Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OPEC+ lijkt olieproductie niet nog sterker op te voeren

OPEC+ lijkt olieproductie niet nog sterker op te voeren

KOEWEIT (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC en zijn bondgenoten, waaronder Rusland, lijken niet van plan te zijn de olieproductie nog sterker te gaan verhogen ondanks druk van grote landen om meer op te pompen om zo de hoge prijzen tegen te gaan. OPEC-leden Koeweit, Irak en Angola hebben gezegd vast te willen houden aan de geleidelijke maandelijkse productieverhoging met 400.000 vaten per dag.

De OPEC+, zoals de alliantie wordt genoemd, gaat later deze week vergaderen over de productie. Grote landen als de Verenigde Staten, Japan, India en China zouden graag zien dat de productie sterker wordt verhoogd nu de olieprijzen de hoogste niveaus in jaren hebben bereikt vanwege de grote vraag. De Amerikaanse president Joe Biden uitte afgelopen weekend op de G20-top in Rome nog kritiek op Saudi-Arabië en Rusland omdat zij niet voldoende zouden doen aan de productie, maar wilde verder niet zeggen welke stappen Washington zou kunnen zetten als de OPEC+ inderdaad voet bij stuk houdt.

De olieminister van Koeweit verklaarde dat met het huidige tempo van productieverhogingen door de OPEC+ er voldoende aanbod is om de oliemarkt in balans te brengen. Saudi-Arabië, het belangrijkste lid van de OPEC, zei het belangrijk te vinden dat energie betaalbaar blijft.

Meer uit Financieel

Vattenfall verkoopt Franse activiteiten aan Franse branchegenoot

STOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall verkoopt zijn activiteiten in Frankrijk aan de Franse elektriciteits- en gasleverancier Alterna énergie. Vattenfall meldt een overeenkomst te hebben gesloten om de elektriciteits- en gasverkopen over te dragen aan zijn Franse branchegenoot.

1 uur geleden
Adyen grootste stijger op AEX-index na eerdere koersval

AMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grootste stijger op de AEX-index. Het betaalbedrijf, dat betalingen verwerkt voor bedrijven als HelloFresh en Spotify, maakte vorige week een zware koersval. Adyen had de omzetverwachting voor dit jaar verlaagd.

1 uur geleden
Bayer treft miljardenschikking voor Roundup-zaken, zeggen bronnen

LEVERKUSEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse producent van landbouwpesticiden Bayer gaat een schikking van 10,5 miljard dollar aankondigen om lopende en toekomstige rechtszaken in de Verenigde Staten rond het omstreden onkruidverdelgingsmiddel Roundup af te handelen. Dit zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

2 uur geleden
BKR ziet toename inzageverzoeken sinds Odido-lek

TIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) ziet een aanzienlijke toename in het aantal mensen die hun gegevens over leningen willen inzien na het nieuws over een groot datalek bij telecomprovider Odido. Volgens een woordvoerder was er de afgelopen dagen een piek, die nu wat is geluwd.

2 uur geleden
Paramount stijgt op Wall Street na nieuwe gesprekken met Warner

NEW YORK (ANP) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance ging dinsdag omhoog op de beurzen in New York. Branchegenoot Warner Bros. Discovery verklaarde de verkoopgesprekken met Paramount tijdelijk te heropenen na het aangepaste overnamebod van het moederbedrijf van tv-zender CBS. Paramount klom 5,6 procent en Warner won 2,9 procent. Netflix steeg 0,8 procent.

3 uur geleden
Creditcardbedrijf hoeft VIP-ticket Beyoncé niet terug te betalen

DEN HAAG (ANP) - Creditcardbedrijf ICS hoeft een ontevreden concertganger niet haar VIP-ticket voor een optreden van Beyoncé terug te betalen. Dat volgt uit een nieuwe uitspraak bij financieel klachteninstituut Kifid. Die stelt dat in het algemeen geldt dat consumenten die ontevreden zijn over een aankoop zich daarvoor niet kunnen beroepen op de zogenoemde GeldTerugService of Chargeback-regeling van creditcarduitgevers.

4 uur geleden
Bedrijf uit Waalwijk beboet na dodelijke val van schip

WAALWIJK (ANP) - Een bedrijf uit Waalwijk is verantwoordelijk voor het overlijden van een werknemer die tijdens zijn werk aan een schip in het water viel en verdronk, bepaalde de rechtbank Oost-Brabant. De onderneming moet een geldboete van 75.000 euro betalen.

5 uur geleden