Openda: indrukwekkend om naast deze grote spelers te staan
TUBEKE (ANP) - Loïs Openda kijkt de eerste dagen als Belgisch international zijn ogen uit. "Het is heel indrukwekkend om naast deze grote spelers te staan", zei de aanvaller, die de afgelopen twee seizoenen op huurbasis voor Vitesse speelde, in het nationale trainingscomplex van het Belgische voetbalelftal in Tubeke.
"Het is een droom die uitkomt voor mij", aldus de 22-jarige aanvaller, die dit seizoen achttien doelpunten maakte in de Eredivisie. Hij hoopt vrijdag in de wedstrijd tegen het Nederlands elftal in de Nations League zijn debuut voor de 'Rode Duivels' te maken. "Maandag trainde ik binnen met Eden Hazard en vandaag stond ik op het veld met al deze grote namen. Mijn snelheid is mijn voornaamste kwaliteit en misschien kan ik iets bijdragen op dat niveau. Het is duidelijk dat het mijn doel is om wat minuten te maken in deze vier wedstrijden."
België speelt na de ontmoeting met Oranje in de Nations League de komende twee weken ook nog tegen Polen, Wales en opnieuw Polen.
Openda, die eigendom is van Club Brugge, staat in de belangstelling van meerdere clubs. "Ik heb nog een contract voor twee jaar bij Club en ik zal naar een ploeg gaan waar ik vertrouwen en speeltijd zal krijgen. Ik heb al contacten gehad met Brugge, maar ik heb nog geen beslissing genomen. Of ik mijn keuze laat afhangen van het WK dat eraan komt? Daar denk ik nog niet aan. Ik concentreer me vooral op deze Nations League-wedstrijden."
Meer uit Voetbal
BEIJING (ANP) - De Chinese voetbalbond heeft 73 personen een levenslange schorsing opgelegd wegens matchfixing en corruptie. Onder de bestraften zijn voormalig bondscoach Li Tie en oud-bondsvoorzitter Chen Xuyuan. Ook zijn dertien topclubs bestraft met boetes en puntenaftrek.
2 uur geledenRABAT (ANP) - De voetbalbond van Afrika CAF heeft hoge boetes uitgedeeld aan de voetbalbond van Senegal en bondscoach Pape Bouna Thiaw voor "onsportief gedrag" tijdens de finale van de Afrika Cup.
3 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari mag drie wedstrijden niet uitkomen voor het Marokkaanse nationale voetbalelftal. De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de PSV'er geschorst voor zijn 'onsportieve gedrag' in de slotfase van de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Saibari pakte de handdoek af van de Senegalese doelman Édouard Mendy en probeerde die te verstoppen. Mendy had die handdoek nodig om zijn keepershandschoenen af te drogen, omdat het hard regende in de finale in Rabat. Marokko verloor de tumultueuze finale na de verlenging.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."
11 uur geledenBILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Bodø/Glimt en Club Brugge hebben zich toch nog geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Beide ploegen stonden voorafgaand aan de laatste speelronde nog buiten de top 24 van de ranglijst. Bodø won bij Atlético Madrid met 2-1. Brugge won thuis met 3-0 van Olympique Marseille.
13 uur geleden