Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Opening horeca drukt omzetpiek supermarkten'

'Opening horeca drukt omzetpiek supermarkten'

DIEMEN (ANP) - De omzet van supermarkten lag vorige week nog duidelijk hoger dan een jaar eerder, maar die groei was minder spectaculair dan in eerdere weken. Dat constateren marktonderzoekers Nielsen en IRI. De onderzoekers gaan ervan uit dat de opening van de horeca sinds 1 juni meespeelt in de mindere groei.

De omzet steeg vorige week met 8,4 procent, stelt Nielsen. In de vier voorafgaande weken was er volgens de marktonderzoeker nog sprake van groei met dubbelcijferige percentages.

IRI kwam met vergelijkbare cijfers. Mogelijk speelt mee dat mensen ook weer buiten de deur zijn gaan eten en drinken. Maar de onderzoekers geven aan dat ook het minder lekkere weer een rol kan hebben gespeeld. Daarnaast was het vorige week maandag Tweede Pinksterdag. Dan hanteren winkels vaak aangepaste openingstijden wat tevens kan hebben bijgedragen aan de omzetdaling.

De sluiting van cafés en restaurants vanwege het coronavirus zorgde voorheen voor de veel hogere verkoopcijfers bij grootgrutters. Doordat eten buitenshuis amper mogelijk was, sloegen consumenten meer eten en drinken in bij de supermarkten. Nu de horeca voorzichtig weer de deuren opent is dat effect minder.

Meer uit Financieel

EU-leiders: Brussel mag eigen handel tegen China beschermen

BRUSSEL (ANP) - De EU-leiders hebben de Europese Commissie het mandaat gegeven om te kijken waar het de eigen handel kan beschermen tegen oneerlijke handel, bijvoorbeeld uit China. Als het nodig is, mag daarvoor een nieuw handelsinstrument in het leven worden geroepen, zo spraken de leiders in de nacht van donderdag op vrijdag af.

7 minuten geleden
Gunstig voorjaarsweer stuwt inkomsten bouwketen Hornbach

HOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft in het eerste kwartaal van zijn boekjaar geprofiteerd van goed voorjaarsweer. Door gunstig weer klusten meer mensen in en om het huis. De in Europa actieve doe-het-zelfketen zag de omzet en winst stijgen.

20 minuten geleden
FNV: dit weekend opnieuw winkels Gall & Gall dicht door staking

UTRECHT (ANP) - Mensen die dit weekend een fles drank willen kopen voor de volgende WK-wedstrijd van Nederland of voor Vaderdag moeten goed kijken waar ze dit doen. Tientallen winkels van slijterijketen Gall & Gall blijven dit weekend dicht omdat medewerkers gaan staken, kondigt FNV aan. Vorige maand deden werknemers dit ook al twee keer, toen bleven volgens de vakbond ook tientallen winkels gesloten.

20 minuten geleden
VEH: kwart huiseigenaren kampt met hitte, soms ook na ingrepen

AMERSFOORT (ANP) - Bijna een kwart van de mensen die in een koophuis wonen, heeft bij warm weer last van de hitte binnen. Dat concludeert de Vereniging Eigen Huis (VEH) na een peiling onder ruim 2200 eigenaren. Veel mensen nemen wel maatregelen om hun huis comfortabeler te maken, maar voor een deel daarvan lost dat het probleem niet op.

2 uur geleden
Winsten op Wall Street na ondertekening voorlopig vredesakkoord

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met winsten gesloten na de ondertekening van een voorlopig vredesakkoord tussen Iran en de Verenigde Staten. De aankondiging dat de Straat van Hormuz opengaat voor al het scheepsverkeer verlichtte de zorgen over oplopende inflatie enigszins. SpaceX behoorde bijna een week na zijn beursdebuut tot de verliezers.

10 uur geleden
FNV kondigt staking bij Etos en Kruidvat op Vaderdag aan

UTRECHT (ANP) - Wie zondag nog snel een luchtje of een scheerset wil halen voor Vaderdag moet opletten. Medewerkers van drogisterijketens Etos en Kruidvat gaan dan staken, kondigt vakbond FNV aan. De bond is ontevreden over de voorstellen van werkgevers in het cao-overleg voor drogisterijmedewerkers, omdat zij aansturen op een halvering van de zondagstoeslag.

12 uur geleden
Waymo moet fout herstellen bij duizenden zelfsturende auto's

WASHINGTON (ANP/RTR) - De maker van zelfsturende auto's Waymo moet een veiligheidsprobleem bij bijna 3900 voertuigen in de Verenigde Staten verhelpen. De auto's kunnen door een fout op hoge snelheid blijven doorrijden bij wegafzettingen op de snelweg voor werkzaamheden, meldt de toezichthouder voor het wegverkeer NHTSA.

12 uur geleden