
OPEC verlaagt verwachting groei olievraag vierde maand op rij
WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC stelt zijn verwachting voor de groei van de wereldwijde vraag naar olie dit jaar voor de vierde maand op rij naar beneden bij. Daarbij wordt opnieuw hoofdzakelijk gewezen op een zwakkere olievraag in China, 's werelds grootste olie-importeur.
In het maandelijkse rapport over de oliemarkt van de OPEC wordt nu voor dit jaar gerekend op een toename van de olievraag met 1,8 miljoen vaten (van 159 liter) per dag. Dat zijn 107.000 vaten minder dan vorige maand nog werd aangenomen. En in juli ging de OPEC nog voor dit jaar uit van een groei met 2,2 miljoen vaten per dag. Voor volgend jaar heeft de in Wenen gevestigde OPEC de prognose voor de wereldwijde olievraag eveneens opnieuw neerwaarts bijgesteld.
China heeft te maken met een zwakke economie en ook grote problemen op de vastgoedmarkt, waardoor er bijvoorbeeld minder brandstof nodig is voor bouwmachines. Verder zorgt ook de overgang naar elektrisch rijden voor een zwakkere olievraag.
Bondgenoten
De OPEC+, met daarin ook bondgenoten als Rusland en Kazachstan, heeft door de zwakkere oliemarkt een plan voor een geleidelijke productieverhoging uitgesteld tot begin volgend jaar. Het was oorspronkelijk de bedoeling dat in oktober werd begonnen met het verhogen van de productie. Begin december wordt opnieuw overlegd over de productieplannen.
Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) komt donderdag met zijn maandelijkse oliemarktrapport. Die denktank uit Parijs ziet voor dit jaar vooralsnog een groei van de wereldwijde olievraag met 860.000 vaten per dag, wat dus veel minder is dan de prognose van de OPEC.
Meer uit Financieel
BEIJING/PARIJS (ANP/RTR) - Airbus heeft bekendgemaakt dat het een tweede assemblagelijn in China opent. Daarmee vergroot de Europese vliegtuigbouwer de productiecapaciteit voor zijn A320-vliegtuigen.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering is van plan meer dan 3 miljard dollar (2,6 miljard euro) vrij te maken voor hulp aan Amerikaanse boeren, meldt het ministerie van Landbouw. Het geld was bevroren als gevolg van de shutdown.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen zijn in september 7 procent gestegen vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. Vergeleken met augustus bleef het gemiddelde prijsniveau in september gelijk, maakte statistiekbureau CBS bekend op basis van gegevens van het Kadaster.
1 uur geledenEL SEGUNDO (ANP/BLOOMBERG) - Speelgoedmaker Mattel heeft het afgelopen kwartaal last gehad van Amerikaanse winkeliers die bestellingen uitstelden door onzekerheid over het tariefbeleid van de Amerikaanse president Donald Trump. De omzet van de maker van Barbie-poppen daalde in het derde kwartaal met 6 procent tot 1,7 miljard dollar, vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.
9 uur geledenLOS GATOS (ANP) - Netflix heeft in het derde kwartaal meer omzet en winst behaald, met name dankzij meer abonnees en prijsverhogingen. Het in het Californische Los Gatos gevestigde bedrijf profiteerde onder meer van het succes van series zoals Wednesday, de film Happy Gilmore 2 en de truecrimedocumentaire Unknown Number: The High School Catfish.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Warner Bros. Discovery hoorde dinsdag bij de stijgers op Wall Street, nadat het entertainmentconcern had bekendgemaakt open te staan voor een verkoop. Na interesse van verschillende partijen meldde het bedrijf dinsdag "een breed scala aan strategische opties" te onderzoeken, waaronder het doorgaan met de geplande opsplitsing van het concern, een verkoop van het hele bedrijf, of het verkopen van losse onderdelen. Het aandeel werd 11 procent hoger gezet.
9 uur geledenCLICHY (ANP/AFP) - Het Franse cosmeticaconcern L'Oréal is geïnteresseerd in een aandeel in Armani, terwijl het bedrijf tegelijkertijd doorgaat met de miljardenovername van de beautytak van Kering. "De overname van Kerings beauty-activiteiten verandert niets aan onze intentie om deel uit te maken van Armani", zei L'Oréal-topman Nicolas Hieronimus tegen de Franse krant Le Figaro.
10 uur geleden