OpenAI lanceert slimmer AI-model dat complexere problemen oplost
SAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, heeft een nieuwe serie AI-modellen ontwikkeld. Dat meldt het bedrijf op zijn website. De modellen hebben weliswaar meer tijd nodig om te reageren, maar kunnen complexere problemen oplossen. OpenAI lanceert donderdag het eerste model, met de naam OpenAI o1, waarna het bedrijf verwacht regelmatig updates en verbeteringen door te voeren.
"We hebben deze modellen getraind om meer tijd te besteden aan het nadenken over problemen voordat ze reageren, net zoals een mens dat zou doen", legt OpenAI uit. Het nieuwe AI-model is volgens het bedrijf vergelijkbaar met een promovendus die uitdagende taken moet uitvoeren, bijvoorbeeld op het gebied van natuurkunde, scheikunde of biologie.
OpenAI zegt het AI-model een kwalificatie-examen te hebben laten maken voor de International Mathematical Olympiad, een prestigieuze wiskundewedstrijd voor scholieren. Het model wist 83 procent van de vragen correct te beantwoorden. GPT-4o, OpenAI's meest recent gepresenteerde model, wist slechts 13 procent van de wiskundige problemen op te lossen.
OpenAI benadrukt dat GPT-4o vooralsnog wel het meest veelzijdig is om te gebruiken. "Maar voor complexe redeneertaken is dit een aanzienlijke vooruitgang en vertegenwoordigt het een nieuw niveau van AI-capaciteit. Daarom zetten we de teller terug op 1 en noemen we deze serie OpenAI o1", legt het bedrijf uit.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke koersverliezen gesloten. Bij de bedrijven op Wall Street moest Cisco Systems het ontgelden na bekendmaking van cijfers. De maker van netwerkapparatuur zoals routers en switches kwam met tegenvallende verwachtingen voor het lopende kwartaal en dook meer dan 12 procent in het rood.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic heeft bij een nieuwe financieringsronde 30 miljard dollar opgehaald, waarbij de onderneming een waardering werd toegekend van 380 miljard dollar. Dat maakte Anthropic donderdag bekend. Met het geld wil het Amerikaanse bedrijf verdere investeringen doen in de concurrentiestrijd met rivalen als ChatGPT-moeder OpenAI.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie begint een nieuw onderzoek naar Google over zorgen dat het Amerikaanse techbedrijf de prijzen voor advertenties op de zoekmachine kunstmatig hoog zou houden. Dat meldt persbureau Bloomberg dat documenten over de zaak heeft ingezien. Door die vermeende prijspraktijken zouden adverteerders op Google worden benadeeld, aldus de Commissie.
4 uur geledenRIJKHOVEN (ANP) - Als de 27 lidstaten van de EU in juni nog niet genoeg voortgang hebben gemaakt voor het opzetten van de Spaar- en Investeringsunie, moet een kleinere groep eensgezinde lidstaten ermee verder aan de slag. Dat stelde voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen donderdag na overleg met de EU-leiders. Deze kopgroep zou dan bestaan uit ten minste negen lidstaten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een flink verlies gesloten, onder druk van stevige minnen voor betalingsverwerker Adyen en ijsbedrijf Magnum door slecht ontvangen cijfers. Ook onder meer levensmiddelenconcern Unilever en verzekeraar NN Group kwamen met resultaten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het pastasauzenmerk Grand'Italia komt mogelijk in handen van het Franse Pimente Investissement, dat onderdeel is van investeerder CVC. Pimente voert hierover vergevorderde gesprekken met GBfoods Europe, waar de in Nederland gevestigde Grand'Italia-eigenaar GranFood onder valt. Dit meldt GBfoods, een groot levensmiddelenbedrijf in Europa.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Cisco Systems behoorde donderdag tot de dalers op de beurzen in New York. De maker van netwerkapparatuur zoals routers en switches boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht dankzij de sterke vraag naar producten voor infrastructuurprojecten op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). De vooruitzichten voor de omzet en winst in het huidige kwartaal vielen echter tegen. Het aandeel werd 7 procent lager gezet en raakte daarmee een groot deel van de jaarwinst kwijt.
8 uur geleden