Open Doors meldt toename vervolging en discriminatie christenen
ERMELO (ANP) - Steeds meer christenen hebben te maken met vervolging en discriminatie, meldt Open Doors. In het jaarverslag van de organisatie staat dat het nu om 380 miljoen personen gaat, 15 miljoen meer dan een jaar eerder. De situatie is volgens het rapport vooral verslechterd in Centraal-Azië en de landen ten zuiden van de Sahara.
Het aantal christenen dat vanwege hun geloof werd gedood, is van bijna 5000 gedaald naar 4476, aldus de in Nederland opgerichte organisatie die zich inzet voor vervolgde christenen. Tegelijkertijd is het aantal gemelde mishandelingen, zowel mentaal als lichamelijk, met bijna 28 procent gestegen naar 54.780. De cijfers zijn volgens Open Doors "zeer conservatief".
De organisatie wijst op de invloed van autoritaire regimes in Centraal-Azië, vooral in Kirgizië en Kazachstan. In die twee landen heeft een "duidelijke" toename van geweld plaatsgevonden. In de landen ten zuiden van de Sahara vindt al jaren veel geweld tegen christenen plaats. Volgens Open Doors blijft Nigeria "een van de gevaarlijkste plekken op aarde" voor christenen.
Open Doors stelt verder dat christenen in landen met burgeroorlogen extra kwetsbaar zijn voor geweld door de wetteloosheid in die landen. Ook wordt gemeld dat de kerk verdwijnt of ondergronds gaat in landen waar ze onder druk staat, bijvoorbeeld in Afghanistan, Algerije, China, Libië en Syrië.
Open Doors stelt elk jaar een top 50 samen van landen waar christenen het zwaarst worden vervolgd en gediscrimineerd. Noord-Korea staat voor de 23e keer bovenaan. De top tien bestaat verder uit Somalië, Jemen, Libië, Soedan, Eritrea, Nigeria, Pakistan, Iran en Afghanistan. Syrië is van de twaalfde naar de achttiende plek gezakt door een afname van geweld tegen christenen. Open Doors wijst erop dat de gevolgen van de recente machtswisseling in het land niet zijn meegenomen in het jaarverslag.
Meer uit Buitenland
BELGRADO (ANP/AFP) - De Servische president Aleksandar Vučić heeft per decreet het Servische parlement ontbonden. Verkiezingen waren aanvankelijk gepland voor december 2027, maar zullen nu 25 oktober worden gehouden. Vučić gaat daarmee mee in de eisen van demonstranten in het land, die al maandenlang protesteren tegen de regering.
41 minuten geledenOSLO (ANP) - De rouwstoet rond de uitvaart van de Noorse koning Harald is aangekomen bij de Domkerk in Oslo. Bij aankomst werden koning Haakon en de overige leden van de Noorse koninklijke familie welkom geheten door de bisschop van Oslo, Sunniva Gylver, en Olav Fykse Tveit, de leider van de Noorse kerk.
50 minuten geledenOSLO (ANP) - De kist met daarin het lichaam van de overleden Noorse koning Harald is op weg naar de Domkerk in Oslo. Rond het middaguur vertrok de rouwstoet vanaf het paleis, onder begeleiding van saluutschoten en muziek. Langs de route hebben zich honderden mensen verzameld. Het Noorse persbureau NTB omschrijft de sfeer als ingetogen en "ongewoon stil".
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft in het parlement hard uitgehaald naar Alternative für Deutschland (AfD). Het woord remigratie, dat door de radicaal-rechtse partij wordt gebruikt, is volgens Merz "niets anders dan een synoniem voor etnische zuivering op basis van herkomst en huidskleur".
1 uur geledenHONGKONG (ANP/DPA/AFP) - De eerste postkoloniale leider van Hongkong is overleden. Tung Chee-hwa overleed dinsdag op 89-jarige leeftijd in het bijzijn van zijn familie, meldt zijn kantoor. Hij leidde de Chinese regio van 1997 tot 2005.
3 uur geledenOSLO (ANP) - De eerste mensen hebben zich woensdagochtend vroeg verzameld in Oslo om een laatste eer te bewijzen aan de overleden koning Harald. Dat is te zien bij Noorse media. De rijen om het centrum van de Noorse hoofdstad binnen te komen worden steeds langer.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De stijgende olieprijs raakt ook de levering van noodhulp. Daarvoor waarschuwt hulporganisatie CARE, die stelt dat een steeds groter deel van het budget naar vervoer, brandstof en inkoop gaat. "Daardoor blijft minder geld over voor directe hulp."
6 uur geleden