur weg te zwemmen van haar concurrentes, van wie de Duitse wereldkampioene Leonie Beck pas op een vijftiende positie lag. Maar de voor Monaco zwemmende Française Lisa Pou achterhaalde de Nederlandse in het water voor de kust van Doha.

Spannend slot

Van Rouwendaal, eerder wereldkampioen in 2022, nam in de voorlaatste ronde wel weer de kop. In de laatste ronde kreeg de Baarnse gezelschap van de Australische Moesha Johnson, haar trainingsmaatje in het Duitse Maagdenburg. Johnson trok door en had binnen de kortste keren een gat met de rest. Van Rouwendaal leidde de achtervolging, maar werd gepasseerd door De Valdés.

Bij de laatste boei keerde een groepje van vijf zwemsters richting finish. Van Rouwendaal kwam in het spoor van Johnson, met De Valdés naast zich. De Australische had haar krachten verspeeld, waarna Van Rouwendaal na 1 uur, 57 minuten en 26,8 seconden een fractie eerder aantikte dan de Spaanse. Het brons was voor de Portugese Angélica André.

Meer uit Sport

Swiatek begint goed aan jacht op vijfde tennistitel Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.

50 minuten geleden
Tennisser Griekspoor speelt dinsdag om 11.00 uur tegen Arnaldi

PARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.

1 uur geleden
Klassementsleider Vingegaard wil in de Giro nog een etappe winnen

MILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.

3 uur geleden
Uitvalbeurt zorgt voor frustratie bij Formule 1-coureur Russell

MONTREAL (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell hield veel frustraties over aan de Grote Prijs van Canada. De 28-jarige Brit startte in Montreal voor het derde jaar op rij vanaf poleposition, maar viel met zijn Mercedes in de dertigste ronde uit. Zijn jonge Italiaanse ploeggenoot Kimi Antonelli behaalde zijn vierde achtereenvolgende zege dit seizoen en vergrootte zijn voorsprong op Russell in de WK-stand tot 43 punten.

4 uur geleden
Basketballer Wembanyama brengt Spurs langszij in play-offs NBA

SAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van San Antonio Spurs zijn in de finale van de Western Conference in de NBA tegen regerend kampioen Oklahoma City Thunder langszij gekomen. Dankzij uitblinker Victor Wembanyama won het team van trainer Mitch Johnson met 103-82. Na vier wedstrijden is de stand nu 2-2.

5 uur geleden
Verstappen tevreden met eerste podiumplaats in 2026

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.

13 uur geleden
Verstappen derde in Grote Prijs van Canada, zege Antonelli

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.

13 uur geleden