
OpenAI publiceert interne mails na klachten mede-oprichter Musk
SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI, de maker van chatbot ChatGPT, heeft een tik uitgedeeld aan medeoprichter Elon Musk, die vorige week een rechtszaak aanspande tegen het bedrijf dat is gespecialiseerd in kunstmatige intelligentie (AI). Musk beweert dat het AI-bedrijf is afgeweken van zijn oorspronkelijke missie, namelijk het ontwikkelen van kunstmatige intelligentie ten behoeve van de mensheid in plaats van winst. OpenAI heeft nu mails gepubliceerd waaruit blijkt dat Musk het plan steunde om juist een bedrijf op te richten met winstoogmerk.
Zo schrijft Musk in één van de mails: "Een ommezwaai naar winst zou na verloop van tijd een duurzamere inkomstenstroom kunnen creëren en zou met het huidige team waarschijnlijk veel investeringen opleveren."
Begin 2017 zouden de oprichters zich hebben gerealiseerd dat voor de ontwikkeling van AI een enorme hoeveelheid rekenkracht nodig is. Daarvoor had OpenAI "veel meer kapitaal nodig". "Miljarden dollars per jaar, wat veel meer was dan iemand van ons, vooral Elon, dacht dat we als non-profit zouden kunnen bijeenbrengen", aldus het bedrijf.
Samenwerking
Musk verliet het bedrijf in 2018, zo'n drie jaar na de oprichting. Volgens OpenAI nadat hij had aangegeven OpenAI te steunen bij het vinden van een manier "om miljarden dollars op te halen".
Musk beweert in zijn aanklacht dat OpenAI de oorspronkelijke missie van het bedrijf had geschonden door een samenwerking aan te gaan met techgigant Microsoft. Andere medeoprichters Sam Altman, Greg Brockman en Ilya Sutskever hebben die aanklacht nu verworpen. "We zijn bedroefd dat het zover heeft moeten komen met iemand die we diep bewonderd hebben", stellen zij in een bericht op de OpenAI-website.
Meer uit Financieel
EPE (ANP) - Wibra heeft een goed jaar achter de rug. De Nederlandse budgetwinkelketen zag de inkomsten vorig jaar naar recordhoogte stijgen en opende tientallen nieuwe winkels. Het concern speelt naar eigen zeggen in op de "groeiende vraag naar toegankelijke, betaalbare winkels".
29 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - China neemt maatregelen tegen vermeende dumpingpraktijken van Europese brandy, voornamelijk cognac uit Frankrijk. Na maandenlang onderzoek hebben de Chinese autoriteiten besloten voor een periode van vijf jaar invoerheffingen tot 34,9 procent op te leggen. Deze gaan zaterdag in. Grote cognacproducenten als Rémy Cointreau, Pernod Ricard en Hennessy krijgen evenwel een vrijstelling.
33 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het grote Amerikaanse levensmiddelenconcern Mondelēz, bekend van merken als Milka, Toblerone, Oreo, Côte d'Or en Cadbury, wil dat de invoering van de Europese ontbossingswet opnieuw met een jaar wordt uitgesteld. Het bedrijf steunt volgens Massimiliano Di Domenico, vicepresident bedrijfs- en overheidszaken van Mondelēz, de EU-ontbossingswet, maar dringt er bij beleidsmakers op aan rekening te houden met de "realiteit".
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Medewerkers van bijvoorbeeld KLM hoeven niet te vrezen voor hun baan door de overname van de Scandinavische luchtvaartmaatschappij SAS. Volgens topman Ben Smith van Air France-KLM streeft het luchtvaartconcern juist naar verdere groei met de toevoeging van SAS.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) is begonnen met een strafrechtelijk onderzoek naar "een groothandel in onder meer scheepsbenodigdheden in de omgeving van Rotterdam". Het bedrijf zou goederen en diensten hebben geleverd die in strijd zijn met Europese sancties tegen Rusland. De dienst zegt niet om welk bedrijf het precies gaat.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging vrijdag licht omlaag, na de winstbeurt een dag eerder. Beleggers deden het rustig aan door het naderen van de deadline voor de invoering van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Het aantal toeristische trips wereldwijd blijft de komende jaren naar verwachting sterk groeien. Dat meldt het World Economic Forum op basis van een nieuw rapport. De reisindustrie zal tegen 2034 naar verwachting 30 miljard reizen verwerken, tegen ongeveer 21 miljard reizen vorig jaar.
3 uur geleden