OPEC+ eens over beperking olieproductie
LONDEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC, Rusland en andere olieproducerende landen zijn het zondagavond alsnog eens geworden over beperking van de productie met 9,7 miljoen vaten per dag voor de maanden mei en juni. Dat is ongeveer 10 procent van de hoeveelheid die wereldwijd dagelijks wordt opgepompt.
Onderhandelaars binnen de groep, ook bekend als OPEC+, bevestigden de overeenkomst. Onder hen de olieministers van Koeweit en Saudi-Arabië. Mexico lag lang dwars maar stemde uiteindelijk na onder meer een compensatieaanbod van de VS, in met de productiebeperking.
Die is bedoeld om de olieprijs op te krikken in deze door de coronacrisis toch al moeilijke economische tijden. Door een aanhoudende strijd tussen Rusland en Saudi-Arabië zijn de olieprijzen op de internationale markten hard gekelderd.
De Mexicaanse minister van Energie, Rocio Nahle, bedankte de OPEC+-collega's voor de totstandkoming van het akkoord. Haar land, een relatief kleine producent, zou in het oorspronkelijke plan 400.000 vaten moeten inleveren maar wilde niet verder gaan dan 100.000. Nahle kreeg bij dat streven steun van onder andere Iran.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Medewerkers van ABN AMRO gaan naar verwachting op "hele korte termijn" actievoeren na een vastgelopen cao-overleg, zegt FNV-bestuurder Bob Bolte. De vakbond had het bankconcern een ultimatum gesteld dat dinsdagochtend afliep. FNV vindt het loonbod te laag en is tegen de verplichte kantooraanwezigheid die ABN AMRO wil invoeren om gemiddeld de helft van de tijd op kantoor te werken.
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste aanvragen voor compensatie door vuurwerkverkopers druppelen binnen. Winkeliers die voorheen vuurwerk verkochten voor de jaarwisseling kunnen vanaf dinsdag geld vragen voor de winst die ze dit jaar mislopen, nu particulieren geen vuurwerk meer mogen afsteken met oud en nieuw.
4 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Hardt Hyperloop krijgt een miljoeneninvestering en maakt daarmee een doorstart na het faillissement in maart. Volgens Hardt Hyperloop werd de investeringsronde van meerdere miljoenen euro's geleid door de Amerikaanse investeerder Green Rock. Ook diverse bestaande investeerders en aandeelhouders van Hardt Hyperloop doen mee.
9 minuten geledenDHAKA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De gewelddadige protesten van kledingarbeiders in Bangladesh die een loonsverhoging eisen, zijn de vierde dag ingegaan. De demonstranten blijven op straat, ondanks de aankondiging van de regering dat er een commissie komt om het minimumloon in de belangrijke kledingsector van het land te herzien.
13 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie geeft goedkeuring aan de overname van Ceconomy, het Duitse moederconcern van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, door het Chinese webshopbedrijf JD.com. JD.com kondigde vorig jaar aan het in Düsseldorf gevestigde Ceconomy te kopen voor ongeveer 2,2 miljard euro. Ceconomy wordt sinds dit jaar geleid door de Nederlander Remko Rijnders.
14 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Centrale banken hebben in het derde kwartaal van 2026 per saldo 321 ton goud aangekocht. Dat is een stijging van 42 procent op jaarbasis en de grootste hoeveelheid op kwartaalbasis sinds het laatste kwartaal van 2024. Dat meldt goudbrancheorganisatie World Gold Council (WGC).
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten moeten uiterlijk vrijdag laten weten wie zij voordragen als opvolger van voorzitter Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB). Zij kondigde vorige week haar vertrek aan per 7 februari. De voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, heeft de lidstaten gevraagd hun voordrachten uiterlijk vrijdag bij hem in te dienen. Dat laat een woordvoerder van de Eurogroep weten.
3 uur geleden