Open dag azc's trekt 12.000 bezoekers
DEN HAAG (ANP) - Ongeveer 12.000 mensen hebben zaterdag een van de ruim zestig opvanglocaties voor asielzoekers bezocht. Een woordvoerster van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) spreekt van "een heel mooi aantal" dat is afgekomen op de jaarlijkse Open azc-dag. "Zeker omdat het weer niet echt meezat. Heel veel regen is niet bepaald een lokkertje."
De bezoekers kregen rondleidingen, informatiemarkten, proeverijen, workshops, optredens en andere activiteiten voorgeschoteld. "Iedere locatie had een eigen programma opgesteld. Bezoekers kregen een inkijkje in hoe het leven en werken in de opvang eruit ziet. Tot nu toe heb ik alleen maar positieve geluiden gehoord", aldus de voorlichtster.
De open dag wordt al jarenlang georganiseerd tijdens Nationale Burendag door het COA, Vluchtelingenwerk Nederland, de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) en de Dienst Terugkeer en Vertrek (DT&V). Volgens het COA is besloten om de Open azc-dag te laten doorgaan ondanks dat de asielopvang gezien de capaciteitsproblemen die er zijn, de afgelopen maanden regelmatig negatief in het nieuws is gekomen. "Zo krijgen asielzoekers een gezicht."
In Winterswijk draaide een dj Arabische en Noord-Afrikaanse hits, in Den Helder was er een taalcafé en volleybaltoernooi en in Grave trad het Iraanse dj-duo Vessbroz op. Het azc in de gemeente Gilze en Rijen kreeg bezoek van staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel en Migratie).
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De grote steden zijn voorbereid op de WK-wedstrijd tussen Nederland en Marokko die om 03.00 uur begint. Amsterdam, Rotterdam, Utrecht, Den Haag en Amersfoort houden rekening met festiviteiten maar ook met eventuele ongeregeldheden na afloop. Over specifieke veiligheidsmaatregelen doen zij geen uitspraken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duitsland en Nederland gaan speciale eenheden van de politie bij elkaar inzetten, meldt justitieminister David van Weel. Maandagavond zullen de VVD-bewindsman en Duitse minister Alexander Dobrindt (Binnenlandse Zaken) dat aankondigen vanuit Berlijn. De ministers verwachten zo beter op te kunnen treden tegen terroristische dreigingen en georganiseerde misdaad in de grensregio.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - Tim de Kraker, de hoogste baas van de politie Zeeland, is op non-actief gesteld, bevestigt een woordvoerder van de politie aan het ANP na berichtgeving van Omroep Zeeland. "Er loopt een intern onderzoek, op verdere vragen gaan we niet in."
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum gaat niet in hoger beroep in de ontslagzaak van oud-directeur Birgit Donker. De rechter heeft maandag vastgesteld dat er geen goede reden was voor haar ontslag. Donker krijgt een vergoeding van 400.000 euro. Het museum noemt de uitspraak "teleurstellend".
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op gironummer 5125 van het Rode Kruis is sinds eind vorige week 925.000 euro gedoneerd voor de slachtoffers van de aardbevingen in Venezuela. De hulporganisatie opende het rekeningnummer donderdag na twee zware bevingen. Die hebben aan zeker 1450 mensen het leven gekost, tienduizenden mensen worden nog steeds vermist.
5 uur geledenGILZE-RIJEN (ANP) - Drones en andere 'onbemande systemen' worden de standaard bij Defensie. Door de doorbraak van onbemande vliegtuigjes, voertuigen, bootjes en robots op het slagveld én die van bijvoorbeeld kunstmatige intelligentie moet ook de Nederlandse krijgsmacht "wezenlijk" anders worden, staat in de maandag gepresenteerde defensieplannen voor de komende jaren.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amsterdamse politie kwam tijdens corona vaak in de positie dat er geëscaleerd moest worden, omdat de lokale driehoek landelijk beleid volgde. Dat zei burgemeester Femke Halsema tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Zij legde uit dat hoe meer beperkingen demonstranten krijgen, hoe eerder de politie moet optreden.
6 uur geleden