OPEC+ zet geleidelijke verhoging olieproductie door
WENEN (ANP/RTR) - De grote olieproducerende landen van oliekartel OPEC en bondgenoten zoals Rusland houden vast aan de geleidelijke verhoging van de productie. De OPEC+, zoals die alliantie wordt genoemd, verhoogt de olieproductie in mei met 432.000 vaten per dag.
Dat zijn er wel iets meer dan eerder, want voorheen werd de productie elke maand met 400.000 vaten per dag verhoogd. De OPEC staat al langere tijd onder druk van onder meer de Verenigde Staten en Europa om veel meer op te gaan pompen om zo de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in Oekraïne tegen te gaan. Maar belangrijke OPEC-leden als bijvoorbeeld Saudi-Arabië hebben daar geen gehoor aan gegeven. Vanwege Oekraïne hebben de VS een importverbod op Russische olie opgelegd. De Europese Unie neemt nog wel olie uit Rusland af.
Om de hoge prijzen aan de pomp voor Amerikanen aan te pakken zouden de VS nu van plan zijn om ongeveer zes maanden lang dagelijks 1 miljoen vaten uit de strategische reserves vrij te maken. Het zou in totaal om wel 180 miljoen vaten kunnen gaan. Het zou de grootste vrijgave van de Amerikaanse voorraden ooit zijn.
Ook de leden van het Internationaal Energie Agentschap (IEA) kunnen weer strategische olievoorraden op de markt gaan brengen om zo de hoge prijzen te drukken. Begin maart besloten de IEA-landen ook al tot een dergelijke stap. Toen werden 60 miljoen vaten op de markt gebracht, waarvan 30 miljoen door de VS.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse JPMorgan Chase heeft Donald Trump en zijn bedrijf in februari 2021 meegedeeld dat hun rekeningen bij de bank werden gesloten. Dat blijkt uit nieuwe documenten die vrijdag zijn vrijgegeven als onderdeel van een rechtszaak die Trump heeft aangespannen tegen de bank en topman Jamie Dimon. Daarin eist de Amerikaanse president 5 miljard dollar schadevergoeding.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.
13 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.
15 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.
16 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.
18 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.
18 uur geleden