Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Openingsredes proces tegen Trump in Senaat van start

Openingsredes proces tegen Trump in Senaat van start

WASHINGTON (ANP) - In de Amerikaanse Senaat beginnen de aanklagers en de verdedigers van president Trump met hun openingsredes. Beide kampen hebben er volgens de dinsdag gemaakte afspraken drie dagen voor. De aanklagers uit het Democratische kamp spreken als eersten en hebben al aangegeven dat ze de drie dagen zullen benutten.

De honderd senatoren hebben gezworen dat ze onpartijdige juryleden zijn in dit proces, waarbij Democraten uit het Huis van Afgevaardigden de Republikein Trump van machtsmisbruik beschuldigen. Het proces is onder het toeziend oog van de voorzitter van het Hooggerechtshof, John Roberts.

Trump is pas de derde president van de Verenigde Staten die door de Senaat wordt berecht in een 'impeachtment' procedure om hem af te zetten. De vorige keer startte zo'n proces in de Senaat op 7 januari 1999 tegen de toenmalige Democratische president Bill Clinton. De Senaat sprak hem 12 februari 1999 vrij. De in meerderheid Republeinse Senaat doet dat naar verwachting binnen afzienbare tijd ook met Trump.

Meer uit Buitenland

WSJ: Iran vuurde raketten af richting basis in Indische Oceaan

TEHERAN (ANP) - Iran heeft onlangs twee ballistische raketten afgevuurd richting de Amerikaans-Britse militaire basis op Diego Garcia in de Indische Oceaan. Dat meldt de Amerikaanse krant The Wall Street Journal op gezag van Amerikaanse functionarissen.

11 minuten geleden
Iran praat met Japan over toegang Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iran is bereid om Japanse schepen door de Straat van Hormuz te laten varen. Dat heeft de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met het Japanse persbureau Kyodo.

12 minuten geleden
New York Times wint zaak rond persvrijheid Pentagon

NEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.

2 uur geleden
Trump overweegt militaire operaties Iran af te schalen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.

3 uur geleden
Trump sluit staakt-het-vuren in Iran uit

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.

7 uur geleden
VS sturen 2500 extra mariniers naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.

11 uur geleden
Regering VS wil geld terug van Harvard-universiteit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.

11 uur geleden