Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Open Huizen Dag trekt veel minder bezoekers

Open Huizen Dag trekt veel minder bezoekers

UTRECHT (ANP) - De Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM heeft zaterdag veel minder bezoekers getrokken dan de voorgaande editie omdat er minder huizen meededen. Maar de cijfers verschilden sterk van huis tot huis. Een woning in Flevoland kreeg volgens de NVM wel 97 bezoekers over de vloer.

Alles bij elkaar trok het evenement op een zonnige zaterdag 35.000 huizenzoekers, terwijl er ruim 5600 woningen meededen. Aan de laatste NVM Open Huizen Dag op 30 september vorig jaar namen ruim 9000 woningeigenaren deel die 55.000 bezoekers ontvingen.

Volgens de NVM is het lagere aantal deelnemende huizen een gevolg van het beperkte aanbod op de woningmarkt. De makelaars merken dat er veel minder woningen te koop staan. Kenners zeggen ook al een hele tijd dat er snel meer huizen bijgebouwd moeten worden.

Woningvraag

"De markt is echt krap terwijl de woningvraag groot is. We gaan dat verder evalueren en kijken hoe we de volgende Open Huizen Dag van 5 oktober 2024 gaan invullen", zei Chris van Zantwijk, die bij de NVM verantwoordelijk is voor de Open Huizen Dag, na afloop.

De makelaarsorganisatie maakt volgende week bekend hoe de huizenmarkt zich in het eerste kwartaal van dit jaar heeft ontwikkeld. De NVM meldde in januari dat in de laatste drie maanden van 2023 ruim een kwart minder bestaande woningen te koop stond dan eind 2022.

Meer uit Financieel

Frans olieconcern TotalEnergies keert terug naar Venezuela

CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.

1 uur geleden
Dieselprijs aan Franse pomp naar record van gemiddeld 2,41 euro

PARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.

3 uur geleden
FT: Chinese eigenaar wil oudste bank van Luxemburg verkopen

LUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.

4 uur geleden
Minister Bessent en Chinese vicepremier He praten in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.

6 uur geleden
Frankrijk rekent op recordschulden door oplopend tekort

PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.

23 uur geleden
Paramount dicht bij deal met Amerikaanse staten over Warner Bros.

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.

1 dag geleden
Tankstations onaangenaam verrast door Duitse accijnsverlaging

VOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

1 dag geleden