OPEC+ verwacht olieoverschot in 2022
WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Dit jaar blijft er nog een tekort aan olie, maar volgend jaar verandert dat. Dan is er meer olie dan er vraag is, stelt oliekartel OPEC samen met enkele bevriende landen. Die zogeheten OPEC+ presenteerde zijn nieuwste raming een dag voordat de olieministers van de aangesloten landen overleggen.
De OPEC+ is bezig de vanwege de coronacrisis ingestelde productiebeperkingen geleidelijk weer af te bouwen. Zo zou de productie vanaf augustus elke maand met 400.000 vaten olie per dag moeten worden opgevoerd. Dat is niet voldoende om dit jaar aan alle vraag te voldoen, waardoor de olievoorraden in opslagen wereldwijd zullen afnemen. Dat betekent ook dat de olieprijzen voorlopig vermoedelijk niet zullen dalen.
Vanaf januari gebeurt dat mogelijk wel. Dan wordt er wereldwijd meer olie geproduceerd dan er vraag is en dat te grote aanbod houdt heel 2022 aan. Daardoor kunnen de voorraden die landen aanhouden weer worden aangevuld.
Overigens is het volgens persbureau Bloomberg onduidelijk of alle potentiƫle olieproductie die de OPEC+ in theorie nu achterhoudt wel klopt. Zo ligt het basisgetal waar Rusland mee rekent aanzienlijk hoger dan de olieproductie van dat land voor de coronacrisis. Landen als Angola en Nigeria hebben bovendien nu al moeite om alle olie te produceren die ze volgens de huidige afspraken mogen oppompen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft 110 miljard dollar (93 miljard euro) opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT wordt nu gewaardeerd op 840 miljard dollar. OpenAI kan het geld goed gebruiken om te investeren in meer chips en datacenters.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers waren opgelucht dat de streamingdienst afziet van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. Het bestuur van Warner stelde dat het nieuwste overnamebod van concurrent Paramount Skydance "superieur" was aan het bestaande fusieakkoord met Netflix. De streamingdienst had het recht om het bod van Paramount te evenaren, maar besloot dat niet te doen. Het aandeel Netflix werd daarop 8,9 procent hoger gezet.
6 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP) - Het is voor Frankrijk een "onaangename verrassing" dat de Europese Commissie vrijdag heeft besloten het Mercosur-handelsakkoord voorlopig al in werking te laten treden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron.
7 uur geleden