Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OPEC krikt productie licht op, olieprijs blijft op hoog niveau

OPEC krikt productie licht op, olieprijs blijft op hoog niveau

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - De grote olieproducerende landen van oliekartel OPEC en bondgenoten zoals Rusland houden vast aan een beperkte verhoging van de productie. Daardoor komt er voorlopig waarschijnlijk nog geen einde aan de hoge olieprijzen van de laatste tijd. Automobilisten aan de pomp zullen dus veel moeten blijven betalen voor benzine en diesel.

De OPEC+, zoals die alliantie wordt genoemd, verhoogt de olieproductie in juni net als in mei met 432.000 vaten per dag. Daarmee verandert de OPEC niet van koers, terwijl analisten zich openlijk afvragen of het überhaupt wel gaat lukken om zoveel olie te leveren. De meeste grote olielanden worstelen namelijk met capaciteitsbeperkingen.

Ondertussen praten de EU-lidstaten over een invoerverbod van Russische olie, wat de hoogte van de olieprijzen alleen maar verder zou kunnen stuwen. Mohammad Barkindo, secretaris-generaal van de OPEC, zei woensdag al dat het niet mogelijk is voor andere olielanden om de Russische export van meer dan 7 miljoen vaten per dag te vervangen.

De Verenigde Staten hadden de OPEC eerder gevraagd om de productie veel sterker op te voeren. Dan zouden de olieprijzen weer wat kunnen dalen. Maar bijvoorbeeld Saudi-Arabië ziet dat niet zitten. Door de oorlog in Oekraïne is Rusland de laatste tijd er ook weinig aan gelegen om zich hard te maken voor een andere koers. De OPEC blijft daarnaast voorzichtig vanwege de aanhoudende coronalockdowns in China.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit hoger na resultaten Alphabet en Caterpillar

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger gesloten. Beleggers reageerden onder meer op positieve kwartaalresultaten van Alphabet, het moederbedrijf van Google, en de fabrikant van graafmachines, bulldozers en mijnbouwtrucks Caterpillar.

50 minuten geleden
Ebusco voert gesprekken over verkoop belang in busactiviteiten

DEURNE (ANP) - De elektrische-bussenbouwer Ebusco voert gesprekken met partijen die interesse hebben in het kopen van een meerderheidsbelang in de busactiviteiten. Het noodlijdende bedrijf meldt dit bij de presentatie van de jaarresultaten.

2 uur geleden
Spotify komt met verificatie voor echte artiesten vanwege AI

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Spotify heeft donderdag een nieuw verificatiesysteem aangekondigd om gebruikers van de muziekstreamingdienst te helpen echte artiesten te onderscheiden van muziek die is gegenereerd door kunstmatige intelligentie. Het groene vinkje, dat aangeeft dat een artiest is geverifieerd door Spotify, komt in een tijd van groeiende bezorgdheid in de muziekindustrie over door AI-gegenereerde nummers die streamingdiensten overspoelen.

2 uur geleden
Energiebedrijven bezorgd over ACM-plan tarief stroomproducenten

DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn "ernstig bezorgd" over plannen van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor een zogenoemd invoedingstarief voor grote elektriciteitsproducenten. Daarmee moeten bijvoorbeeld zonneparken, windparken en elektriciteitscentrales meebetalen aan de kosten voor het uitbreiden van het volle stroomnet.

3 uur geleden
Europese Commissie wil meer ruimte voor grote fusies in EU

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil meer ruimte geven aan grote fusies binnen de Europese Unie. Dat staat in een herziene richtlijn voor fusies die de Europese Commissie donderdag naar buiten brengt.

5 uur geleden
Binnenlandse patentaanvragen stijgen voor het eerst in vier jaar

DEN HAAG (ANP) - Het aantal patentaanvragen in Nederland is vorig jaar toegenomen. Volgens Octrooicentrum Nederland is de hoeveelheid Nederlandse verzoeken voor het eerst vier jaar gestegen, terwijl buitenlandse aanvragen terugliepen.

5 uur geleden
AEX sluit fors hoger na reeks kwartaalcijfers en rentebesluit ECB

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag flink hoger geëindigd. Beleggers hadden aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op het Damrak en het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone onveranderd te laten. De olieprijzen daalden, nadat ze de afgelopen dagen waren opgelopen naar het hoogste niveau in vier jaar door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten.

5 uur geleden