Open Doors meldt toename vervolging en discriminatie christenen
ERMELO (ANP) - Steeds meer christenen hebben te maken met vervolging en discriminatie, meldt Open Doors. In het jaarverslag van de organisatie staat dat het nu om 380 miljoen personen gaat, 15 miljoen meer dan een jaar eerder. De situatie is volgens het rapport vooral verslechterd in Centraal-Azië en de landen ten zuiden van de Sahara.
Het aantal christenen dat vanwege hun geloof werd gedood, is van bijna 5000 gedaald naar 4476, aldus de in Nederland opgerichte organisatie die zich inzet voor vervolgde christenen. Tegelijkertijd is het aantal gemelde mishandelingen, zowel mentaal als lichamelijk, met bijna 28 procent gestegen naar 54.780. De cijfers zijn volgens Open Doors "zeer conservatief".
De organisatie wijst op de invloed van autoritaire regimes in Centraal-Azië, vooral in Kirgizië en Kazachstan. In die twee landen heeft een "duidelijke" toename van geweld plaatsgevonden. In de landen ten zuiden van de Sahara vindt al jaren veel geweld tegen christenen plaats. Volgens Open Doors blijft Nigeria "een van de gevaarlijkste plekken op aarde" voor christenen.
Open Doors stelt verder dat christenen in landen met burgeroorlogen extra kwetsbaar zijn voor geweld door de wetteloosheid in die landen. Ook wordt gemeld dat de kerk verdwijnt of ondergronds gaat in landen waar ze onder druk staat, bijvoorbeeld in Afghanistan, Algerije, China, Libië en Syrië.
Open Doors stelt elk jaar een top 50 samen van landen waar christenen het zwaarst worden vervolgd en gediscrimineerd. Noord-Korea staat voor de 23e keer bovenaan. De top tien bestaat verder uit Somalië, Jemen, Libië, Soedan, Eritrea, Nigeria, Pakistan, Iran en Afghanistan. Syrië is van de twaalfde naar de achttiende plek gezakt door een afname van geweld tegen christenen. Open Doors wijst erop dat de gevolgen van de recente machtswisseling in het land niet zijn meegenomen in het jaarverslag.
Meer uit Buitenland
JAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental blijft oplopen na het noodweer in delen van Zuid- en Zuidoost-Azië. Er zijn sinds eind vorige maand meer dan 1500 doden gevallen en het dodental loopt waarschijnlijk nog op.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Volgens het Kremlin heeft de Russische president Vladimir Poetin ingestemd met sommige van de Amerikaanse voorstellen voor vrede in Oekraïne. Maar een aantal andere voorstellen zou hij hebben verworpen. Volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov is dit normaal in een onderhandelingsproces en zijn de Russen bereid om zo vaak af te spreken met de Amerikanen als nodig is voor een akkoord.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De bondgenoten van Oekraïne zullen volgend jaar nog meer Amerikaanse wapens voor het land moeten kopen dan in 2025, waarschuwt NAVO-topman Mark Rutte. De ongeveer 1 miljard dollar per maand die ze daarvoor nu met pijn en moeite bijeenbrengen, schiet volgens hem in 2026 tekort.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron is in China aangekomen voor een driedaags staatsbezoek. Hij heeft in Beijing een ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping. Zij gaan naar verwachting praten over onder meer handel en de oorlog in Oekraïne.
1 uur geledenBRUSSEL/BRUGGE (ANP) - Oud-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini, die dinsdag is opgepakt in een onderzoek naar fraude bij een opleiding voor jonge EU-diplomaten, is weer vrij. Dat meldt het Europees openbaar ministerie (EPPO) woensdag. De oud-vicevoorzitter van de Europese Commissie werd aangehouden in haar rol van rector van het Europacollege in Brugge.
2 uur geledenSEOUL (ANP/AFP/RTR) - De afgezette Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol heeft woensdag opgeroepen tot actie voor vrijheid, precies een jaar nadat hij een politieke crisis had veroorzaakt door de militaire noodtoestand af te kondigen.
2 uur geledenRAFAH (ANP) - De grensovergang bij Rafah, die de Gazastrook met Egypte verbindt, gaat ergens in de komende dagen weer open. Dat meldt COGAT, de Israëlische defensieorganisatie die noodhulp in de regio coördineert, in een bericht op X. De organisatie voegt eraan toe dat de grens slechts opent voor burgers die vanuit Gaza naar Egypte willen reizen.
3 uur geleden