Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OPEC en Rusland spreken af oliekraan iets verder open te draaien

OPEC en Rusland spreken af oliekraan iets verder open te draaien

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland hebben besloten door te gaan met de geleidelijke verhoging van hun olieproductie. Volgende maand zullen de olielanden dagelijks 400.000 vaten meer oppompen dan nu het geval is.

De beslissing in Wenen was zoals verwacht. De OPEC heeft samen met bondgenoten als Rusland en Kazachstan, samen bekend als OPEC+, vorig jaar besloten om de olieproductie geleidelijk te verhogen. De sterke prijsstijgingen op de energiemarkten van afgelopen maanden hebben daar nog geen verandering in gebracht.

Vorige maand bereikten de olieprijzen het hoogste niveau van de afgelopen zeven jaar. Onder andere in Nederland zijn de benzineprijzen tot recordhoogte gestegen. De gestegen toevoer van de grondstof vanuit de OPEC+ is niet voldoende om de grotere vraag bij te benen. Vlak na de uitbraak van de coronapandemie sneden de olieproducerende landen nog diep in hun productie omdat door de crisis de olieprijzen kelderden.

Geopolitieke spanningen

Daarnaast verhogen geopolitieke spanningen de vrees voor verstoringen van de olietoever. Zo kunnen spanningen tussen Oekraïne en Rusland leiden tot economische sancties en hebben Houthi-rebellen aanvallen uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten, een OPEC-lid.

Afgelopen maand hadden OPEC-landen moeite om de productiequota te halen. Financieel persbureau Bloomberg schatte dat het verbond slechts 50.000 vaten olie per dag extra heeft opgepompt. Dat is vooral te wijten aan problemen in Libië, waar een blokkade door milities het onmogelijk maakte olie te winnen uit een van de grootste olievelden van het land.

Meer uit Financieel

Heineken nog op zoek naar nieuwe baas na aftreden topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is nog altijd op zoek naar een nieuwe bestuursvoorzitter na het aftreden van topman Dolf van den Brink. De ambtstermijn van Van den Brink als topman en voorzitter van de raad van bestuur is op 31 mei beëindigd en de bierbrouwer heeft nog geen opvolger bekendgemaakt.

28 minuten geleden
Werknemers kunnen tweede fiets leasen tegen lagere bijtelling

DEN HAAG (ANP) - Werknemers kunnen meerdere fietsen leasen tegen een lager bijtellingstarief. Daarvoor heeft de Belastingdienst de regels aangepast, bevestigt de dienst na berichtgeving van leasefietsbedrijf Lease a Bike. Daarmee wordt het voor werknemers financieel aantrekkelijker een tweede fiets van de zaak te nemen.

40 minuten geleden
Rusland staakt export vliegtuigbrandstof om tekorten te voorkomen

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland stopt met de export van vliegtuigbrandstof om tekorten te voorkomen na hevigere aanvallen van Oekraïne op Russische raffinaderijen. De olieverwerkingscapaciteit van Rusland zit daardoor op het laagste niveau in meer dan zestien jaar.

1 uur geleden
VS dichten mogelijke maas in exportbeperkingen chips naar China

WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De Verenigde Staten hebben een mogelijke maas in de exportbeperkingen van geavanceerde chips naar China na ongeveer een jaar gedicht. Bedrijven konden ondanks die restricties mogelijk alsnog 's werelds geavanceerdste chips van bijvoorbeeld Nvidia of AMD uitvoeren naar Chinese entiteiten buiten dat land.

2 uur geleden
Muziekconcern UMG bij dalers op afwachtend Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde maandag tot de grootste dalers in de AEX-index, met een min van 1,8 procent. Het muziekconcern, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, heeft het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman verworpen. Volgens UMG is het bod van 56 miljard euro veel te laag.

2 uur geleden
Drijvende lng-terminal waarschijnlijk nog tot 2036 in Eemshaven

GRONINGEN (ANP) - Nederlands enige drijvende terminal voor vloeibaar aardgas (lng) blijft waarschijnlijk nog tot 2036 in de Eemshaven liggen. Eigenaren Gasunie en Vopak hebben hierover een zogeheten conditionele investeringsbeslissing genomen, nadat het kabinet onlangs al met de nodige toezeggingen kwam.

2 uur geleden
AI-chipmaker Nvidia waagt nieuwe stap naar markt pc-processors

TAIPEI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Maker van AI-chips en grafische processors Nvidia komt met een nieuwe chip die de dominantie van Intel in de pc-wereld moet doorbreken. Hiermee waagt het Amerikaanse concern, tegenwoordig de grote speler als het gaat om AI-chips, opnieuw een poging op de markt voor pc-processors. Een eerdere poging ruim tien jaar geleden mislukte.

3 uur geleden