Open Arms pikt meteen weer bootvluchtelingen op
ROME/MURCIA (ANP/DPA) - De Spaanse hulporganisatie Open Arms heeft meteen na uitvaren alweer bootvluchtelingen opgepikt, die op de Middellandse Zee in problemen waren gekomen. Volgens een woordvoerder ging het ditmaal om 36 personen, onder wie vijftien kinderen. De reddingswerkers waren donderdag vanuit de haven van de Siciliaanse stad Syracuse begonnen aan hun 82e missie.
Open Arms bracht vorige maand 146 migranten in veiligheid en zette hen op het Italiaanse eiland aan land. Volgens de Verenigde Naties zijn dit jaar al meer dan 230 mensen verdronken in dit deel van de Middellandse Zee. De meeste vluchtelingen wagen vanuit Libië de oversteek naar Europa in gammele vaartuigen.
Voor de Spaanse kust bij Mazarrón sloeg zaterdagavond een bootje met veertien migranten om en zonk. Volgens de krant La Opinión de Murcia zijn zeker vier personen verdronken. Vijf opvarenden werden gered. De lokale autoriteiten zijn met behulp van twee helikopters op zoek naar de vermisten. Vorig jaar kwamen 231 mensen om die vanuit Algerije het Spaanse vasteland of de Balearen probeerden te bereikten. Daarmee is het de op een na dodelijkste route naar Spanje. Alleen het betrekkelijk korte maar gevaarlijke traject van de Afrikaanse westkust naar de Canarische Eilanden kende meer slachtoffers.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - In het onderzoek naar het voorval van afgelopen weekend bij RAF-luchtmachtbasis Fairford zijn geen explosieven aangetroffen. Dat meldt de antiterreurbrigade van de Britse politie, die eraan toevoegt dat er ook panden in Londen zijn doorzocht. Vijf verdachten, allen Britten, werden eerder op borgtocht vrijgelaten.
1 uur geledenRABAT (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Fatima Ezzahra El Mansouri is aangewezen als nieuwe premier van Marokko. Dat maakt het koninklijk paleis in dat land bekend. El Mansouri is de eerste vrouw die voor die post wordt aangewezen. El Mansouri is momenteel nog burgemeester van Marrakesh.
3 uur geledenDAMASCUS (ANP) - De EU wil haar relatie met Syrië uitbreiden en intensiveren. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag in de Syrische hoofdstad Damascus. Na de val van het Assad-regime in december 2024 heeft de EU al snel de economische sancties tegen Syrië opgeheven, zei Kallas. Dat is eind mei 2025 gebeurd. "Nu willen we nog meer investeringen mobiliseren en ons partnerschap naar een hoger niveau tillen."
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De gesprekken tussen de Russische gezant Kirill Dmitriëv en Amerikaanse functionarissen over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne waren "constructief", aldus een Amerikaanse functionaris. Tijdens de ontmoeting zijn ook potentiële energie-initiatieven tussen de Verenigde Staten en Rusland na de oorlog besproken.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij scholierenprotesten in Frankrijk zijn veertig manifestanten aangehouden, volgens het ministerie van Onderwijs. Bij acties rond bijna 340 onderwijsinstellingen zijn tien gewonden gevallen onder leerlingen en schoolpersoneel.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse regering wil huurders beter beschermen tegen de huizencrisis in het land. De regering wil daarom huurcontracten automatisch laten verlengen en een verbod op huisuitzettingen invoeren. Dit meldt gezondheidsminister Mónica García. Door het gefragmenteerde Spaanse parlement is het nog de vraag of de minderheidscoalitie voldoende steun kan krijgen voor de maatregelen.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - Meerdere Europese bondgenoten betuigen steun aan Estland nadat het land Rusland beschuldigde van brandstichting bij een dronefabrikant. Ook laten ze weten dat hun steun aan Oekraïne standhoudt.
7 uur geleden