Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OpenAI-topman bezorgt Microsoft koerswinst op Wall Street

OpenAI-topman bezorgt Microsoft koerswinst op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Alle ogen op Wall Street waren maandag gericht op Microsoft, vanwege het nieuws dat de ontslagen topman Sam Altman van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI aan de slag gaat bij het softwareconcern. Altman gaat bij Microsoft samen met de opgestapte OpenAI-medeoprichter Greg Brockman leiding geven aan een nieuw team dat gaat werken aan geavanceerd onderzoek rond kunstmatige intelligentie (AI). Beleggers reageerden verheugd, Microsoft werd ruim 2 procent hoger gezet.

Altman werd vrijdag onverwacht ontslagen, omdat het bestuur van OpenAI het vertrouwen in hem was kwijtgeraakt. Brockman stapte vervolgens uit protest over het ontslag van Altman op. Grote investeerders in OpenAI, waaronder Microsoft, oefenden afgelopen weekeinde druk uit op het bedrijf om Altman weer terug te halen. Maar OpenAI besloot Emmett Shear te benoemen tot nieuwe topman. Hij is medeoprichter en voormalige baas van videostreamingsite Twitch.

Alphabet, het moederbedrijf van Google en een concurrent van Microsoft op het gebied van AI, ging aanvankelijk omlaag, maar sloot met een koerswinst van 0,7 procent. Nvidia, een andere belangrijke speler op het gebied van AI, eindigde 2,3 procent hoger. Het bedrijf dat chips levert voor AI-toepassingen komt dinsdag met resultaten.

Notulen

Beleggers wachten verder op de notulen van de rentevergadering van de Amerikaanse Federal Reserve, die ook dinsdag op het programma staan. Die aantekeningen verschaffen mogelijk meer inzicht in de toekomstige rentestappen. De Fed hield begin deze maand voor de tweede keer op rij een rentepauze en beleggers hopen dat de centrale bank nu echt klaar is met renteverhogingen.

De Amerikaanse beurzen kennen daarnaast een verkorte week. Wall Street blijft donderdag dicht voor Thanksgiving en is op koopjesfestijn Black Friday een halve dag geopend. Veel winkelbedrijven zullen consumenten de komende dagen naar hun winkels lokken met aanbiedingen voor de feestdagen.

General Motors

De Dow-Jonesindex sloot met een winst van 0,6 procent op 35.151,04 punten. De breder samengestelde S&P 500 won 0,7 procent op 4547,38 punten en techgraadmeter Nasdaq ging 1,1 procent omhoog tot 14.284,53 punten.

General Motors klom 1,8 procent. Topman Kyle Vogt van het in zelfrijdende auto's gespecialiseerde bedrijf Cruise heeft ontslag genomen. Zijn vertrek volgt op het verlies van de licentie van het dochterbedrijf van GM om zelfrijdende auto's te mogen laten rijden in de staat Californië.

De euro noteerde op het hoogste niveau sinds eind augustus en was 1,0942 dollar waard, tegen 1,0876 dollar op vrijdag.

Meer uit Financieel

ANWB: veel autorijders bezuinigen door gestegen benzineprijzen

DEN HAAG (ANP) - Veel automobilisten in Nederland bezuinigen om de gestegen brandstofprijzen te kunnen betalen. Dat meldt de ANWB na een onderzoek in juli onder ruim duizend autorijders. Daaruit komt naar voren dat bijna een kwart van de automobilisten veel last heeft van de gestegen brandstofprijzen en meer dan de helft een beetje.

8 minuten geleden
Wall Street sluit lager na oplaaiend conflict in Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers maken zich zorgen over het opnieuw opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Daardoor stegen de olieprijzen, waardoor ook de inflatiezorgen toenamen.

4 uur geleden
Amerikaanse waakhond en 22 staten klagen Amazon aan om misleiding

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse mededingingsautoriteit FTC en 22 staten hebben Amazon maandag aangeklaagd. Ze beschuldigen het tech- en webwinkelconcern van misleidende en oneerlijke praktijken, waarmee het bedrijf in het geheim de prijzen van zijn onlineveilingen voor zoekadvertenties heeft opgedreven.

5 uur geleden
AEX sluit met verlies, SBM Offshore winnaar op het Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met verlies gesloten. Beleggers vrezen voor een escalatie van het geweld in het Midden-Oosten na nieuwe aanvallen van de Verenigde Staten op Iran, waarna Iran een vergeldingsaanval uitvoerde. SBM Offshore profiteerde van de hogere olieprijzen en was de grootste stijger bij de hoofdfondsen. Het aandeel steeg 2,9 procent.

9 uur geleden
Decathlon wil positie in Franse bergen verbeteren via Sport 2000

VILLENEUVE D'ASCQ (ANP/RTR) - De Franse sportwinkelketen Decathlon wil zijn aanwezigheid in Franse skigebieden verhogen. Daarvoor is het van plan een belang van 50 procent te nemen in branchegenoot Sport 2000 France, eigendom van Céraclès Coopérative, maakten beide bedrijven bekend.

10 uur geleden
Wall Street daalt na oplopende spanningen in Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse raketlanceerinstallaties bij de Straat van Hormuz. Als vergelding voerde Iran een aanval met raketten en drones uit op Amerikaanse luchtmachtbases in Jordanië. De olieprijzen liepen door de vrees voor een nieuwe escalatie van het geweld in het Midden-Oosten flink op.

11 uur geleden
Industrie VS gaat veel meer afweer tegen ballistische raket maken

ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse fabrikanten van de schaarse verdedigingswapens tegen Ruslands snelste raketten gaan de productie verveelvoudigen. Ze gaan de komende jaren drie keer zoveel Patriot- en vier keer zoveel THAAD-onderscheppingsraketten maken, hebben ze met het Amerikaanse ministerie van Defensie afgesproken.

11 uur geleden