OpenAI lanceert slimmer AI-model dat complexere problemen oplost
SAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, heeft een nieuwe serie AI-modellen ontwikkeld. Dat meldt het bedrijf op zijn website. De modellen hebben weliswaar meer tijd nodig om te reageren, maar kunnen complexere problemen oplossen. OpenAI lanceert donderdag het eerste model, met de naam OpenAI o1, waarna het bedrijf verwacht regelmatig updates en verbeteringen door te voeren.
"We hebben deze modellen getraind om meer tijd te besteden aan het nadenken over problemen voordat ze reageren, net zoals een mens dat zou doen", legt OpenAI uit. Het nieuwe AI-model is volgens het bedrijf vergelijkbaar met een promovendus die uitdagende taken moet uitvoeren, bijvoorbeeld op het gebied van natuurkunde, scheikunde of biologie.
OpenAI zegt het AI-model een kwalificatie-examen te hebben laten maken voor de International Mathematical Olympiad, een prestigieuze wiskundewedstrijd voor scholieren. Het model wist 83 procent van de vragen correct te beantwoorden. GPT-4o, OpenAI's meest recent gepresenteerde model, wist slechts 13 procent van de wiskundige problemen op te lossen.
OpenAI benadrukt dat GPT-4o vooralsnog wel het meest veelzijdig is om te gebruiken. "Maar voor complexe redeneertaken is dit een aanzienlijke vooruitgang en vertegenwoordigt het een nieuw niveau van AI-capaciteit. Daarom zetten we de teller terug op 1 en noemen we deze serie OpenAI o1", legt het bedrijf uit.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
35 minuten geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
44 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
9 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
15 uur geleden