OpenAI voert concurrentie met Google op met zoekfunctie
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI intensiveert de concurrentie met Google door zijn AI-chatbot ChatGPT uit te breiden met nieuwe zoekfuncties. Met de nieuwe functie, ChatGPT Search, kunnen gebruikers actuele informatie zoeken en bronvermeldingen zien van bijvoorbeeld nieuwsuitgevers en andere databronnen, aldus OpenAI.
In juli introduceerde het bedrijf een prototype van deze functie onder de naam SearchGPT. Dit prototype stond los van de ChatGPT-app en was alleen toegankelijk voor een beperkte groep gebruikers. De verbeterde zoekfunctie, gebaseerd op het AI-model GPT-4, is nu beschikbaar voor betalende gebruikers op zowel mobiel als web.
Zakelijke en educatieve klanten van OpenAI krijgen binnenkort toegang tot de nieuwe zoekfuncties, gratis gebruikers kunnen deze in de komende maanden verwachten. "Mensen willen directe antwoorden als ze iets opzoeken, wat momenteel lastig is op het internet", zei Varun Shetty, mediabaas bij OpenAI.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft sinds 1 maart bijna 10,7 miljoen belastingaangiftes ontvangen van particulieren en ondernemers, meldt de overheidsinstantie vrijdag. Dat is een nieuw record. Vorig jaar kwamen er voor 1 mei nog ruim 10,5 miljoen aangiftes binnen.
16 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft een rechtszaak aangespannen tegen de gemeente Enschede vanwege het fatbikeverbod in de binnenstad. Dat bevestigt de eigenaar van het bedrijf Armando Muis na berichtgeving van RTV Oost. La Souris wil dat het verbod wordt opgeheven.
41 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Bij veel tankstations in Duitsland is de literprijs voor benzine vrijdag onder de 2 euro gezakt. Dat komt door een tijdelijke accijnsverlaging van ongeveer 17 cent om de pijn te verzachten van de gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die al eerder aangekondigde maatregel ging vrijdag in en geldt tot eind volgende maand.
1 uur geledenMONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - Air Canada heeft zijn vooruitzichten voor dit jaar opgeschort. De luchtvaartmaatschappij doet dit vanwege de stijgende prijzen van vliegtuigbrandstof, die het gevolg zijn van de oorlog in Iran.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in maart duidelijk meer omgezet dan in dezelfde maand vorig jaar. Van een mogelijke 'shopdip' door geschrokken reacties op de oorlog in het Midden-Oosten was dus absoluut geen sprake, volgt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt zijn importheffingen op Schotse whisky. Hij zegt dat te doen ter ere van de Britse koning Charles en koningin Camilla, die hun staatsbezoek aan de Verenigde Staten hebben afgesloten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.
8 uur geleden