Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OPEC verwacht sterkere daling olievraag dan eerder gedacht

OPEC verwacht sterkere daling olievraag dan eerder gedacht

WENEN (ANP/RTR) - De wereldwijde vraag naar olie daalt sterker dan eerder voorspeld, meldt de Organisatie van Olie-Exporterende Landen (OPEC) in een maandelijks rapport. De vraag herpakt zich volgend jaar bovendien minder snel dan gedacht. Reden is de coronapandemie.

De olievraag daalt dit jaar naar verwachting met 9,46 miljoen vaten per dag, terwijl de OPEC een maand geleden nog een daling van 9,06 miljoen vaten per dag voorspelde. De olieprijzen gingen eerder dit jaar heel hard onderuit doordat corona de wereldwijde economie platlegde en er mondiaal een stuk minder werd gereisd en getransporteerd. "Een toegenomen gebruik van digitale werkmethoden en vergaderen op afstand houdt een volledig herstel van de brandstofsector naar het niveau van 2019 tegen", aldus het oliekartel in een toelichting.

Dat betekent dat de vraag komend jaar minder snel opkrabbelt dan eerder voorspeld. De OPEC verwacht dat het gebruik van olie in 2021 toeneemt met 6,62 miljoen vaten per dag, 370.000 vaten minder per dag dan eerder werd verwacht.

Meer uit Financieel

Brussel overweegt speciale taks voor ongezonde voeding, zegt dpa

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie overweegt volgend jaar een speciale belasting voor te stellen voor sterk bewerkte voedingsmiddelen met een hoog gehalte aan vet, suiker en zout. Dat staat in een conceptdocument dat het Duitse persbureau dpa heeft ingezien. In het document, dat half december moet worden gepresenteerd, oppert Brussel dat zo'n stap gezond eten kan stimuleren.

18 minuten geleden
Bitcoin levert jaarwinst in en zakt onder 94.000 dollar

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin heeft ruim een maand na het bereiken van een nieuw recordniveau de koerswinst voor dit jaar weer ingeleverd. De grootste en oudste cryptomunt ter wereld bereikte begin oktober nog een nieuw recordniveau van ruim 126.000 dollar, omgerekend ongeveer 109.000 euro. Sindsdien is de prijs gezakt tot onder het niveau van 94.000 dollar van eind vorig jaar en is de jaarwinst van ongeveer 30 procent volledig verdampt.

47 minuten geleden
Japanse winkels onderuit op beurs na negatief reisadvies China

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Japanse winkelbedrijven zijn maandag onderuitgegaan op de beurs in Tokio. Beleggers zijn geschrokken van de opgelopen spanningen tussen China en Japan. Ze vrezen ook een terugloop van de inkomsten uit toerisme, nu China eigen burgers heeft afgeraden voorlopig naar Japan af te reizen.

54 minuten geleden
Zuid-Koreaanse bedrijven zeggen binnenlandse investeringen toe

SUWON (ANP/BLOOMBERG) - Een aantal van Zuid-Korea's grootste bedrijven, waaronder Samsung en Hyundai, hebben toegezegd gezamenlijk ongeveer 550 miljard dollar te investeren in Zuid-Korea in de komende jaren. De aankondiging volgt op een ontmoeting met president Lee Jae-myung, die de economie probeert te versterken na de handelsdeal met de Verenigde Staten.

19 uur geleden
ASML-topman maakt zich geen zorgen over Nexperia-conflict

AMSTERDAM (ANP) - Topman Christophe Fouquet van ASML maakt zich geen zorgen over het conflict tussen de Nederlandse overheid en China over de Nijmeegse chipmaker Nexperia. "We maken ons geen zorgen. Ik denk dat de zaak wel onder controle is", zei de topman van de chipmachinefabrikant uit Veldhoven zondag bij het programma Buitenhof.

19 uur geleden
Oekraïne gaat gas uit Griekenland importeren

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne gaat gas importeren uit Griekenland om deze winter in de behoeften te kunnen voorzien. Daarover hebben de twee landen zondag een overeenkomst gesloten. De gasinfrastructuur van Oekraïne is geregeld doelwit van Russische aanvallen.

21 uur geleden
Australië wil alle importheffingen VS op goederen geschrapt zien

SYDNEY (ANP/RTR/AFP) - Australië spoort de Verenigde Staten aan om alle importheffingen op Australische goederen te schrappen, nadat Donald Trump importheffingen op onder meer rundvlees heeft verlaagd. De Amerikaanse president verlaagde ook tarieven op ruim tweehonderd andere voedingsproducten, waaronder koffie, bananen en tomaten.

22 uur geleden