Open Doors meldt toename vervolging en discriminatie christenen
ERMELO (ANP) - Steeds meer christenen hebben te maken met vervolging en discriminatie, meldt Open Doors. In het jaarverslag van de organisatie staat dat het nu om 380 miljoen personen gaat, 15 miljoen meer dan een jaar eerder. De situatie is volgens het rapport vooral verslechterd in Centraal-Azië en de landen ten zuiden van de Sahara.
Het aantal christenen dat vanwege hun geloof werd gedood, is van bijna 5000 gedaald naar 4476, aldus de in Nederland opgerichte organisatie die zich inzet voor vervolgde christenen. Tegelijkertijd is het aantal gemelde mishandelingen, zowel mentaal als lichamelijk, met bijna 28 procent gestegen naar 54.780. De cijfers zijn volgens Open Doors "zeer conservatief".
De organisatie wijst op de invloed van autoritaire regimes in Centraal-Azië, vooral in Kirgizië en Kazachstan. In die twee landen heeft een "duidelijke" toename van geweld plaatsgevonden. In de landen ten zuiden van de Sahara vindt al jaren veel geweld tegen christenen plaats. Volgens Open Doors blijft Nigeria "een van de gevaarlijkste plekken op aarde" voor christenen.
Open Doors stelt verder dat christenen in landen met burgeroorlogen extra kwetsbaar zijn voor geweld door de wetteloosheid in die landen. Ook wordt gemeld dat de kerk verdwijnt of ondergronds gaat in landen waar ze onder druk staat, bijvoorbeeld in Afghanistan, Algerije, China, Libië en Syrië.
Open Doors stelt elk jaar een top 50 samen van landen waar christenen het zwaarst worden vervolgd en gediscrimineerd. Noord-Korea staat voor de 23e keer bovenaan. De top tien bestaat verder uit Somalië, Jemen, Libië, Soedan, Eritrea, Nigeria, Pakistan, Iran en Afghanistan. Syrië is van de twaalfde naar de achttiende plek gezakt door een afname van geweld tegen christenen. Open Doors wijst erop dat de gevolgen van de recente machtswisseling in het land niet zijn meegenomen in het jaarverslag.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP) - Jared Kushner, de schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, is dinsdag bij de ontmoeting tussen de Amerikaanse gezant Steve Witkoff en de Russische president Vladimir Poetin. Zij gaan het onder meer hebben over het stoppen van de oorlog in Oekraïne.
1 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental als gevolg van het noodweer in Zuid- en Zuidoost-Azië is opnieuw opgelopen. Meer dan 1200 mensen kwamen om door overstromingen en aardverschuivingen in Indonesië, Maleisië, Sri Lanka en Thailand. Honderden mensen worden nog vermist.
2 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft bekendgemaakt twee Palestijnse verdachten op de Westelijke Jordaanoever te hebben doodgeschoten. Die zouden aanvallen hebben uitgevoerd op Israëlische militairen, met drie gewonden tot gevolg.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in de Libanese hoofdstad Beiroet een mis gehouden die door meer dan 100.000 mensen is bezocht. Daarmee rondde hij zijn eerste buitenlandse reis als paus af.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïense legertroepen zeggen nog steeds het noordelijke deel van de strategische stad Pokrovsk in handen te hebben en van daaruit aanvallen uit te voeren op Russische strijdkrachten. Daarmee wordt de inname van Pokrovsk, maandag geclaimd door Rusland, ontkend.
4 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP/RTR) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, heeft aangekondigd dat een onafhankelijke commissie onderzoek gaat doen naar de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool. De commissie kijkt daarbij ook naar het overheidstoezicht op de renovatiewerkzaamheden die de brand zouden hebben verergerd.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse regering vindt het niet nodig dat de minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, een belangrijke vergadering van NAVO-buitenlandministers in Brussel bijwoont. De gesprekken gaan woensdag vooral over een potentieel vredesplan voor Oekraïne.
5 uur geleden