Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OPEC en Rusland spreken af oliekraan iets verder open te draaien

OPEC en Rusland spreken af oliekraan iets verder open te draaien

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland hebben besloten door te gaan met de geleidelijke verhoging van hun olieproductie. Volgende maand zullen de olielanden dagelijks 400.000 vaten meer oppompen dan nu het geval is.

De beslissing in Wenen was zoals verwacht. De OPEC heeft samen met bondgenoten als Rusland en Kazachstan, samen bekend als OPEC+, vorig jaar besloten om de olieproductie geleidelijk te verhogen. De sterke prijsstijgingen op de energiemarkten van afgelopen maanden hebben daar nog geen verandering in gebracht.

Vorige maand bereikten de olieprijzen het hoogste niveau van de afgelopen zeven jaar. Onder andere in Nederland zijn de benzineprijzen tot recordhoogte gestegen. De gestegen toevoer van de grondstof vanuit de OPEC+ is niet voldoende om de grotere vraag bij te benen. Vlak na de uitbraak van de coronapandemie sneden de olieproducerende landen nog diep in hun productie omdat door de crisis de olieprijzen kelderden.

Geopolitieke spanningen

Daarnaast verhogen geopolitieke spanningen de vrees voor verstoringen van de olietoever. Zo kunnen spanningen tussen Oekraïne en Rusland leiden tot economische sancties en hebben Houthi-rebellen aanvallen uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten, een OPEC-lid.

Afgelopen maand hadden OPEC-landen moeite om de productiequota te halen. Financieel persbureau Bloomberg schatte dat het verbond slechts 50.000 vaten olie per dag extra heeft opgepompt. Dat is vooral te wijten aan problemen in Libië, waar een blokkade door milities het onmogelijk maakte olie te winnen uit een van de grootste olievelden van het land.

Meer uit Financieel

Air France vliegt tot en met donderdag niet op het Midden-Oosten

PARIJS (ANP/RTR) - Door het conflict in het Midden-Oosten heeft ook Air France besloten voorlopig niet op het gebied te vliegen. De luchtvaartmaatschappij heeft minstens tot en met donderdag 5 maart alle vluchten van en naar Tel Aviv, Beiroet, Dubai en Riyad geschrapt.

15 minuten geleden
Europese gasprijs opnieuw flink omhoog door onrust Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs ging dinsdagochtend op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs opnieuw flink omhoog door de onrust in het Midden-Oosten. De prijs steeg in de vroege handel met 16 procent tot iets meer dan 51 euro per megawattuur.

16 minuten geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea hard omlaag door onrust Midden-Oosten

TOKIO (ANP) - De beurzen in Japan en Zuid-Korea zijn dinsdag hard omlaaggegaan door de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten. De Nikkei in Tokio zakte verder weg en verloor ruim 3 procent na de verliesbeurt een dag eerder. In Seoul, waar beleggers terugkeerden na een lang weekend, kelderde de Kospi meer dan 7 procent.

18 minuten geleden
TUI-baas denkt dat ophalen gestrande klanten enkele dagen duurt

HANNOVER (ANP/DPA) - De topman van TUI rekent erop dat het enkele dagen duurt voordat klanten van het Duitse reisconcern die vastzitten in het Midden-Oosten zijn teruggebracht. Dat zei bestuursvoorzitter Sebastian Ebel in gesprek met nieuwszender n-tv. Het plan is om reizigers met partnermaatschappijen als Emirates, Qatar Airways en Etihad naar Duitsland te halen.

19 minuten geleden
Inflatie kan fors stijgen bij langdurige oorlog Iran, zegt ECB

FRANKFURT (ANP/RTR) - Een langdurige oorlog in het Midden-Oosten zou een aanzienlijke stijging van de inflatie in de eurozone kunnen veroorzaken en de economische groei kunnen afremmen. Dat zegt Philip Lane, hoofdeconoom van de Europese Centrale Bank (ECB), in een interview met zakenkrant Financial Times.

52 minuten geleden
Schade aan Amazon-datacenters gevolg van droneaanvallen

SEATTLE (ANP/RTR) - De schade aan datacenters van Amazon in het Midden-Oosten is het gevolg van droneaanvallen, meldt de clouddivisie van het bedrijf op zijn statuspagina. Twee datacenters in de Verenigde Arabische Emiraten werden "direct geraakt" door drones. In Bahrein zorgde een droneaanval in de buurt van een datacenter voor schade.

1 uur geleden
Olieprijzen gaan verder omhoog door onrust Midden-Oosten

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn dinsdag verder omhooggegaan door de onrust in het Midden-Oosten na de sterke prijsstijging op maandag. Israël valt nu ook doelwitten van Hezbollah in Libanon aan. Iran heeft aanvallen uitgevoerd op energiefaciliteiten in Saudi-Arabië en Qatar. Daarnaast heeft de Iraanse Revolutionaire Garde gedreigd olietankers in brand te steken die de Straat van Hormuz proberen te passeren.

1 uur geleden