Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OPEC verlaagt verwachting groei olievraag vierde maand op rij

OPEC verlaagt verwachting groei olievraag vierde maand op rij

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC stelt zijn verwachting voor de groei van de wereldwijde vraag naar olie dit jaar voor de vierde maand op rij naar beneden bij. Daarbij wordt opnieuw hoofdzakelijk gewezen op een zwakkere olievraag in China, 's werelds grootste olie-importeur.

In het maandelijkse rapport over de oliemarkt van de OPEC wordt nu voor dit jaar gerekend op een toename van de olievraag met 1,8 miljoen vaten (van 159 liter) per dag. Dat zijn 107.000 vaten minder dan vorige maand nog werd aangenomen. En in juli ging de OPEC nog voor dit jaar uit van een groei met 2,2 miljoen vaten per dag. Voor volgend jaar heeft de in Wenen gevestigde OPEC de prognose voor de wereldwijde olievraag eveneens opnieuw neerwaarts bijgesteld.

China heeft te maken met een zwakke economie en ook grote problemen op de vastgoedmarkt, waardoor er bijvoorbeeld minder brandstof nodig is voor bouwmachines. Verder zorgt ook de overgang naar elektrisch rijden voor een zwakkere olievraag.

Bondgenoten

De OPEC+, met daarin ook bondgenoten als Rusland en Kazachstan, heeft door de zwakkere oliemarkt een plan voor een geleidelijke productieverhoging uitgesteld tot begin volgend jaar. Het was oorspronkelijk de bedoeling dat in oktober werd begonnen met het verhogen van de productie. Begin december wordt opnieuw overlegd over de productieplannen.

Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) komt donderdag met zijn maandelijkse oliemarktrapport. Die denktank uit Parijs ziet voor dit jaar vooralsnog een groei van de wereldwijde olievraag met 860.000 vaten per dag, wat dus veel minder is dan de prognose van de OPEC.

Meer uit Financieel

Goederenvervoer over spoor verder gedaald

DEN HAAG (ANP) - Het goederenvervoer over het spoor vanuit Nederland naar het buitenland is vorig jaar opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De afname komt vooral doordat er minder kolen naar Duitsland worden vervoerd.

29 minuten geleden
Verkoop vakantiewoningen naar hoogste niveau sinds 2020

APELDOORN (ANP) - Sinds het coronajaar 2020 zijn er niet zoveel vakantiewoningen verkocht in Nederland als vorig jaar. In totaal verwisselden bijna 4600 vakantiewoningen van eigenaar, 15 procent meer dan in 2023. Dat maakte het Kadaster donderdag bekend.

59 minuten geleden
Industrie groeit dit jaar waarschijnlijk weer niet, zegt ING

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse industrie laat dit jaar waarschijnlijk voor het derde jaar op rij geen groei zien. Dat voorspellen economen van ING in een nieuwe analyse. Geopolitieke spanningen, handelsonzekerheid en hoge energieprijzen drukken volgens hen zwaar op deze exportgerichte sector.

6 uur geleden
Beleggers zetten Nike hoger op Wall Street na handelsdeal Vietnam

NEW YORK (ANP) - Sportkledingconcern Nike won woensdag duidelijk aan waarde op Wall Street nadat de Amerikaanse president Donald Trump details bekend had gemaakt van een handelsakkoord met Vietnam. Nike laat veel kleding maken in het Aziatische land. Dat er nu eindelijk duidelijkheid is over de handelsrelatie tussen de Verenigde Staten en Vietnam is een opluchting voor beleggers in het bedrijf.

8 uur geleden
Opnieuw dreigen lege Douwe Egberts-schappen in supermarkten

AMSTERDAM (ANP) - In supermarkten dreigen opnieuw lege Douwe Egberts-schappen. JDE Peet's, de fabrikant van het bekende koffiemerk, levert zijn koffie niet meer door een nieuw conflict over de prijzen. Dat bevestigt topman Michiel Muller van onlinesupermarkt Picnic na berichtgeving door De Telegraaf.

10 uur geleden
Amerikaanse toezichthouder roept op tot onderzoek naar Powell

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Bill Pulte, het hoofd van de Amerikaanse Federal Housing Finance Agency (FHFA), heeft het Congres opgeroepen onderzoek te doen naar Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell. Pulte beweert dat Powells recente getuigenis aan de Senaat over de geplande renovaties van het hoofdkantoor van de centrale bank "misleidend" was.

11 uur geleden
Staalbedrijven winnaars op Europese beurzen na nieuws uit China

AMSTERDAM (ANP) - Staal- en mijnbouwbedrijven behoorden woensdag tot de winnaars op de Europese beurzen. Beleggers zetten de aandelen hoger nadat de prijzen voor ijzererts en staal flink waren gestegen. Dat gebeurde nadat de Chinese overheid had aangekondigd hard op te treden tegen "ongeordende" prijsconcurrentie. Ook liet China weten bepaalde industriƫle capaciteit af te bouwen.

12 uur geleden