OPEC+ zet geleidelijke verhoging olieproductie door
WENEN (ANP/RTR) - De grote olieproducerende landen van oliekartel OPEC en bondgenoten zoals Rusland houden vast aan de geleidelijke verhoging van de productie. De OPEC+, zoals die alliantie wordt genoemd, verhoogt de olieproductie in mei met 432.000 vaten per dag.
Dat zijn er wel iets meer dan eerder, want voorheen werd de productie elke maand met 400.000 vaten per dag verhoogd. De OPEC staat al langere tijd onder druk van onder meer de Verenigde Staten en Europa om veel meer op te gaan pompen om zo de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in Oekraïne tegen te gaan. Maar belangrijke OPEC-leden als bijvoorbeeld Saudi-Arabië hebben daar geen gehoor aan gegeven. Vanwege Oekraïne hebben de VS een importverbod op Russische olie opgelegd. De Europese Unie neemt nog wel olie uit Rusland af.
Om de hoge prijzen aan de pomp voor Amerikanen aan te pakken zouden de VS nu van plan zijn om ongeveer zes maanden lang dagelijks 1 miljoen vaten uit de strategische reserves vrij te maken. Het zou in totaal om wel 180 miljoen vaten kunnen gaan. Het zou de grootste vrijgave van de Amerikaanse voorraden ooit zijn.
Ook de leden van het Internationaal Energie Agentschap (IEA) kunnen weer strategische olievoorraden op de markt gaan brengen om zo de hoge prijzen te drukken. Begin maart besloten de IEA-landen ook al tot een dergelijke stap. Toen werden 60 miljoen vaten op de markt gebracht, waarvan 30 miljoen door de VS.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - De Britse kledingwebsite ASOS heeft bevestigd dat dinsdagochtend een "ongeautoriseerde klantmelding" is verstuurd. Eerder op de dag werd bekend dat gebruikers van de app een melding hadden ontvangen, waaruit kon worden opgemaakt dat de systemen van ASOS zijn gehackt. Het bedrijf laat weten onderzoek te doen naar "ongeoorloofde activiteiten via platforms van derden" die het gebruikt voor communicatie met klanten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Duizenden besturingssystemen van Europese wind- en zonneparken zijn via het internet toegankelijk en zijn zodoende kwetsbaar voor hackpogingen. In Nederland zijn ruim 140 van dergelijke toegankelijke systemen gevonden, hebben onderzoekers van cybersecuritybedrijf Modat dinsdag bekendgemaakt tijdens een cybertop in Den Haag.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Teksten gemaakt door ChatGPT krijgen een watermerk in de Europese Unie. OpenAI, de eigenaar van de chatbot, laat weten het onzichtbare watermerk de komende weken in te voeren. Daarmee moet duidelijker worden dat een tekst door kunstmatige intelligentie (AI) is gegenereerd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak heeft dinsdag zijn recordslotstand verder aangescherpt. Ook op andere beurzen in Europa was de stemming positief, onder meer gesteund door dalende olieprijzen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - FrieslandCampina heeft het exclusieve merkrecht op de kleur geel in de Benelux voor verpakkingen van Chocomel. Dat komt naar voren uit de recente uitspraak van het Benelux-Bureau voor de Intellectuele Eigendom (BOIP) in Den Haag in een zaak die het zuivelconcern had aangespannen tegen een Spaanse concurrent.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil normen voor Europese producten of diensten bij uitzondering ook buiten de EU kunnen laten vaststellen, meldt ze dinsdag in een voorstel.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) geeft een waarschuwing af over de risico's van hedgefondsen. Deze beleggingsfondsen gebruiken risicovolle strategieën om een hoog rendement te behalen. Deskundigen van de organisatie stellen dat deze fondsen steeds belangrijker worden op de financiële markten. Hun speculatieve handel kan problemen op de beurzen echter verergeren als er iets misgaat.
6 uur geleden