Openwaterzwemmers finishen in Tokio tegen de opkomende zon in
TOKIO (ANP) - Sharon van Rouwendaal en Ferry Weertman hebben maandagochtend in alle vroegte de baai verkend waarin ze deze week hun olympische titels op de 10 kilometer door het open water hopen te prolongeren. Het leverde de zwemmers belangrijke, nieuwe inzichten op. "Het laatste stuk naar de finish zwemmen ze richting de plek waar de zon opkomt", zegt coach Thijs Hagelstein. "Ze kijken dus tegen de zon in. Dat is voor de navigatie belangrijk om te weten."
Van Rouwendaal duikt woensdag om 06.30 uur Japanse tijd - in Nederland is het dan 7 uur vroeger - het water van het Odaiba Marine Park in. Weertman begint een dag later op hetzelfde tijdstip aan de 10 kilometer. Omdat de baai niet zo groot is, moeten de deelnemers zeven rondes van 1435 meter afleggen. Normaal gesproken zwemmen ze vaak vier rondes van 2,5 kilometer.
Kansen en uitdagingen
"Het is een heel ander parcours dan bij het testevent in 2019", zegt Hagelstein. "Daarom is het fijn dat we nu het parcours konden verkennen; je wil er een keer gezwommen hebben voordat je gaat racen. Zo kan je zien waar de uitdagingen liggen, waar je scherp moet zijn, waar de kansen liggen en waar je wat slimmer moet zijn dan de anderen."
De openwaterwedstrijden beginnen al zo vroeg vanwege de hoge temperaturen in Tokio. De watertemperatuur ligt rond de 30 graden Celsius. "Het is heel goed te begrijpen dat de start al zo vroeg is, dit is het minst warme moment van de dag. Die opkomende zon is op zich niet erg, zo'n omgevingscomponent maakt het nog een beetje openwaterzwemmen", aldus de Nederlandse coach. "Het water is namelijk hartstikke vlak, er is weinig tot geen stroming. Openwaterzwemmen was oorspronkelijk bedoeld om te vechten met de omstandigheden. Als je bij wijze van spreken in het IJsselmeer gaat zwemmen, heb je golven, sterke stroming en wind. Zo'n omgevingscomponent als de opkomende zon maakt het hier leuk."
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.
25 minuten geledenARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer twee derde van het totaal aantal beschikbare tickets.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).
5 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
18 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.
1 dag geleden