Openingsceremonie op Seine begonnen met vuurwerk en Griekse boot
PARIJS (ANP) - De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Parijs is vlak na 19.30 uur officieel begonnen met vuurwerk in de kleuren van de Franse vlag. De boot van Griekenland was de eerste in een parade vanaf Pont d'Austerlitz, waarin de afvaardigingen van tweehonderd landen verspreid over 85 boten uiteindelijk ruim 6 kilometer over de Seine zullen afleggen.
Aan het begin van de ceremonie was op de schermen langs de Seine een filmpje te zien, waarin oud-voetballer Zinédine Zidane een prominente rol speelde. De 52-jarige Fransman, die ook werd genoemd als laatste drager van de olympische vlam, kreeg het vuur in handen en reisde er onder meer mee in de Parijse metro. Vervolgens nam een groepje kinderen de vlam mee in een boot de Seine op.
Vervolgens werden de camera's gericht op de Franse president Emmanuel Macron en Thomas Bach, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC). Zij schudden elkaar de hand. Een lange rij vuurwerk in het blauw, wit en rood van Frankrijk vanaf Pont d'Austerlitz kon daarna op luid gejuich van het publiek rekenen. Vervolgens was het de beurt aan de boten.
300.000 toeschouwers
De ongebruikelijke ceremonie, de eerste ooit buiten een stadion, eindigt na bijna vier uur bij het bij de Eiffeltoren gelegen Trocadéro. Langs de Seine zijn circa 300.000 toeschouwers aanwezig.
De Nederlandse boot, met daarop 144 begeleiders en sporters, is als 58e aan de beurt. TeamNL deelt de boot met Peru. Griekenland is traditioneel de eerste, gastland Frankrijk sluit de rij.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
11 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
12 uur geledenADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
13 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
16 uur geleden