Openbaar Ministerie waarschuwde Erasmus MC voor verdachte
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft het Erasmus MC eerder gewaarschuwd voor de man die donderdag is opgepakt voor de fatale schietincidenten in Rotterdam. GeenStijl publiceert een brief van het OM aan het Erasmus Medisch Centrum daarover.
Het Erasmus MC was voornemens de man een diploma tot basisarts toe te kennen en in de waarschuwingsbrief van het OM staat dat de man "verschillende keren met politie en justitie in aanraking is gekomen, hetgeen ook tot een veroordeling door de rechtbank in Rotterdam heeft geleid". Eerder op de dag maakte de politie bekend dat de man veroordeeld is voor dierenmishandeling. Het is niet duidelijk wanneer de brief is verstuurd.
De man kwam de afgelopen jaren meerdere malen in aanraking met justitie vanwege dierenmishandeling, zo blijkt uit rechtbankstukken. Zo moest hij in januari van dit jaar op een zitting verschijnen voor het schoppen en gooien van een hond. In 2021 werd hij beschuldigd van onder meer het schieten van een pijl op een duif en onder andere het mishandelen van een konijn waarbij hij het dier in de struiken had gegooid en/of geschopt zou hebben.
Het OM wijst het Erasmus erop dat deze informatie wordt verstrekt om "u te ondersteunen in het uitoefenen van uw rol als verstrekker van basisdiploma's en - zo nodig - die maatregelen te treffen die u passend en geboden voorkomen".
Of het Erasmus MC actie heeft ondernomen na de waarschuwing door het OM is niet duidelijk. Het Erasmus was donderdagavond niet bereikbaar voor commentaar.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Canal Parade is normaal het sluitstuk van Pride Amsterdam, maar dit jaar vindt de kleurrijke botenparade plaats halverwege het evenement, op 1 augustus. Dat komt doordat deze 30e editie van Pride Amsterdam tegelijk ook de 10e viering van World Pride is. Het evenement duurt daarom twee weken in plaats van een week. Er worden extra veel bezoekers verwacht.
9 uur geledenBREDA (ANP) - De gemeente Breda roept carnavalsvierders op niet meer naar de binnenstad te komen vanwege de drukte. "De binnenstad van Breda raakt vol! Kom er niet meer naartoe", zegt de gemeente.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tijdens de herstelwerkzaamheden van de defecte bovenleiding bij Utrecht zijn meer kapotte onderdelen gevonden dan eerder werd aangenomen. Een woordvoerder van ProRail laat weten dat nieuwe onderdelen naar de locatie moeten worden gebracht, omdat de schade groter is dan gedacht. De herstelwerkzaamheden lopen hierdoor opnieuw vertraging op. ProRail verwacht tot zeker 20.00 uur nodig te hebben voor de reparatie.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS zegt overrompeld te zijn door de puinhoop die carnavalsvierders in de trein achterlaten. De spoorwegmaatschappij roept treinreizigers op hun rommel mee te nemen.
14 uur geledenBREDA (ANP) - Gemeenten in Brabant waarschuwen carnavalsvierders zaterdag voor de kou. Mensen moeten zich warm aankleden, zeggen ze. De eerste carnavalsdag op vrijdag verliep volgens Breda "gezellig en veilig". Het weer blijft een "aandachtspunt", aldus de gemeente. Tilburg en Den Bosch geven dezelfde waarschuwing. Het advies is laagjes kleding te dragen tijdens de koude nachten.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het duurt langer dan verwacht om de kapotte bovenleiding bij Utrecht te repareren, laat een woordvoerder van ProRail weten. Aanvankelijk hoopte de spoorbeheerder dat het herstelwerk om 15.30 uur klaar zou zijn en dat dan het treinverkeer weer volledig zou kunnen worden opgestart. Die prognose is nu bijgesteld naar ten minste 18.00 uur.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De versterking van huizen in door aardbevingen getroffen Groningse gemeenten moet sneller, constateert het Staatstoezicht op de Mijnen (SodM). Volgens de toezichthouder hebben de gemeenten Eemsdelta, Groningen, Het Hogeland, Midden-Groningen en Oldambt weliswaar zorgvuldige versterkingsplannen opgesteld, maar is "meer voortvarendheid" nodig om woningen zo snel mogelijk te versterken en bewoners duidelijkheid te geven.
18 uur geleden