Opening Tulp Festival Amsterdam geschrapt
AMSTERDAM (ANP) - Vanwege de maatregelen om de corona-uitbraak in te dammen, is de opening van het jaarlijkse Tulp Festival Amsterdam op 31 maart afgelast. Dat melden de organiserende stichting en de Hermitage Amsterdam.
De opening zou samenvallen met het begin van de expositie '5 eeuwen tulpen in 100 soorten' in de binnentuin van de Hermitage. Die wordt mogelijk verplaatst naar een andere locatie.
De half miljoen tulpen die op tientallen locaties in de volle grond en in kuipen en schalen zijn neergezet, blijven gewoon staan. "Op dit moment gaan we er nog vanuit dat de tulpen gedurende de maand april het straatbeeld zullen opfleuren", aldus de Stichting Tulp Festival.
Het bloemenfestijn is een initiatief van tuinontwerper Saskia Albrecht. Er doen scholen, winkeliers, bedrijven, instellingen en musea mee.
Meer uit Binnenland
ELL (ANP) - Voor het eerst sinds 2020 is sprake van een regionale superhittegolf in Nederland, meldt Weeronline. De temperatuur kwam zaterdag rond 10.00 uur boven de 30 graden uit in het Limburgse Ell en daarmee werd aan de voorwaarde voor een superhittegolf voldaan.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Voor de derde dag op rij is het landelijke junirecord voor de hoogste minimumtemperatuur verbroken, meldt Weeronline zaterdag. In Maastricht daalde de temperatuur gedurende het etmaal van vrijdag niet onder de 22,9 graden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De laatste groepswedstrijd van het Nederlands elftal op het WK voetbal is in de nacht van donderdag op vrijdag door zo'n 1,6 miljoen mensen bekeken. Dat blijkt uit voorlopige cijfers van het Nationaal Media Onderzoek (NMO).
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Er zijn zaterdagochtend veel hulpdiensten in touw bij een grote brand in een parkeergarage aan de Bas Paauwestraat in Rotterdam-Zuid waarbij vijf auto's zijn uitgebrand. Een deel van het complex met 159 woningen boven de parkeergarage is ontruimd. Ongeveer 150 mensen zijn even elders opgevangen.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In een parkeergarage aan de Bas Paauwestraat in Rotterdam-Zuid is een autobrand uitgebroken. De brand is uitslaand en er komt daarbij veel rook vrij, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Bij een aanrijding tussen een fietser en een auto op de Hereweg in Groningen is een fietser zwaargewond geraakt. De automobilist is na het ongeval doorgereden, meldt de politie.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam mogen zaterdag meerdere evenementen niet doorgaan vanwege de hitte. Het gaat om Nous'klaer Festival in Delfshaven, Buiten Gewoon Festival in Kralingen en I Love Urban in Nesselande. Ook de Kuip Run, die zondag plaats zou vinden, gaat niet door, meldt Feyenoord op de website.
10 uur geleden