Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Openingsceremonie op Seine begonnen met vuurwerk en Griekse boot

Openingsceremonie op Seine begonnen met vuurwerk en Griekse boot

PARIJS (ANP) - De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Parijs is vlak na 19.30 uur officieel begonnen met vuurwerk in de kleuren van de Franse vlag. De boot van Griekenland was de eerste in een parade vanaf Pont d'Austerlitz, waarin de afvaardigingen van tweehonderd landen verspreid over 85 boten uiteindelijk ruim 6 kilometer over de Seine zullen afleggen.

Aan het begin van de ceremonie was op de schermen langs de Seine een filmpje te zien, waarin oud-voetballer Zinédine Zidane een prominente rol speelde. De 52-jarige Fransman, die ook werd genoemd als laatste drager van de olympische vlam, kreeg het vuur in handen en reisde er onder meer mee in de Parijse metro. Vervolgens nam een groepje kinderen de vlam mee in een boot de Seine op.

Vervolgens werden de camera's gericht op de Franse president Emmanuel Macron en Thomas Bach, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC). Zij schudden elkaar de hand. Een lange rij vuurwerk in het blauw, wit en rood van Frankrijk vanaf Pont d'Austerlitz kon daarna op luid gejuich van het publiek rekenen. Vervolgens was het de beurt aan de boten.

300.000 toeschouwers

De ongebruikelijke ceremonie, de eerste ooit buiten een stadion, eindigt na bijna vier uur bij het bij de Eiffeltoren gelegen Trocadéro. Langs de Seine zijn circa 300.000 toeschouwers aanwezig.

De Nederlandse boot, met daarop 144 begeleiders en sporters, is als 58e aan de beurt. TeamNL deelt de boot met Peru. Griekenland is traditioneel de eerste, gastland Frankrijk sluit de rij.

Meer uit Sport

Herlings wint na lange tijd weer wedstrijd in MXGP

TEUTSCHENTHAL (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft voor het eerst sinds het najaar weer een wedstrijd in de MXGP op zijn naam geschreven. De 30-jarige Nederlander was de beste in Teutschenthal in Duitsland. Herlings eindigde in de eerste manche als tweede en hij won de tweede.

1 uur geleden
Telstar keert na zege op Willem II na 47 jaar terug in Eredivisie

TILBURG (ANP) - Telstar keert na 47 jaar afwezigheid terug in de Eredivisie. De Noord-Hollanders stelden promotie veilig door in de finale van de play-offs bij Willem II te winnen: 1-3. Het eerste duel eindigde drie dagen eerder in 2-2.

3 uur geleden
Atlete Dokter tweede op meerkamp in Götzis

GÖTZIS (ANP) - Sofie Dokter is bij de meerkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede geëindigd. De 22-jarige Nederlandse noteerde op vijf van de zeven onderdelen een persoonlijk record en kwam uit op 6576 punten. Daarmee voldeed ze ook aan de WK-limiet. De WK zijn in september in Tokio.

4 uur geleden
PSG 'veroordeelt ten zeerste' geweld na finale Champions League

PARIJS (ANP/BELGA) - Paris Saint-Germain "veroordeelt ten zeerste" het geweld in Parijs en op andere plaatsen in Frankrijk na de finale van de Champions League. "Deze Europese titel zou een moment van collectieve vreugde moeten zijn en niet van onrust en chaos", aldus de club, die met 5-0 van Internazionale won, in een verklaring.

4 uur geleden
Renners in Giro ontvangen zegen van paus

ROME (ANP/DPA) - Het wielerpeloton in de Giro d'Italia is zondag met een pauselijke zegen begonnen aan de 21e en laatste etappe met start en finish in Rome. Paus Leo XIV begroette de renners voor de start. "Wielrennen is zo belangrijk. Dank voor alles wat jullie doen. Ik hoop dat jullie altijd je rol als voorbeeld voor anderen in gedachten houden. Jullie zijn hier altijd welkom", sprak de paus.

4 uur geleden
Kooij wint slotetappe in door ploeggenoot Yates gewonnen Giro

ROME (ANP) - Olav Kooij heeft de 21e en laatste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. Het was de tweede ritzege voor de Zuid-Hollander van Visma - Lease a Bike. Kooij hield in de massasprint de Australiër Kaden Groves en de Italiaan Matteo Moschetti achter zich.

4 uur geleden
Piastri wint GP Spanje, Verstappen na tijdstraf tiende

BARCELONA (ANP) - De Australiër Oscar Piastri heeft in de Grote Prijs van Spanje in de Formule 1 zijn vijfde zege van het seizoen geboekt. De coureur van McLaren was vanaf poleposition gestart en hield zijn Britse teamgenoot Lando Norris en de Monegask Charles Leclerc (Ferrari) achter zich. Titelverdediger Max Verstappen passeerde de finish als vijfde, maar werd door een tijdstraf van tien seconden slechts tiende.

6 uur geleden