Openbank probeert spaarders te lokken met rente van 3 procent
AMSTERDAM (ANP) - Openbank, een dochter van het Spaanse Banco Santander, probeert Nederlandse spaarders te verleiden met een spaarrente van 3 procent over tegoeden tot 300.000 euro. Daarmee is de bank naar eigen zeggen de eerste bank in Nederland die zijn rente na de jarenlange periode met lage rentes tot dat niveau opschroeft.
Het lokkertje geldt wel alleen voor de eerste zes maanden. Zodra de looptijd van de zogeheten Welkom Spaarrekening afloopt, wordt de rekening van de klant automatisch omgezet in een Open Spaarrekening met een rente van maximaal 2,25 procent. Ook dat percentage is niettemin beduidend hoger dan de rente die grote banken ING, ABN AMRO en Rabobank bieden. Zij hebben hun spaarrentes verhoogd tot 1 procent, ook al is het rentetarief dat banken krijgen als ze hun tegoeden bij de ECB stallen sinds vorig jaar veel sterker omhooggegaan.
"Nederland is een belangrijke markt voor Openbank", verklaart Nicci de Haas, die bij de digitale bank verantwoordelijk is voor de activiteiten in Nederland. Openbank kwam in 2020 naar Nederland. Vanaf het begin probeerden de Spanjaarden zich al te onderscheiden met de hoogte van hun rente.
Forse winsten
Meerdere kleinere banken proberen spaarders aan zich te binden met rentes boven de 2 procent. Vergelijkingssite Geld.nl opperde eerder dit jaar al dat veel mensen toch wel sparen bij grote banken als ABN AMRO, ING en Rabobank. "Dus ze hoeven niet per se hogere rentes te bieden om voldoende spaargeld aan te trekken."
De beperkte verhoging van de spaarrente bij de grootste Nederlandse banken is de laatste tijd een heikel onderwerp, omdat de banken tegelijk wel forse winsten maken of aandeelhouders belonen. Voor minister van Financiën Sigrid Kaag was de situatie al aanleiding om banken op te roepen hun spaarrentes meer te verhogen. ECB-president Christine Lagarde zei recent in televisieprogramma Buitenhof dat mensen hun spaargeld ook bij een bank met een hogere rente kunnen stallen als ze de rente bij een eigen bank niet eerlijk vinden. Volgens de Française zijn daar genoeg opties voor.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geëindigd. Beleggers leken eerdere zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie en de handelsonrust van zich af te schudden. Maandag zakten de graadmeters op Wall Street hierdoor nog diep in het rood.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een rechter in de Verenigde Staten heeft dinsdag een rechtszaak van Elon Musks startup xAI afgewezen. In de zaak werd rivaal OpenAI beschuldigd van het stelen van bedrijfsgeheimen.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse miljardair Bernard Arnault heeft zijn greep op luxeconcern LVMH verder verstevigd. De rijkste man van Europa en topman van het bedrijf achter merken als Louis Vuitton, Christian Dior, Hennessy en Tiffany & Co heeft zijn belang in LVMH verhoogd tot boven de 50 procent, is dinsdag bekendgemaakt.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen bij het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude (CMI) na het Odido-lek is in een week tijd ruim verdubbeld. Het meldpunt, waar mensen terechtkunnen die vermoeden slachtoffer te zijn van misbruik van gestolen identiteitsgegevens, heeft tot nu toe 590 meldingen binnengekregen over de telecomprovider. Een week geleden waren dat er nog 245.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag licht hoger de handelsdag uitgegaan. Beleggers bleven het wel voorzichtig aandoen na de onzekerheid rond het handelsbeleid van Donald Trump. Het Amerikaanse Hooggerechtshof zette een streep door veel van de importheffingen van de president en hij kondigde daarop nieuwe wereldwijde heffingen aan.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft een herzien overnamevoorstel van Paramount Skydance ontvangen. Warner Bros. zegt het nieuwe bod te bekijken, maar de raad van bestuur liet weten de overnameovereenkomst met Netflix te blijven steunen. Details over het nieuwe voorstel zijn niet bekendgemaakt.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil zich aan de handelsdeal met de EU houden, ondanks de nieuwe importtarieven. Dat stelt Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) dinsdag tijdens een hoorzitting in het Europees Parlement.
10 uur geleden