Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Open Huizen Dag trekt veel minder bezoekers

Open Huizen Dag trekt veel minder bezoekers

UTRECHT (ANP) - De Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM heeft zaterdag veel minder bezoekers getrokken dan de voorgaande editie omdat er minder huizen meededen. Maar de cijfers verschilden sterk van huis tot huis. Een woning in Flevoland kreeg volgens de NVM wel 97 bezoekers over de vloer.

Alles bij elkaar trok het evenement op een zonnige zaterdag 35.000 huizenzoekers, terwijl er ruim 5600 woningen meededen. Aan de laatste NVM Open Huizen Dag op 30 september vorig jaar namen ruim 9000 woningeigenaren deel die 55.000 bezoekers ontvingen.

Volgens de NVM is het lagere aantal deelnemende huizen een gevolg van het beperkte aanbod op de woningmarkt. De makelaars merken dat er veel minder woningen te koop staan. Kenners zeggen ook al een hele tijd dat er snel meer huizen bijgebouwd moeten worden.

Woningvraag

"De markt is echt krap terwijl de woningvraag groot is. We gaan dat verder evalueren en kijken hoe we de volgende Open Huizen Dag van 5 oktober 2024 gaan invullen", zei Chris van Zantwijk, die bij de NVM verantwoordelijk is voor de Open Huizen Dag, na afloop.

De makelaarsorganisatie maakt volgende week bekend hoe de huizenmarkt zich in het eerste kwartaal van dit jaar heeft ontwikkeld. De NVM meldde in januari dat in de laatste drie maanden van 2023 ruim een kwart minder bestaande woningen te koop stond dan eind 2022.

Meer uit Financieel

Vluchten in Noorwegen geschrapt om staking luchtverkeersleiders

OSLO (ANP) - Vluchten op luchthavens in Noorwegen zijn vrijdag ontregeld door een staking van luchtverkeersleiders. Daardoor zijn aankomende en vertrekkende vluchten geschrapt of vertraagd. Dat meldt Avinor, de beheerder van veel Noorse vliegvelden.

9 minuten geleden
Oudste bank ter wereld doet bod op twee Italiaanse banken

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Banca Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld, wil twee van zijn Italiaanse concurrenten overnemen. Met de overnames wil Monte dei Paschi voorkomen dat het zelf wordt overgenomen door de grotere Italiaanse bank Intesa Sanpaolo, die in juni een bod uitbracht.

1 uur geleden
Koreaanse werknemers Hyundai staken voor het eerst in tien jaar

SEOUL (ANP/RTR) - Werknemers van autofabrikant Hyundai Motor in Zuid-Korea hebben voor het eerst in tien jaar gestaakt. Volgens de vakbond voor personeel van het autoconcern doen ongeveer 40.000 mensen mee aan de staking van een dag.

1 uur geleden
Bedrijfsinvesteringen met bijna 3 procent omhoog in juni

DEN HAAG (ANP) - De investeringen van Nederlandse bedrijven zijn in juni gestegen, na twee maanden met dalingen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gingen de investeringen met 2,7 procent omhoog in vergelijking met een jaar eerder. In mei en april waren er nog dalingen van respectievelijk 1,3 en 1,5 procent te zien.

2 uur geleden
Vertrouwen van consumenten verbetert opnieuw in augustus

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in augustus iets verder verbeterd ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het vertrouwen stond sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten, die eind februari begon, flink onder druk, maar laat sinds juni weer een verbetering zien.

2 uur geleden
Huizenprijzen stijgen verder in juli, maar minder hard

DEN HAAG (ANP) - Huizenkopers betaalden in juli gemiddeld bijna 4 procent meer voor een bestaande koopwoning dan in dezelfde periode een jaar geleden. De stijging was ongeveer even groot als de maand daarvoor, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster. Hoewel woningen nog steeds duurder worden, vlakt de prijsstijging sinds eind 2024 wel af.

2 uur geleden
ESB: werknemers lopen voor op werkgevers bij AI-gebruik

AMSTERDAM (ANP) - Werknemers zijn vaak verder met het toepassen van kunstmatige intelligentie dan hun werkgevers. Terwijl medewerkers AI-technologie steeds vaker gebruiken in hun dagelijkse werkzaamheden, nemen bedrijven en organisaties nog beperkt initiatief om dit actief te ondersteunen en te stimuleren. Dat blijkt uit een analyse die is gepubliceerd in het economentijdschrift ESB.

3 uur geleden