'Open IJtunnel voor fietsers om druk op ponten te verminderen'
AMSTERDAM (ANP) - De Fietsersbond is een petitie gestart om twee rijbanen van de IJtunnel in Amsterdam gedurende de coronacrisis voor fietsers open te stellen. De bond is bang dat er op de pont tussen Amsterdam-Noord en het centrum onvoldoende afstand tussen reizigers zal zijn als het door versoepeling van de coronamaatregelen drukker wordt.
Het GVB besloot eerder het maximaal aantal reizigers op het Amsterdamse veer terug te schroeven naar 55, en op de grotere veerponten naar 65. Normaal gesproken ligt dat maximum tussen de 250 en 310 mensen per pont.
"De pont vaart nu met 80 procent minder mensen dan normaal. Dat gaat problemen opleveren als de economie in Amsterdam weer gaat opstarten en meer mensen gebruik moeten maken van het veer", aldus Ed Eringa van de Fietsersbond. "Het wordt nu al steeds drukker en mensen ergeren zich aan de drukte. Het ligt ook niet aan mensen die de pont gebruiken dat er niet genoeg afstand is, de pont is ervoor gemaakt om mensen in kluitjes over te zetten."
Vanaf 1 juni moeten reizigers die met de pont willen een mondkapje dragen, net als in het openbaar vervoer. Hoeveel mensen er dan zijn toegestaan op de pont is nog onduidelijk, aldus het GVB. De IJtunnel is vorig jaar ook al eens opengesteld voor fietsers, toen reizigers vanwege de ov-staking geen trams, bussen of veerponten konden gebruiken.
Meer uit Binnenland
HOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.
6 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.
10 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.
12 uur geledenDENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.
19 uur geledenSCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
1 dag geleden