OpenAI lanceert 'op maat gemaakte' ChatGPT voor overheid VS
SAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft een versie van de populaire chatbot gelanceerd "op maat gemaakt" voor de Amerikaanse overheid. Overheidsinstellingen kunnen ChatGPT Gov, zoals de AI-tool heet, installeren in hun eigen beveiligde cloudomgeving. Zo kan de tool ook gevoed worden met niet-openbare en gevoelige informatie.
OpenAI denkt dat de efficiëntie en productiviteit van de Amerikaanse overheid kan worden verbeterd door het toepassen van kunstmatige intelligentie. Volgens het bedrijf biedt ChatGPT Gov grotendeels dezelfde functies als de reguliere chatbot. Ook kunnen overheidsmedewerkers eigen tools bouwen en delen binnen hun werkomgeving.
OpenAI meldt dat 90.000 gebruikers verspreid over 3500 overheidsinstellingen sinds 2024 al ruim 18 miljoen berichten hebben verstuurd via ChatGPT. "We kijken ernaar uit om samen te werken met overheidsinstanties om de dienstverlening aan de Amerikaanse bevolking te verbeteren door middel van AI en om het publieke vertrouwen in deze cruciale technologie te bevorderen", meldt het bedrijf in een bericht op zijn website.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Apple ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De iPhone-maker kondigde aan dat Tim Cook vanaf september stopt als topman. Hij wordt dan vervangen door John Ternus, de huidige baas van de hardwaredivisie van Apple. Ternus, die in 2001 begon bij het techconcern, werd al gezien als een waarschijnlijke opvolger van Cook. Het aandeel daalde 0,5 procent.
26 minuten geledenWEESP (ANP) - Geldmaat start een proef met biljetten van 100 euro in pinautomaten. Nu is 50 euro nog het hoogste biljet dat kan worden opgenomen. In 46 Geldmaatwinkels in grote steden en grootwinkelcentra komt het biljet in de loop van mei en juni beschikbaar. Dat maakte Geldmaat, het bedrijf dat het beheer en onderhoud van de automaten regelt voor de grote banken in Nederland, bekend.
27 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - Vier op de tien Nederlanders maken zich "ernstige zorgen" over het aantal migranten dat naar Nederland komt en het gebrek aan woningen, staat in een onderzoek van KPMG. Daarnaast maakt ruim de helft van de Nederlanders zich zorgen over de kosten van levensonderhoud. Honderdduizenden mensen (2 procent van de bevolking) kunnen financieel niet meer rondkomen. Een op de vier moet op de kleintjes letten om rond te kunnen komen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Apple heeft het kort geding gewonnen tegen de Nederlandse groothandel TTP Concept in Style over de verkoop van namaak-AirPods Pro. Dat heeft de voorzieningenrechter van de rechtbank in Den Haag dinsdag beslist.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie is bezig met het opstellen van richtlijnen voor lidstaten voor het geval er een tekort aan vliegtuigbrandstof komt. Dat zei Eurocommissaris Apostolos Tzitzikostas (Transport).
2 uur geledenMONACO (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - De Oekraïense miljardair Rinat Akhmetov heeft in Monaco een appartement van 471 miljoen euro gekocht. Dat blijkt uit kadastergegevens, ingezien door Bloomberg. Volgens het persbureau is dit de duurste woning die ooit verkocht is.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het onvoltooide attractiepark Rivoli Rotterdam is dinsdag verkocht tijdens een onlineveiling. Het hoogste bod was 6,5 miljoen euro. Ondernemer Hennie van der Most heeft meer dan tien jaar gewerkt aan de bouw van het park aan de Doklaan in Rotterdam, waar eerder een vuilverbrandingsinstallatie stond. Maar de gemeenteraad besloot vorige week dat de eigenaar het terrein moest veilen en wil dat er betaalbare woningen komen.
2 uur geleden