Openda: indrukwekkend om naast deze grote spelers te staan
TUBEKE (ANP) - Loïs Openda kijkt de eerste dagen als Belgisch international zijn ogen uit. "Het is heel indrukwekkend om naast deze grote spelers te staan", zei de aanvaller, die de afgelopen twee seizoenen op huurbasis voor Vitesse speelde, in het nationale trainingscomplex van het Belgische voetbalelftal in Tubeke.
"Het is een droom die uitkomt voor mij", aldus de 22-jarige aanvaller, die dit seizoen achttien doelpunten maakte in de Eredivisie. Hij hoopt vrijdag in de wedstrijd tegen het Nederlands elftal in de Nations League zijn debuut voor de 'Rode Duivels' te maken. "Maandag trainde ik binnen met Eden Hazard en vandaag stond ik op het veld met al deze grote namen. Mijn snelheid is mijn voornaamste kwaliteit en misschien kan ik iets bijdragen op dat niveau. Het is duidelijk dat het mijn doel is om wat minuten te maken in deze vier wedstrijden."
België speelt na de ontmoeting met Oranje in de Nations League de komende twee weken ook nog tegen Polen, Wales en opnieuw Polen.
Openda, die eigendom is van Club Brugge, staat in de belangstelling van meerdere clubs. "Ik heb nog een contract voor twee jaar bij Club en ik zal naar een ploeg gaan waar ik vertrouwen en speeltijd zal krijgen. Ik heb al contacten gehad met Brugge, maar ik heb nog geen beslissing genomen. Of ik mijn keuze laat afhangen van het WK dat eraan komt? Daar denk ik nog niet aan. Ik concentreer me vooral op deze Nations League-wedstrijden."
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.
12 uur geledenPRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.
12 uur geledenPRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).
13 uur geledenFREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.
14 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".
14 uur geledenPRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.
15 uur geledenZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.
16 uur geleden