Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OpenAI lanceert ChatGPT Pro voor 200 dollar per maand

OpenAI lanceert ChatGPT Pro voor 200 dollar per maand

SAN FRANCISCO (ANP) - Gebruikers van ChatGPT kunnen vanaf donderdag een abonnement afsluiten om toegang te krijgen tot de slimste AI-modellen van OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot. Een abonnement op ChatGPT Pro, zoals de nieuwe dienst heet, kost 200 dollar per maand.

Voor dat bedrag krijgen gebruikers onbeperkte toegang tot verschillende taalmodellen, waaronder OpenAI o1. Dat AI-model, waarvan in september een eerste versie werd gelanceerd, is volgens het bedrijf vergelijkbaar met een promovendus die uitdagende taken moet uitvoeren, bijvoorbeeld op het gebied van natuurkunde, scheikunde of biologie.

Onder het abonnement valt ook een proversie van o1, die volgens OpenAI meer rekenkracht heeft "om dieper na te denken en nog betere antwoorden te geven op de moeilijkste problemen".

"ChatGPT Pro biedt onderzoekers, ingenieurs en andere personen die dagelijks gebruikmaken van intelligentie op onderzoeksniveau een manier om hun productiviteit te verhogen en voorop te lopen bij de nieuwste ontwikkelingen in AI", kondigt OpenAI aan op zijn website.

Meer uit Financieel

Deutsche Bahn maakt na 7 jaar weer winst met spooractiviteiten

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegmaatschappij Deutsche Bahn heeft in de eerste helft van 2026 voor het eerst in zeven jaar weer winst gemaakt met zijn kernactiviteiten. Dat maakte het staatsbedrijf donderdag bekend.

11 minuten geleden
Dit najaar duurdere en kleinere vruchten door droogte

ZOETERMEER (ANP) - Consumenten zullen in september, als de nieuwe oogst geplukt wordt, genoegen moeten nemen met kleinere vruchten en daardoor zijn ze ook duurder. Dat zegt John Kusters, voorzitter van de Nederlandse Fruittelers Organisatie (NFO). De reden is de droogte in heel Europa.

30 minuten geleden
Dsm-firmenich wil 1000 banen schrappen om kosten te besparen

MAASTRICHT (ANP) - Gezondheids- en voedingsbedrijf dsm-firmenich wil de komende twee jaar ongeveer 1000 banen schrappen om kosten te besparen, maakte het bedrijf donderdag bekend.

33 minuten geleden
Sunweb brengt ruim 250 reizigers in veiligheid na bosbrand Kreta

HERAKLION (ANP/AFP) - De Nederlandse reisorganisatie Sunweb heeft 252 reizigers in veiligheid gebracht op Kreta vanwege een bosbrand die daar woedt. Dat bevestigt het bedrijf na berichtgeving door het AD.

36 minuten geleden
Rechtbank wijst miljardenclaim van Shell tegen ethyleenkartel af

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft een miljardenclaim van Shell afgewezen. De gastak van Shell had een vergoeding van enkele chemiebedrijven geëist omdat die de prijs van ethyleen jarenlang te laag zouden hebben gehouden. Ethyleen is een vloeibaar gas dat de basis vormt voor onder meer plastic verpakkingen.

38 minuten geleden
Economie eurozone groeit met 0,4 procent ondanks Iranoorlog

LUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het tweede kwartaal van 2026 met 0,4 procent gegroeid ten opzichte van het eerste kwartaal, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van voorlopige cijfers. De economie van het eurogebied laat daarmee weer een groei zien, na een nulgroei in het eerste kwartaal. De groei viel ook hoger uit dan economen hadden verwacht.

1 uur geleden
Samsung verdient veel meer aan schaarse chips door AI-vraag

SEOUL (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung heeft afgelopen kwartaal opnieuw veel meer winst gemaakt door de extreme vraag naar geheugenchips voor AI-datacenters. De grootste fabrikant van geheugenchips ter wereld verwacht dat het al nijpende tekort volgend jaar verder toeneemt. De prijzen zijn omhooggeschoten, waardoor de smartphonedivisie van het concern het eerste verlies ooit noteerde.

1 uur geleden