Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OpenAI lanceert 'op maat gemaakte' ChatGPT voor overheid VS

OpenAI lanceert 'op maat gemaakte' ChatGPT voor overheid VS

SAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft een versie van de populaire chatbot gelanceerd "op maat gemaakt" voor de Amerikaanse overheid. Overheidsinstellingen kunnen ChatGPT Gov, zoals de AI-tool heet, installeren in hun eigen beveiligde cloudomgeving. Zo kan de tool ook gevoed worden met niet-openbare en gevoelige informatie.

OpenAI denkt dat de efficiëntie en productiviteit van de Amerikaanse overheid kan worden verbeterd door het toepassen van kunstmatige intelligentie. Volgens het bedrijf biedt ChatGPT Gov grotendeels dezelfde functies als de reguliere chatbot. Ook kunnen overheidsmedewerkers eigen tools bouwen en delen binnen hun werkomgeving.

OpenAI meldt dat 90.000 gebruikers verspreid over 3500 overheidsinstellingen sinds 2024 al ruim 18 miljoen berichten hebben verstuurd via ChatGPT. "We kijken ernaar uit om samen te werken met overheidsinstanties om de dienstverlening aan de Amerikaanse bevolking te verbeteren door middel van AI en om het publieke vertrouwen in deze cruciale technologie te bevorderen", meldt het bedrijf in een bericht op zijn website.

Meer uit Financieel

Advies EU-hof: AI-bot Google schendt mogelijk rechten nieuwsmedia

LUXEMBURG (ANP) - Gemini van Google maakt mogelijk inbreuk op de rechten van nieuwsuitgevers, maar dat hangt sterk af van de manier waarop de AI-chatbot informatie verzamelt en presenteert. Dat is de conclusie van een belangrijke adviseur van het Europees Hof van Justitie in een zaak die een Hongaars mediabedrijf had aangespannen tegen het techbedrijf.

13 minuten geleden
Arbeidsinspectie ziet onvoldoende bescherming voor nachtwerk

DEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie vindt dat werkgevers te weinig aandacht hebben voor de gezondheidsrisico's van werknemers die nachtwerk doen. Bovendien houden bedrijven zich niet altijd aan de regels, signaleert de inspectie. Die deed onderzoek onder werkgevers in sectoren waar veel in de nacht wordt gewerkt, zoals de industrie, transport, zorg, horeca en distributie.

45 minuten geleden
FNV: acties bij ABN AMRO na mislukte cao-onderhandelingen

AMSTERDAM (ANP) - Medewerkers van ABN AMRO gaan naar verwachting op "hele korte termijn" actievoeren na een vastgelopen cao-overleg, zegt FNV-bestuurder Bob Bolte. De vakbond had het bankconcern een ultimatum gesteld dat dinsdagochtend afliep. FNV vindt het loonbod te laag en is tegen de verplichte kantooraanwezigheid die ABN AMRO wil invoeren om gemiddeld de helft van de tijd op kantoor te werken.

1 uur geleden
Overheid ontvangt eerste compensatieverzoeken vuurwerkverkopers

DEN HAAG (ANP) - De eerste aanvragen voor compensatie door vuurwerkverkopers druppelen binnen. Winkeliers die voorheen vuurwerk verkochten voor de jaarwisseling kunnen vanaf dinsdag geld vragen voor de winst die ze dit jaar mislopen, nu particulieren geen vuurwerk meer mogen afsteken met oud en nieuw.

1 uur geleden
Hardt Hyperloop maakt doorstart met miljoeneninvestering

ROTTERDAM (ANP) - Hardt Hyperloop krijgt een miljoeneninvestering en maakt daarmee een doorstart na het faillissement in maart. Volgens Hardt Hyperloop werd de investeringsronde van meerdere miljoenen euro's geleid door de Amerikaanse investeerder Green Rock. Ook diverse bestaande investeerders en aandeelhouders van Hardt Hyperloop doen mee.

1 uur geleden
Kledingarbeiders in Bangladesh zetten protest om meer loon voort

DHAKA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De gewelddadige protesten van kledingarbeiders in Bangladesh die een loonsverhoging eisen, zijn de vierde dag ingegaan. De demonstranten blijven op straat, ondanks de aankondiging van de regering dat er een commissie komt om het minimumloon in de belangrijke kledingsector van het land te herzien.

1 uur geleden
Brussel geeft goedkeuring aan Chinese overname MediaMarkt-moeder

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie geeft goedkeuring aan de overname van Ceconomy, het Duitse moederconcern van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, door het Chinese webshopbedrijf JD.com. JD.com kondigde vorig jaar aan het in Düsseldorf gevestigde Ceconomy te kopen voor ongeveer 2,2 miljard euro. Ceconomy wordt sinds dit jaar geleid door de Nederlander Remko Rijnders.

1 uur geleden