Open Arms pikt meteen weer bootvluchtelingen op
ROME/MURCIA (ANP/DPA) - De Spaanse hulporganisatie Open Arms heeft meteen na uitvaren alweer bootvluchtelingen opgepikt, die op de Middellandse Zee in problemen waren gekomen. Volgens een woordvoerder ging het ditmaal om 36 personen, onder wie vijftien kinderen. De reddingswerkers waren donderdag vanuit de haven van de Siciliaanse stad Syracuse begonnen aan hun 82e missie.
Open Arms bracht vorige maand 146 migranten in veiligheid en zette hen op het Italiaanse eiland aan land. Volgens de Verenigde Naties zijn dit jaar al meer dan 230 mensen verdronken in dit deel van de Middellandse Zee. De meeste vluchtelingen wagen vanuit Libië de oversteek naar Europa in gammele vaartuigen.
Voor de Spaanse kust bij Mazarrón sloeg zaterdagavond een bootje met veertien migranten om en zonk. Volgens de krant La Opinión de Murcia zijn zeker vier personen verdronken. Vijf opvarenden werden gered. De lokale autoriteiten zijn met behulp van twee helikopters op zoek naar de vermisten. Vorig jaar kwamen 231 mensen om die vanuit Algerije het Spaanse vasteland of de Balearen probeerden te bereikten. Daarmee is het de op een na dodelijkste route naar Spanje. Alleen het betrekkelijk korte maar gevaarlijke traject van de Afrikaanse westkust naar de Canarische Eilanden kende meer slachtoffers.
Meer uit Buitenland
BRASILIA (ANP/RTR/AFP) - Flávio Bolsonaro, die zondag de Braziliaanse presidentsverkiezingen verloor van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, heeft de deadline gemist om zijn paspoorten in te leveren. Die zijn daarom als vervallen verklaard, vertellen bronnen bij de politie.
11 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De aantijgingen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu aan het adres van de Arabisch-Israëlische Ra'ampartij zijn bedoeld om rechtse kiezers naar de stembus te lokken. Dat zegt partijleider van Ra'am, Mansour Abbas. In een video noemt het kopstuk van de voor de coalitievorming mogelijk belangrijke partij Netanyahu een opruier en een leugenaar.
48 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt te verkennen of het samen met Amerikaanse partners bijvoorbeeld aardgas kan winnen in het noordpoolgebied, zegt president Vladimir Poetin. Het Hoge Noorden vangt steeds meer begerige blikken nu klimaatverandering belooft het de komende jaren toegankelijker te maken.
2 uur geledenHELSINKI (ANP) - Het onverwachte telefoontje van de Finse president en de Noorse premier met de Russische president Vladimir Poetin is niet bij alle bondgenoten goed gevallen. Denemarken is "zeer sceptisch" over "soloacties" en Zweden waarschuwt dat de Europese eendracht onder druk kan komen.
3 uur geledenMINNA (ANP/AFP) - De dood van tientallen opgepakte mijnwerkers is vorige maand in Nigeria veroorzaakt door de "wrede en inhumane" manier waarop ze waren opgesloten. Dat concludeerden de onderzoekers die moesten ophelderen hoe de gevangenen de dood vonden in een cel in de stad Minna.
3 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR) - Het olierijke Saudi-Arabië lag ook dinsdag onder vuur van de Houthi's uit Jemen. Die maakten bekend dat ze een raketaanval hadden uitgevoerd op de olieraffinaderij van Ras Tanura, de grootste in het koninkrijk.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Een 72-jarige tandarts met een keelfetisj heeft in Antwerpen zeven jaar cel opgelegd gekregen voor het misbruik van tientallen patiënten. Carl S. uit Wilrijk raakte opgewonden van de kokhalzende geluiden die vrouwen maakten terwijl hij vingers in hun keel stak. De autoriteiten vonden bij huiszoekingen video's waarop te zien was hoe de tandarts daarbij masturbeerde.
3 uur geleden