OPEC+ gaat olieproductie met 100.000 vaten per dag verlagen
WENEN (ANP/BLOOMBERG) - De landen van olie-alliantie OPEC+ gaan de productie in oktober met 100.000 vaten per dag verlagen om zo de olieprijzen te stutten. Dat meldden afgevaardigden bij het overleg van oliekartel OPEC en bondgenoten zoals Rusland en Kazachstan.
Het is voor het eerst in een jaar dat de OPEC+ de productie verlaagt. Ook wordt daarmee een eerdere productieverhoging van 100.000 vaten per dag die voor september werd afgesproken omgekeerd. Er waren al geluiden dat de OPEC+ zou kunnen besluiten tot een productieverlaging, want OPEC-leider Saudi-Arabië had daar reeds op gehint.
Door zorgen over een economische recessie en een zwakkere vraag en de coronalockdowns in China zijn de olieprijzen de afgelopen tijd flink gedaald. Maandag gingen de prijzen wel omhoog. Een vat Amerikaanse olie werd 3,7 procent duurder op 90,03 dollar per vat en Brentolie, toonaangevend voor olie uit Europa, het Midden-Oosten en Afrika, steeg 3,9 procent tot 95,65 dollar per vat.
G7
De OPEC+ verwerkte ook het nieuws dat de landen van de G7 akkoord zijn met het plan om de prijzen voor Russische olie af te toppen. Met de invoering van een maximumprijs willen de grote industrielanden ervoor zorgen dat Moskou minder verdient aan de verkoop van fossiele brandstoffen, waardoor Rusland zijn oorlog in Oekraïne minder goed zou kunnen financieren. Het prijsplafond zou vanaf 5 december moeten gaan gelden. Dat is op het moment dat Europa ook Russische olie in de ban doet.
De OPEC+ gaf verder aan dat op elk moment een nieuwe vergadering gehouden kan worden, afhankelijk van de marktontwikkelingen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersbewegingen geopend. Beleggers op Wall Street zijn in afwachting van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. Naar verwachting verlaagt de Federal Reserve de rente dan voor de derde keer op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren. Fed-voorzitter Jerome Powell geeft dan ook een toelichting op het rentebesluit.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart grijpt harder in bij de geplaagde luchtvaartmaatschappij IndiGo, die onder leiding staat van de Nederlandse topman Pieter Elbers. De luchtvaartautoriteit heeft eigen personeel ingezet op het hoofdkantoor van IndiGo om de dagelijkse operatie en het herstel van de maatschappij na de massale vluchtuitval te volgen.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De door de rechter aangestelde beheerders van de Nijmeegse chipfabrikant Nexperia zijn uitgenodigd in Beijing voor een gesprek met het Chinese moederbedrijf Wingtech. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
4 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Nederlanders hebben tot en met oktober van dit jaar 5 procent minder vakanties naar de Verenigde Staten geboekt, meldt reisbranchevereniging ANVR. In september en oktober is echter een omslag te zien, de boekingen liggen in deze maanden juist "substantieel hoger" dan vorig jaar.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Meer bedrijven in Europa kunnen volgend jaar een gang naar de aandelenbeurs maken na de daling van het aantal Europese beursgangen dit jaar. Dat verwacht advies- en accountancybureau EY. Mede door de verminderde handelsspanningen zouden bedrijven meer vertrouwen hebben om de sprong naar de aandelenmarkt te wagen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat elektriciteitsnetwerken van lidstaten beter op elkaar aansluiten. Vergunningen voor elektriciteitsprojecten moeten makkelijker worden verleend, staat in een plan van de Europese Commissie. Daarmee hoopt de Commissie op meer ruimte op elektriciteitsnetwerken en lagere energieprijzen.
5 uur geledenHANNOVER (ANP) - Reisconcern TUI heeft het afgelopen boekjaar dankzij een groei van het aantal vakantiegangers meer winst gemaakt. Ook verwelkomde het Duitse bedrijf meer gasten in de hotels en op de cruises van de eigen merken, wat door hogere prijzen ook meer geld opleverde. TUI verwacht dat de groei de komende maanden aanhoudt, ook de eerste voortekenen voor komende zomer zijn positief.
6 uur geleden