Opening Shein-winkels in Frankrijk leidt tot kritiek
PARIJS (ANP/RTR) - Shein opent in november zijn eerste permanente winkels in Frankrijk. De fastfashionwebwinkel heeft een overeenkomst gesloten met warenhuiseigenaar Société des Grands Magasins (SGM) voor shop-in-shops in warenhuizen in Parijs en andere steden. Maar die stap kan op kritiek rekenen van Franse retailers.
Shein had tot nu toe alleen tijdelijke pop-upwinkels die vooral gericht waren op marketing. Met winkels in Franse warenhuizen zet Shein een volgende stap en hoopt SGM een jonger publiek naar zijn warenhuizen te trekken.
Franse merken hadden al moeite om te concurreren met Zara en H&M toen Shein werd gelanceerd, dat klanten lokt met lage prijzen en een verslavende app. Verschillende Franse moderetailers zijn dit jaar in financiële problemen gekomen.
Wetsvoorstel
"Voor het Parijse stadhuis creëren ze de nieuwe Shein-megastore, die, na tientallen Franse merken te hebben vernietigd, erop uit is onze markt nog massaler te overspoelen met wegwerpproducten", stelt Yann Rivoallan, de baas van de Franse moderetailvereniging Fédération Française du Prêt à Porter.
Shein staat in Frankrijk ook onder druk van politici en toezichthouders. Zo is een wetsvoorstel gesteund dat fastfashion reguleert en, als het wordt ingevoerd, Shein zou verbieden om te adverteren.
De eerste winkel van de fastfashionwebsite opent begin november in warenhuis BHV in Parijs. Later volgen openingen in warenhuizen van Galeries Lafayette in onder meer Dijon, Grenoble en Reims.
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
6 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
7 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
8 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
9 uur geleden