Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OPEC+ wil naar verluidt productie niet meer verder verruimen

OPEC+ wil naar verluidt productie niet meer verder verruimen

WENEN (ANP) - De landen van oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland denken erover om de voor januari geplande verruiming van de olieproductie niet meer te laten doorgaan. Dat schrijft persbureau Bloomberg op basis van verschillende afgevaardigden van de OPEC+-landen. Reden is de enorme prijsdaling van olie op vrijdag vanwege angst voor de nieuwe Omicron-variant van het coronavirus.

De olieprijs daalde vrijdag met meer dan 10 procent. Handelaren nemen een voorschot op nieuwe lockdowns en daarmee gepaard gaande economische beperkingen als gevolg van de nieuwe coronavariant. Bovendien worden er in verschillende Europese landen al extra maatregelen genomen vanwege de toename in coronagevallen.

De landen van de OPEC+ waren al een aantal maanden bezig de productie van de fossiele brandstof op te voeren. Desondanks steeg de olieprijs ook flink door. Dat vonden de olieproducerende landen, onder aanvoering van Saudi-Arabië en Rusland geen aanleiding om de productie op te voeren. Ze weerstonden onder meer druk van de Verenigde Staten die een lagere olieprijs wilden.

Eerder gaf de OPEC al aan te verwachten dat in december er weer een overschot aan olie op de markt zou zijn. Dat zagen de landen niet als een probleem omdat ook de aangetaste reserves nog moeten worden aangevuld.

Of de OPEC+ daadwerkelijk afziet van de extra productieverhoging met 400.000 vaten per dag moet volgende week blijken. Woensdag en donderdag komen de landen virtueel bij elkaar om daarover te beslissen.

Meer uit Financieel

Trump kondigt ontslag van Fed-bestuurder Cook aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontslaat Federal Reserve-bestuurder Lisa Cook. In een brief op zijn platform Truth Social, die is gericht aan Cook, deelt Trump het nieuws. Cook werd in 2022 aangesteld door toenmalig president Joe Biden. Trump beschuldigt haar van hypotheekfraude en had vorige week aangekondigd haar te ontslaan als ze niet uit eigen beweging zou vertrekken.

2 uur geleden
SOMO roept pensioenfondsen op: breek met vermogensbeheerders VS

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse pensioenfondsen moeten breken met Amerikaanse vermogensinvesteerders en hun invloed op de klimaatkoers van bedrijven terugpakken. Daarvoor pleit de Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in een dinsdag verschenen artikel in economenblad ESB. Op dit moment drukken vermogensbeheerders uit de Verenigde Staten namelijk een grote stempel op de koers van Nederlandse bedrijven.

4 uur geleden
Keurig Dr Pepper onderuit op negatief Wall Street

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden maandag een stap terug na de beursrally van vrijdag. De stemming werd gedrukt door zorgen onder sommige aandelenhandelaren over het tempo van renteverlagingen door de Federal Reserve dit jaar. Vrijdag gingen de beurzen hard omhoog nadat Fed-voorzitter Jerome Powell aangaf dat een renteverlaging in september waarschijnlijk is.

6 uur geleden
Musk klaagt Apple en OpenAI aan over voorkeursbehandeling ChatGPT

FORT WORTH (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk klaagt Apple en OpenAI aan omdat ChatGPT op iPhones wordt bevoordeeld en concurrentie wordt tegengewerkt. Zijn bedrijven X en xAI eisen miljarden dollars aan schadevergoeding in de aanklacht die maandag is ingediend bij de federale rechtbank in Fort Worth, Texas.

8 uur geleden
Moederbedrijf Douwe Egberts schiet omhoog op aarzelend Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op het Damrak ging maandag alle aandacht uit naar de overname van JDE Peet's, het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick. Het concern wordt overgenomen door het Amerikaanse frisdrankenconcern Keurig Dr Pepper, bekend van 7UP, Schweppes en Dr Pepper. Daarmee is een bedrag van 15,7 miljard euro gemoeid, ofwel 31,85 euro per aandeel. JDE Peet's eindigde met een koerswinst van 17,3 procent, goed voor de eerste plaats in de MidKap.

11 uur geleden
Bloomberg: familie Pinault overweegt verkoop Puma na koersval

HERZOGENAURACH (ANP) - De miljardairsfamilie Pinault overweegt om zijn Duitse sportartikelenmerk Puma van de hand te doen, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. Puma gaf vorige maand een stevige winstwaarschuwing, onder meer door afzwakkende verkopen, en verloor in één jaar ongeveer de helft van zijn beurswaarde.

11 uur geleden
Keurig Dr Pepper zakt op Wall Street na bod op JDE Peet's

NEW YORK (ANP) - Keurig Dr Pepper stond maandag bij de dalers op de beurzen in New York met een verlies van ruim 8 procent. Het Amerikaanse frisdrankenconcern, bekend van 7UP, Schweppes en Dr Pepper, wil het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick overnemen. Het bedrijf heeft 15,7 miljard euro over voor het in Amsterdam genoteerde JDE Peet's. Het gaat om de grootste deal in de sector van alcoholvrije dranken ooit. Het aandeel JDE Peet's ging in Amsterdam ruim 17 procent omhoog. Dat is de grootste koerswinst sinds de beursgang in 2020.

13 uur geleden