OpenAI lanceert ChatGPT Pro voor 200 dollar per maand
SAN FRANCISCO (ANP) - Gebruikers van ChatGPT kunnen vanaf donderdag een abonnement afsluiten om toegang te krijgen tot de slimste AI-modellen van OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot. Een abonnement op ChatGPT Pro, zoals de nieuwe dienst heet, kost 200 dollar per maand.
Voor dat bedrag krijgen gebruikers onbeperkte toegang tot verschillende taalmodellen, waaronder OpenAI o1. Dat AI-model, waarvan in september een eerste versie werd gelanceerd, is volgens het bedrijf vergelijkbaar met een promovendus die uitdagende taken moet uitvoeren, bijvoorbeeld op het gebied van natuurkunde, scheikunde of biologie.
Onder het abonnement valt ook een proversie van o1, die volgens OpenAI meer rekenkracht heeft "om dieper na te denken en nog betere antwoorden te geven op de moeilijkste problemen".
"ChatGPT Pro biedt onderzoekers, ingenieurs en andere personen die dagelijks gebruikmaken van intelligentie op onderzoeksniveau een manier om hun productiviteit te verhogen en voorop te lopen bij de nieuwste ontwikkelingen in AI", kondigt OpenAI aan op zijn website.
Meer uit Financieel
EDE (ANP) - De prijzen in Nederlandse restaurants en cafés zullen volgend jaar stijgen, verwacht het FoodService Instituut Nederland (FSIN). Ook dit jaar ziet het kennisinstituut een toename van de prijzen in de horecasector en bij supermarkten en speciaalzaken. Dat zorgt ervoor dat de consument kritischer is geworden, stelt FSIN-directeur Patrick Bramer.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Makelaarsvereniging NVM verwacht dat de huizenmarkt voorlopig nog krap zal blijven voor kopers, ondanks het gegroeide aanbod van bestaande huizen in het afgelopen kwartaal vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder. Dat heeft voorzitter van de vakgroep NVM Wonen Lana Goutsmits-Gerssen donderdag gezegd tijdens het toelichten van de ontwikkelingen op de woningmarkt in het derde kwartaal.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse onlinemodewinkel ASOS meldt dat bij een cyberaanval eerder deze week persoonlijke gegevens van klanten zijn buitgemaakt, waaronder namen en contactgegevens. Dat blijkt uit het eerste onderzoek van het bedrijf.
2 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van Uniqlo, Fast Retailing, is op weg om H&M in te halen als het op een na grootste modewinkelconcern ter wereld. Dankzij winkelopeningen in Europa en Noord-Amerika en relatief eenvoudig ogende kleding die goed aanslaat, stegen de opbrengsten voor de Japanse retailer in een jaar tijd met 17 procent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De EU en China bereiken geen "allesomvattend akkoord", verwacht minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66). Dat zei hij donderdag in de Tweede Kamer over het overleg dat de twee blokken momenteel in Beijing voeren.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland heeft zijn verwachtingen voor de economische groei voor dit jaar ruim verdubbeld, na een beter dan verwachte eerste jaarhelft. Dat komt met name door een sterke export en grote overheidsinvesteringen, die zwakke consumentenbestedingen compenseren.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Makelaars merken dat steeds meer woningbouwprojecten vertraging oplopen door het volle stroomnet, meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). "Netcongestie werd eerder als een toekomstig scenario genoemd, maar inmiddels zien makelaars dat bij ongeveer een kwart van de projecten vertraging ontstaat door netcongestie", aldus Lana Goutsmits-Gerssen, voorzitter van de vakgroep NVM Wonen. Ze zei dat donderdag tijdens de presentatie over de ontwikkelingen op de woningmarkt in het afgelopen kwartaal.
3 uur geleden