OPEC laat raming olievraag ongemoeid ondanks impact Delta-variant
WENEN (ANP) - De olieproducerende landen verenigd in oliekartel OPEC morrelen niet aan de eerdere voorspellingen wat betreft de wereldwijde olievraag. Ook niet nu de zeer besmettelijke Delta-variant van het coronavirus wereldwijd om zich heen grijpt, wat mogelijk de olievraag kan aantasten. In verschillende landen zijn strengere maatregelen van kracht om besmettingen te voorkomen.
De OPEC-landen blijven erbij dat de vraag naar olie dit jaar met 5,95 miljoen vaten per dag zal stijgen, zo werd in een maandelijks rapport gemeld. Dat komt neer op een stijging met 6,6 procent wat gelijk is aan de prognose van een maand eerder. Volgend jaar trekt het brandstofgebruik verder aan met gemiddeld 3,3 miljoen vaten per dag, aldus OPEC.
In het rapport wordt wel stilgestaan bij de "talrijke uitdagingen" waar economieën wereldwijd mee te maken hebben. Maar evengoed gaan de olieproducerende landen ervan uit dat de wereldeconomie zich zal blijven herstellen. De prognose van OPEC staat haaks op die van energieagentschap IEA die eerder op donderdag zijn vooruitzichten bijstelde.
Prognose
De OPEC verhoogde ook zijn prognose voor de groei van de wereldeconomie in dit jaar van 5,5 procent naar 5,6 procent. Volgens het kartel zal de impact van de pandemie binnen de perken blijven ondanks "aanzienlijke onzekerheden". De vooruitzichten voor 2022 werden met eenzelfde percentage verhoogd tot 4,2 procent.
De landen van de OPEC en bondgenoten, waaronder Rusland (OPEC+), waren eerder overeengekomen de productie van ruwe olie met 10 miljoen vaten per dag te verminderen om de prijzen te stutten. Dat kwam neer op ongeveer 10 procent van de wereldwijde vraag. De beperkingen werden doorgevoerd toen de mondiale energievraag tijdens de coronacrisis inzakte.
De landen hebben intussen de productie geleidelijk verhoogd. In juli was de verlaging teruggebracht tot ongeveer 5,8 miljoen vaten per dag. Tijdens een bijeenkomst in juli is OPEC+ overeengekomen de productie vanaf augustus verder op te voeren.
Meer uit Financieel
SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese fabrikant van elektrische auto's BYD heeft meer auto's verkocht in juli dan in dezelfde periode vorig jaar. Toch loopt het bedrijf nog achter op schema om zijn doelstelling voor dit jaar te bereiken.
24 minuten geledenBeijing (ANP/DPA) - China veroordeelt het besluit van de Verenigde Staten om 43 Chinese bedrijven toe te voegen aan een zwarte lijst van bedrijven die dwangarbeid verrichten. Onder de getroffen bedrijven bevinden zich bedrijven actief in de katoenindustrie, elektronica en farmaceutische industrie.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Kevin Warsh, voorzitter van de Federal Reserve (Fed), zou minder vaak willen vergaderen en daarmee dus minder rentebesluiten per jaar willen gaan nemen. Dat meldt de New York Times. De Fed weigerde commentaar.
4 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's is in juli afgenomen ten opzichte van juli vorig jaar. Dit ondanks een stijging van het aantal volledig elektrische auto's, dat goed is voor bijna de helft van het totale marktaandeel. Dat blijkt uit cijfers van autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is in een periode van zes weken bijna de helft van zijn vermogen kwijtgeraakt. Dat berekende Bloomberg in zijn Billionaires Index. Met een geschat vermogen van 684 miljard dollar is hij nog altijd ruim de rijkste persoon ter wereld. Volgens de index is het vermogen van Musk nog altijd meer dan dat van de nummer 2 en 3 samen. Larry Page, oprichter van Google, en Jeff Bezos, oprichter van Amazon, hebben bij elkaar opgeteld een vermogen van iets minder dan 600 miljard dollar.
6 uur geledenFARNBOROUGH (ANP) - De Nederlandse luchtvaartindustrie gaat, onder aanvoering van GKN Fokker, een drone ontwikkelen die de JSF moet ondersteunen. Dat vertelt topman van Fokker, Arjen Landman, aan De Telegraaf.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag honderden miljarden dollars aan beurswaarde verloren. Beleggers straften de iPhone-maker voor een tegenvallende prognose, hoewel het concern in het laatste volledige kwartaal van topman Tim Cook wel een hogere omzet en winst in de boeken zette. Amazon werd daarentegen meer dan 15 procent hoger gezet en kende zijn beste dag op Wall Street in jaren.
17 uur geleden