OpenAI krijgt miljoenenboete van Italiaanse privacywaakhond
ROME (ANP) - OpenAI krijgt een boete van 15 miljoen euro van de Italiaanse privacytoezichthouder. In een vrijdag gepubliceerde verklaring laat de waakhond weten dat OpenAI zonder toestemming persoonsgegevens heeft gebruikt om chatbot ChatGPT te trainen, geen systemen heeft om de leeftijd van gebruikers te controleren en de toezichthouder niet op tijd op de hoogte heeft gebracht toen er vorig jaar een datalek plaatsvond.
Naast de boete moet OpenAI een half jaar lang een informatiecampagne op radio, televisie, in de krant en op internet voeren die voor meer begrip en kennis moet zorgen onder potentiële gebruikers van ChatGPT. De precieze inhoud van de campagne moet nog worden afgestemd met de Italiaanse waakhond.
Meer uit Financieel
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De eerste gereinigde schepen zijn zaterdagnacht en zondagochtend vertrokken uit containerterminals van de haven van Antwerpen na het olielek. Dat meldt het Antwerpse havenbedrijf in een update. De opruimwerkzaamheden zijn na het olielek in het Deurganckdok nog volop aan de gang.
37 minuten geledenDUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse politie heeft zondag een einde gemaakt aan de protestactie met vrachtwagens en tractoren in hoofdstad Dublin na dagenlange demonstraties tegen de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Door die protesten werd het verkeer in delen van het centrum van Dublin geblokkeerd.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran verwacht dat de beschadigde olieraffinage- en distributiecapaciteit van het land binnen twee maanden weer grotendeels hersteld zal zijn. Dat heeft de Iraanse plaatsvervangend minister voor Olie zondag gezegd. Herstelwerkzaamheden zijn gaande aan energiefaciliteiten die zijn beschadigd door aanvallen.
3 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de transportcapaciteit van de belangrijke oost-westelijke oliepijpleiding in het land volledig hersteld. Die capaciteit werd verminderd door een aanval op een pompstation van de pijpleiding. Volgens het Saudische energieministerie is de transportcapaciteit weer terug op ongeveer 7 miljoen vaten olie per dag.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het is verstandig dat het Nederlandse kabinet nog niet meteen een pakket maatregelen heeft aangekondigd om de energie- en brandstofrekening van huishoudens te verlagen. Dat heeft de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij gezegd in gesprek met het ANP. Volgens hem is de keuze van het kabinet tot nu toe in lijn met het advies van het IMF: ga niet te snel.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.
20 uur geledenDUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.
1 dag geleden