Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Openda: indrukwekkend om naast deze grote spelers te staan

Openda: indrukwekkend om naast deze grote spelers te staan

TUBEKE (ANP) - Loïs Openda kijkt de eerste dagen als Belgisch international zijn ogen uit. "Het is heel indrukwekkend om naast deze grote spelers te staan", zei de aanvaller, die de afgelopen twee seizoenen op huurbasis voor Vitesse speelde, in het nationale trainingscomplex van het Belgische voetbalelftal in Tubeke.

"Het is een droom die uitkomt voor mij", aldus de 22-jarige aanvaller, die dit seizoen achttien doelpunten maakte in de Eredivisie. Hij hoopt vrijdag in de wedstrijd tegen het Nederlands elftal in de Nations League zijn debuut voor de 'Rode Duivels' te maken. "Maandag trainde ik binnen met Eden Hazard en vandaag stond ik op het veld met al deze grote namen. Mijn snelheid is mijn voornaamste kwaliteit en misschien kan ik iets bijdragen op dat niveau. Het is duidelijk dat het mijn doel is om wat minuten te maken in deze vier wedstrijden."

België speelt na de ontmoeting met Oranje in de Nations League de komende twee weken ook nog tegen Polen, Wales en opnieuw Polen.

Openda, die eigendom is van Club Brugge, staat in de belangstelling van meerdere clubs. "Ik heb nog een contract voor twee jaar bij Club en ik zal naar een ploeg gaan waar ik vertrouwen en speeltijd zal krijgen. Ik heb al contacten gehad met Brugge, maar ik heb nog geen beslissing genomen. Of ik mijn keuze laat afhangen van het WK dat eraan komt? Daar denk ik nog niet aan. Ik concentreer me vooral op deze Nations League-wedstrijden."

Meer uit Voetbal

Arsenal bereikt finale Champions League door zege op Atlético

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.

7 uur geleden
International Simons geopereerd aan rechterknie

LONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.

8 uur geleden
Willem II wint eerste duel met RKC Waalwijk in play-offs met 1-0

WAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.

9 uur geleden
NAC Breda accepteert uitspraak en ziet af van verdere procedures

BREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.

10 uur geleden
Bayern-coach Kompany op zijn hoede voor jong PSG

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.

12 uur geleden
Trainer Terzic volgt Valverde na dit seizoen op bij Athletic Club

BILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.

16 uur geleden
City zet titel op het spel met puntenverlies tegen Everton

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.

1 dag geleden