Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Openingsredes proces tegen Trump in Senaat van start

Openingsredes proces tegen Trump in Senaat van start

WASHINGTON (ANP) - In de Amerikaanse Senaat beginnen de aanklagers en de verdedigers van president Trump met hun openingsredes. Beide kampen hebben er volgens de dinsdag gemaakte afspraken drie dagen voor. De aanklagers uit het Democratische kamp spreken als eersten en hebben al aangegeven dat ze de drie dagen zullen benutten.

De honderd senatoren hebben gezworen dat ze onpartijdige juryleden zijn in dit proces, waarbij Democraten uit het Huis van Afgevaardigden de Republikein Trump van machtsmisbruik beschuldigen. Het proces is onder het toeziend oog van de voorzitter van het Hooggerechtshof, John Roberts.

Trump is pas de derde president van de Verenigde Staten die door de Senaat wordt berecht in een 'impeachtment' procedure om hem af te zetten. De vorige keer startte zo'n proces in de Senaat op 7 januari 1999 tegen de toenmalige Democratische president Bill Clinton. De Senaat sprak hem 12 februari 1999 vrij. De in meerderheid Republeinse Senaat doet dat naar verwachting binnen afzienbare tijd ook met Trump.

Meer uit Buitenland

Netanyahu: te vroeg voor conclusies rol Iran bij flydubai-vlucht

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft woensdag gezegd dat het nog te vroeg is om te zeggen of er Iraanse betrokkenheid was bij het gewelddadige incident aan boord van de flydubai-vlucht van Dubai naar Tel Aviv. Dat zei hij in het programma Hannity op Fox News.

1 uur geleden
Website hackersgroep ShinyHunters offline

WASHINGTON (ANP/RTR) - De website van ShinyHunters, de groep die de verantwoordelijkheid heeft opgeëist voor een recente hack waarbij persoonlijke en gevoelige gegevens van duizenden FBI-agenten zijn buitgemaakt, is woensdag offline gegaan.

1 uur geleden
Hegseth: rol voor Elon Musk in toekomstige oorlogsvoering

VIRGINIA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft diverse nieuwe militaire commando's en projecten aangekondigd, waaronder een initiatief dat onder leiding zal komen te staan van Elon Musk. Het gaat om een project dat gericht is op onderzoek naar de toekomst van oorlogsvoering.

1 uur geleden
Hooggerechtshof: executie Christa Pike mag doorgaan

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft woensdag een uitspraak van een lagere rechtbank vernietigd en bepaald dat Tennessee door kan gaan met de executie van Christa Pike. Dat melden diverse Amerikaanse media.

4 uur geleden
Trump in contact met Netanyahu over vlucht flydubai

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met zijn Israëlische collega Benjamin Netanyahu over de flydubai-vlucht gesproken. Dat liet hij verslaggevers woensdag weten. Trump noemde het een "ongelooflijk verhaal".

4 uur geleden
Iran ontkent weer betrokkenheid bij incident luchtmachtbasis VK

TEHERAN (ANP) - Iran ontkent opnieuw betrokkenheid bij het incident afgelopen zondag bij de luchtmachtbasis bij het Britse Fairford. Dat heeft de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi op X laten weten.

4 uur geleden
Flydubai vliegt gedurende onderzoek niet van en naar Israël

DUBAI (ANP/RTR) - De luchtvaartmaatschappij flydubai stopt voorlopig met vluchten van en naar Israël. Aan boord van een toestel van de maatschappij was woensdag onderweg naar Tel Aviv een gewelddadig incident waarbij de piloten betrokken waren. Dit wordt onderzocht sinds het toestel een noodlanding in Saudi-Arabië maakte.

7 uur geleden