OpenAI lanceert slimmer AI-model dat complexere problemen oplost
SAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, heeft een nieuwe serie AI-modellen ontwikkeld. Dat meldt het bedrijf op zijn website. De modellen hebben weliswaar meer tijd nodig om te reageren, maar kunnen complexere problemen oplossen. OpenAI lanceert donderdag het eerste model, met de naam OpenAI o1, waarna het bedrijf verwacht regelmatig updates en verbeteringen door te voeren.
"We hebben deze modellen getraind om meer tijd te besteden aan het nadenken over problemen voordat ze reageren, net zoals een mens dat zou doen", legt OpenAI uit. Het nieuwe AI-model is volgens het bedrijf vergelijkbaar met een promovendus die uitdagende taken moet uitvoeren, bijvoorbeeld op het gebied van natuurkunde, scheikunde of biologie.
OpenAI zegt het AI-model een kwalificatie-examen te hebben laten maken voor de International Mathematical Olympiad, een prestigieuze wiskundewedstrijd voor scholieren. Het model wist 83 procent van de vragen correct te beantwoorden. GPT-4o, OpenAI's meest recent gepresenteerde model, wist slechts 13 procent van de wiskundige problemen op te lossen.
OpenAI benadrukt dat GPT-4o vooralsnog wel het meest veelzijdig is om te gebruiken. "Maar voor complexe redeneertaken is dit een aanzienlijke vooruitgang en vertegenwoordigt het een nieuw niveau van AI-capaciteit. Daarom zetten we de teller terug op 1 en noemen we deze serie OpenAI o1", legt het bedrijf uit.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Diverse bedrijven hebben maatregelen genomen om bezorgers te ontzien tijdens de warme dagen. Onder meer bezorgers van boodschappen en pakketjes mogen extra pauzes houden en krijgen extra water mee, komt naar voren uit een rondvraag van het ANP.
2 minuten geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten voeren er nog niet zoveel schepen op een dag door de Straat van Hormuz als maandag. Dat blijkt uit gegevens van onderzoeksbureau Kpler. Het verkeer door de zeestraat is de afgelopen dagen toegenomen na het vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran.
15 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV dreigt met meer en langere acties na de zomer tegen de plannen van het kabinet om te bezuinigen op de sociale zekerheid, in navolging van de landelijke staking in het openbaar vervoer woensdagochtend. Volgens de bond is dit een eerste waarschuwing aan het kabinet.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Iets meer dan een vijfde (21 procent) van de Duitsers heeft niet genoeg geld om een weekje buitenshuis op zomervakantie te gaan. Dat meldt het Duitse statistiekbureau Destatis. Dat komt volgens het bureau neer op een totaal van 17,3 miljoen mensen. Vooral eenoudergezinnen worden geraakt. Daarvan zegt 39 procent een week vakantie niet te kunnen betalen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland sluit zich aan bij het door de Verenigde Staten geleide Pax Silica om de toevoerketen voor de chipsindustrie en AI veilig te stellen. Het in december gelanceerde initiatief moet de deelnemende landen minder afhankelijk maken van China en gevoelige technologie beschermen.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Tuinen van woningen in Nederland zijn gemiddeld voor bijna de helft verhard met verstening en bijna een vijfde is zelfs voor meer dan driekwart versteend. Dat meldt verzekeraar Centraal Beheer in een analyse op basis van gegevens van ongeveer 5 miljoen woningen met een tuin. Centraal Beheer stelt dat een kleine vergroening van tuinen al een groot verschil kan maken bij extreem weer zoals hitte en zware regenval. Groenere tuinen kunnen beter regenwater opnemen en zorgen voor meer verkoeling.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een fors verlies aan de dag begonnen. Veel aandacht ging uit naar bewegingen op de beurs in Seoul, waar de Zuid-Koreaanse index Kospi hard omlaagging door de uitverkoop van techaandelen. Ook op het Damrak stonden chipbedrijven onder druk. Bierbrouwer Heineken won na de aankondiging van Rafael Oliveira als nieuwe topman. Oliveira gaf eerder leiding aan koffie- en theebedrijf JDE Peet's.
3 uur geleden