OpenAI voert concurrentie met Google op met zoekfunctie
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI intensiveert de concurrentie met Google door zijn AI-chatbot ChatGPT uit te breiden met nieuwe zoekfuncties. Met de nieuwe functie, ChatGPT Search, kunnen gebruikers actuele informatie zoeken en bronvermeldingen zien van bijvoorbeeld nieuwsuitgevers en andere databronnen, aldus OpenAI.
In juli introduceerde het bedrijf een prototype van deze functie onder de naam SearchGPT. Dit prototype stond los van de ChatGPT-app en was alleen toegankelijk voor een beperkte groep gebruikers. De verbeterde zoekfunctie, gebaseerd op het AI-model GPT-4, is nu beschikbaar voor betalende gebruikers op zowel mobiel als web.
Zakelijke en educatieve klanten van OpenAI krijgen binnenkort toegang tot de nieuwe zoekfuncties, gratis gebruikers kunnen deze in de komende maanden verwachten. "Mensen willen directe antwoorden als ze iets opzoeken, wat momenteel lastig is op het internet", zei Varun Shetty, mediabaas bij OpenAI.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil normen voor Europese producten of diensten bij uitzondering ook buiten de EU kunnen laten vaststellen, meldt ze dinsdag in een voorstel.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) geeft een waarschuwing af over de risico's van hedgefondsen. Deze beleggingsfondsen gebruiken risicovolle strategieën om een hoog rendement te behalen. Deskundigen van de organisatie stellen dat deze fondsen steeds belangrijker worden op de financiële markten. Hun speculatieve handel kan problemen op de beurzen echter verergeren als er iets misgaat.
53 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geopend, waardoor de technologiegraadmeter Nasdaq het slotrecord van een dag eerder verder aanscherpte. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg onder meer steun van een daling van de olieprijzen.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Paramount Skydance heeft de overname van Warner Bros. Discovery ter waarde van 110 miljard dollar afgerond. Daarmee is een van de grootste mediafusies aller tijden een feit, na een slepende biedingenstrijd met Netflix en het afweren van allerlei rechtszaken.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Vleesverwerker Vion is van plan zijn varkensslachterij in Apeldoorn te verkopen en werknemers onder te brengen bij andere locaties van het bedrijf in Nederland. Door de krimp van de varkensstapel hoeven er minder dieren te worden geslacht en is sprake van overcapaciteit, aldus Vion.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse modesite Asos lijkt mogelijk slachtoffer te zijn geworden van een hack. Gebruikers van de app ontvingen dinsdagochtend een melding waaruit kan worden opgemaakt dat de systemen van het kledingbedrijf zijn gehackt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Gita Salden wordt de nieuwe voorzitter toezicht bij De Nederlandsche Bank (DNB). In haar nieuwe rol wordt zij onder meer verantwoordelijk voor het bankentoezicht. Ze volgt Steven Maijoor op, die in maart vertrekt bij DNB.
5 uur geleden