OPEC+ houdt na kort overleg vast aan plan voor productieverhoging
WENEN (ANP/BLOOMBERG) - De landen aangesloten bij oliekartel OPEC en diens bondgenoten waaronder Rusland (OPEC+) houden vast aan hun plan om de olieproductie maandelijks stap voor stap te verhogen. Dat hebben de ministers van de landen afgesproken na een kort overleg op woensdag.
Binnen een uur waren de ministers eruit dat de olieproductie in oktober dagelijks met 400.000 kan worden verhoogd. Het was daarmee een van de snelste vergaderingen in de recente geschiedenis van het oliekartel. De bekrachtiging van de afspraken nu staan in schril contrast met de ellenlange onderhandelingen in juli.
De OPEC+ sprak in juli af de olieproductie vanaf augustus iedere maand met 400.000 vaten per dag te verhogen. Dat was een zwaarbevochten compromis omdat vooral de Verenigde Arabische Emiraten meer olie wilden gaan produceren. Dat land mag dat volgens de afspraken vanaf mei volgend jaar. Ook Irak en Koeweit mogen dan hun quotum verhogen.
Marktomstandigheden
De OPEC+ is bezig de vanwege de coronacrisis ingestelde productiebeperkingen geleidelijk weer af te bouwen. De marktomstandigheden op de korte termijn lijken gunstig. De landen rekenen voor dit jaar nog op een tekort aan olie, maar volgend jaar verandert dat. In de loop van volgend jaar moeten de productiebeperkingen ook volledig zijn afgebouwd.
De Verenigde Staten drongen er bij de OPEC+-landen eerder op aan de productie sneller te verhogen om daarmee te voorkomen dat de benzineprijzen stijgen. Dat kan weer het economisch herstel in de weg zitten.
"Hoewel de gevolgen van de coronapandemie nog steeds enige onzekerheid veroorzaken, zijn de fundamentele marktfactoren versterkt en blijven de OESO-voorraden dalen naarmate het herstel versnelt", aldus OPEC+ in een verklaring. De groep komt op 4 oktober opnieuw bijeen.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft gezegd dat de door de Amerikaanse president Donald Trump geplande hogere invoerheffingen op auto's uit de EU gericht zijn op de Europese Unie als geheel en niet specifiek op Duitsland. "Hij wil heel Europa aanpakken", zei Merz zondag tegen de Duitse omroep ARD.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.
13 uur geledenWENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.
15 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.
18 uur geledenESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.
19 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
1 dag geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
1 dag geleden