OpenAI lanceert ChatGPT Pro voor 200 dollar per maand
SAN FRANCISCO (ANP) - Gebruikers van ChatGPT kunnen vanaf donderdag een abonnement afsluiten om toegang te krijgen tot de slimste AI-modellen van OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot. Een abonnement op ChatGPT Pro, zoals de nieuwe dienst heet, kost 200 dollar per maand.
Voor dat bedrag krijgen gebruikers onbeperkte toegang tot verschillende taalmodellen, waaronder OpenAI o1. Dat AI-model, waarvan in september een eerste versie werd gelanceerd, is volgens het bedrijf vergelijkbaar met een promovendus die uitdagende taken moet uitvoeren, bijvoorbeeld op het gebied van natuurkunde, scheikunde of biologie.
Onder het abonnement valt ook een proversie van o1, die volgens OpenAI meer rekenkracht heeft "om dieper na te denken en nog betere antwoorden te geven op de moeilijkste problemen".
"ChatGPT Pro biedt onderzoekers, ingenieurs en andere personen die dagelijks gebruikmaken van intelligentie op onderzoeksniveau een manier om hun productiviteit te verhogen en voorop te lopen bij de nieuwste ontwikkelingen in AI", kondigt OpenAI aan op zijn website.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Sandalenmaker Birkenstock maakte donderdag een koerssprong van bijna 12 procent op Wall Street. Het Duitse bedrijf met notering in New York heeft zijn verkoopverwachting voor het hele jaar naar boven bijgesteld, nu consumenten massaal de dure sandalen en clogs van het merk aanschaffen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump mocht een al lang bestaande vrijstelling van importheffingen voor goedkope producten schorsen. Dat heeft het handelshof in New York geoordeeld. De uitspraak is een opsteker voor de handelsagenda van Trump. De president noemde de uitspraak in een bericht op Truth Social een "grote overwinning".
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Zweden is een bijna drie jaar durende staking tegen Tesla ten einde gekomen. Volgens de Zweedse metaalarbeidersbond IF Metall heeft de Amerikaanse autofabrikant alle stakende leden uitgekocht.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Moroccanoil is niet meer de hoofdsponsor van het Eurovisie Songfestival. Dat bevestigt songfestivalorganisatie European Broadcasting Union (EBU) donderdag tegen Belgische media. Het van oorsprong Israëlische cosmeticabedrijf was sinds 2019 de hoofdsponsor van het songfestival.
2 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Porsche is van plan om in 2030 te stoppen met de Taycan, de volledig elektrische sedan van de sportwagenfabrikant. Dat meldt WirtschaftsWoche donderdag op basis van ingewijden. Het Duitse zakenblad verwijst daarbij naar aanhoudend dalende verkoopcijfers.
3 uur geledenREDMOND (ANP) - Microsoft beknibbelt flink op investeringen in CO2-compensatie, omdat het techbedrijf meer geld pompt in kunstmatige intelligentie. Uit berekeningen van het aan persbureau Bloomberg gelieerde onderzoeksbureau BNEF blijkt dat het bedrijf tot halverwege juli 8,55 miljoen ton aan zogenoemde koolstofkredieten heeft gekocht. Dat is zo'n 80 procent minder dan in dezelfde periode in 2025.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen was donderdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het bedrijf meer dan 16 procent hoger, nadat Adyen over het tweede kwartaal een sterkere omzetgroei had gerapporteerd dan alom verwacht. Ook schroefde de onderneming haar omzetprognose voor het hele jaar op.
5 uur geleden