Open Monumentendag dit jaar anders dan anders vanwege corona
STICHTSE VECHT (ANP) - Dit weekend openen meer dan 2500 monumenten fysiek of digitaal hun deuren voor de 34e editie van Open Monumentendag. Pieter van Vollenhoven gaf donderdag digitaal het startsein voor het evenement.
Van Vollenhoven zei in de openingsfilm "verheugd" te zijn dat Open Monumentendag ook dit jaar weer op het programma staat. "Iedereen had gedacht dat het niet door zou gaan door het corona-tijdperk. Het gaat wel door, maar anders dan anders."
Bezoekers kunnen op de website van de organisatie kijken welke monumenten fysiek of digitaal geopend zijn. Kastelen, boerderijen en musea, maar ook molens, woonhuizen en industriële erfgoedlocaties zoals monumentale sluizen, fabrieken en pakhuizen doen mee. De organisatie vraagt mensen vooraf te reserveren.
Ieder jaar in het tweede weekend van september opent monumentaal erfgoed door heel Nederland de deuren voor publiek. Jaarlijks bezoeken volgens de organisatie ruim één miljoen mensen Open Monumentendag.
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.
43 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
10 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
11 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.
11 uur geledenANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.
11 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.
11 uur geleden