Opening Shein-winkels in Frankrijk leidt tot kritiek
PARIJS (ANP/RTR) - Shein opent in november zijn eerste permanente winkels in Frankrijk. De fastfashionwebwinkel heeft een overeenkomst gesloten met warenhuiseigenaar Société des Grands Magasins (SGM) voor shop-in-shops in warenhuizen in Parijs en andere steden. Maar die stap kan op kritiek rekenen van Franse retailers.
Shein had tot nu toe alleen tijdelijke pop-upwinkels die vooral gericht waren op marketing. Met winkels in Franse warenhuizen zet Shein een volgende stap en hoopt SGM een jonger publiek naar zijn warenhuizen te trekken.
Franse merken hadden al moeite om te concurreren met Zara en H&M toen Shein werd gelanceerd, dat klanten lokt met lage prijzen en een verslavende app. Verschillende Franse moderetailers zijn dit jaar in financiële problemen gekomen.
Wetsvoorstel
"Voor het Parijse stadhuis creëren ze de nieuwe Shein-megastore, die, na tientallen Franse merken te hebben vernietigd, erop uit is onze markt nog massaler te overspoelen met wegwerpproducten", stelt Yann Rivoallan, de baas van de Franse moderetailvereniging Fédération Française du Prêt à Porter.
Shein staat in Frankrijk ook onder druk van politici en toezichthouders. Zo is een wetsvoorstel gesteund dat fastfashion reguleert en, als het wordt ingevoerd, Shein zou verbieden om te adverteren.
De eerste winkel van de fastfashionwebsite opent begin november in warenhuis BHV in Parijs. Later volgen openingen in warenhuizen van Galeries Lafayette in onder meer Dijon, Grenoble en Reims.
Meer uit Financieel
BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
21 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.
1 dag geleden