Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OPEC verwacht sterkere daling olievraag dan eerder gedacht

OPEC verwacht sterkere daling olievraag dan eerder gedacht

WENEN (ANP/RTR) - De wereldwijde vraag naar olie daalt sterker dan eerder voorspeld, meldt de Organisatie van Olie-Exporterende Landen (OPEC) in een maandelijks rapport. De vraag herpakt zich volgend jaar bovendien minder snel dan gedacht. Reden is de coronapandemie.

De olievraag daalt dit jaar naar verwachting met 9,46 miljoen vaten per dag, terwijl de OPEC een maand geleden nog een daling van 9,06 miljoen vaten per dag voorspelde. De olieprijzen gingen eerder dit jaar heel hard onderuit doordat corona de wereldwijde economie platlegde en er mondiaal een stuk minder werd gereisd en getransporteerd. "Een toegenomen gebruik van digitale werkmethoden en vergaderen op afstand houdt een volledig herstel van de brandstofsector naar het niveau van 2019 tegen", aldus het oliekartel in een toelichting.

Dat betekent dat de vraag komend jaar minder snel opkrabbelt dan eerder voorspeld. De OPEC verwacht dat het gebruik van olie in 2021 toeneemt met 6,62 miljoen vaten per dag, 370.000 vaten minder per dag dan eerder werd verwacht.

Meer uit Financieel

Duitse wijnbouwers kampen met grote crisis, waarschuwt branche

BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.

6 uur geleden
China versoepelt beursregels voor makers herbruikbare raketten

BEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciƫle raketten ontwikkelen.

9 uur geleden
Toezichthouder grijpt in bij DB om slechte planning werkzaamheden

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.

10 uur geleden
Breedste schip ooit vaart via kanaal door Zeeuws-Vlaanderen

GENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.

11 uur geleden
Winsten in Chinese industrie dalen tweede maand op rij

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.

11 uur geleden
Onderzoek de Volkskrant: Defensie verreweg grootste werkgever

AMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.

12 uur geleden
China legt sancties op aan Amerikaanse defensiebedrijven

BEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.

14 uur geleden