Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OPEC+ komt met beperkte productieverhoging voor september

OPEC+ komt met beperkte productieverhoging voor september

WENEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC en zijn bondgenoten zoals Rusland en Kazachstan gaan de olieproductie in september met 100.000 vaten per dag verhogen, aldus functionarissen bij de OPEC+. Dat is fors minder dan in juli en augustus toen de dagelijkse productie met meer dan 600.000 vaten werd opgevoerd.

De OPEC+ verlaagde tijdens de coronapandemie de olieproductie juist nog sterk om zo de prijzen te stutten. De alliantie is nu al geruime tijd bezig de productie geleidelijk op te voeren omdat de vraag sterk is hersteld. Maar de afgesproken verhoging voor september is de kleinste sinds werd begonnen met het opvoeren van de productie.

Waarschijnlijk ziet de OPEC+ weinig aanleiding voor een sterkere productieverhoging nu de olieprijzen naar de laagste niveaus in vijf maanden zijn gedaald vanwege zorgen over een zwakkere vraag door een economische recessie en de coronalockdowns in China.

Productiequota

Ook hebben OPEC-leider Saudi-Arabië en belangrijke leden zoals de Verenigde Arabische Emiraten maar beperkte capaciteit om nog meer olie op te pompen. Andere OPEC-leden zoals Angola, Nigeria en Libië kunnen zelfs niet voldoen aan de productiequota die zijn afgesproken, bijvoorbeeld vanwege achterstallige investeringen in olie-infrastructuur.

Tegelijkertijd is Rusland niet erg happig op een sterke productieverhoging. Het land profiteert namelijk van de hoge olieprijzen, waardoor de economische pijn van de westerse sancties over de oorlog in Oekraïne wordt verzacht voor Moskou.

Dure brandstof

De Amerikaanse president Joe Biden had bij een recent bezoek aan Saudi-Arabië nog gevraagd de olieproductie sterker op te voeren om zo de hoge prijzen aan de pomp tegen te gaan. Door de dure brandstof staat de populariteit van Biden bij de Amerikaanse kiezer onder druk.

De olieprijzen gingen omhoog na het nieuws over de beperkte productieverhoging door de OPEC+. De prijs van een vat Amerikaanse olie (van 159 liter) steeg met 2 procent tot 96,26 dollar. Brentolie werd 1,3 procent duurder op 101,81 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Ticketverkoper Live Nation keldert op Wall Street na juryoordeel

NEW YORK (ANP) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is woensdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers schrokken ervan dat de grote Amerikaanse ticketverkoper door een federale jury schuldig is bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Mogelijk wordt het bedrijf hierdoor later gedwongen Ticketmaster af te stoten.

15 minuten geleden
Ticketmaster-eigenaar in VS schuldig bevonden aan monopolie

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.

43 minuten geleden
Oud-ASML-topman Wennink pleit voor nationaal welvaartsakkoord

AMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.

1 uur geleden
VS verlengen ontheffing op Russische en Iraanse olie niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.

1 uur geleden
IMF verwacht van zeker twaalf landen steunverzoeken door oorlog

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.

2 uur geleden
Nederlandse en Duitse huiszoekingen in onderzoek dividendstrippen

KEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten. Later werd dit ook bevestigd door het Openbaar Ministerie in Nederland.

3 uur geleden
ASML grote verliezer op Damrak ondanks hogere omzetverwachting

AMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.

4 uur geleden