Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Opening Limburgs carnavalsseizoen niet meer in Maastricht'

'Opening Limburgs carnavalsseizoen niet meer in Maastricht'

MAASTRICHT (ANP) - De opening van het Limburgse carnavalsseizoen op 11 november zal waarschijnlijk niet langer in Maastricht plaatsvinden. Dat zei een woordvoerder van de organisatie van het jaarlijkse 10.000-koppige evenement woensdag.

Uit een brief van de Maastrichtse burgemeester Annemarie Penn-te Strake woensdag aan de gemeenteraad blijkt dat de 11de van de 11de niet meer terecht kan op het Vrijthof, waar het tot en met 2018 achttien keer plaatsvond. Het Vrijthof zou namelijk al volgeboekt zijn voor 2020. Ook elders in de stad kan of wil de organisatie niet terecht.

"Met grote waarschijnlijkheid is dit het definitieve einde van de 11de van de 11de in Maastricht", aldus een woordvoerder van de organisatie. Hij denkt aan uitwijken naar een andere stad, zoals Roermond, Sittard, Venlo, Heerlen of het Pinkpopterrein in Landgraaf.

Vorig jaar vond de 11de van de 11de voor het eerst niet meer op het overvolle Vrijthof plaats, maar moest noodgedwongen uitwijken naar zalencentrum MECC. Dat was echter geen succes, waarop de organisatie vergeefs vroeg om terugkeer naar het Vrijthof. De burgemeester wijst dit van de hand en wil geen uitzondering maken. Dit omdat het niet zou gaan om een voor Maastricht uniek en imagoversterkend evenement.

Meer uit Binnenland

Ombudsman kritisch op plan om te besparen op bijstand

DEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.

54 minuten geleden
ADO-fans vieren in Den Haag kampioenschap eerste divisie

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.

10 uur geleden
Frank van Leeuwen wint 27e editie van De Slimste Mens

HILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.

11 uur geleden
Eerste bodycams eind deze maand uitgereikt aan conducteurs

DEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.

11 uur geleden
Advocaten roepen staatssecretaris op maatregelen EBI te schrappen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.

11 uur geleden
Urenlang spreken inwoners Groene Hart zich uit tegen windturbines

DEN HAAG (ANP) - Politici en inwoners van het Groene Hart hebben zich op het provinciehuis in Den Haag urenlang uitgesproken tegen de komst van windturbines in het open polderlandschap. Vele tientallen insprekers vertelden Provinciale Staten hoe ze denken over de plannen van de provincie Zuid-Holland. De boodschap was veelal hetzelfde: zet geen windturbines in het Groene Hart.

11 uur geleden
Politie verwijdert bezetters Betuwelijn, tientallen aanhoudingen

VALBURG (ANP) - De politie heeft de demonstranten die bij Valburg op de Betuwelijn zaten van het spoor gehaald. De activisten van Geef Tegengas zijn door de politie afgevoerd naar een arrestantencomplex. Volgens een woordvoerder zijn er tientallen aanhoudingen verricht.

12 uur geleden