Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OPEC+ eens over beperking olieproductie

OPEC+ eens over beperking olieproductie

LONDEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC, Rusland en andere olieproducerende landen zijn het zondagavond alsnog eens geworden over beperking van de productie met 9,7 miljoen vaten per dag voor de maanden mei en juni. Dat is ongeveer 10 procent van de hoeveelheid die wereldwijd dagelijks wordt opgepompt.

Onderhandelaars binnen de groep, ook bekend als OPEC+, bevestigden de overeenkomst. Onder hen de olieministers van Koeweit en Saudi-Arabië. Mexico lag lang dwars maar stemde uiteindelijk na onder meer een compensatieaanbod van de VS, in met de productiebeperking.

Die is bedoeld om de olieprijs op te krikken in deze door de coronacrisis toch al moeilijke economische tijden. Door een aanhoudende strijd tussen Rusland en Saudi-Arabië zijn de olieprijzen op de internationale markten hard gekelderd.

De Mexicaanse minister van Energie, Rocio Nahle, bedankte de OPEC+-collega's voor de totstandkoming van het akkoord. Haar land, een relatief kleine producent, zou in het oorspronkelijke plan 400.000 vaten moeten inleveren maar wilde niet verder gaan dan 100.000. Nahle kreeg bij dat streven steun van onder andere Iran.

Meer uit Financieel

Adviesbureau Arcadis wijst ook tweede overnamebod Canadees WSP af

AMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft het tweede ongevraagde overnamebod van zijn Canadese branchegenoot WSP Global ook afgewezen. Volgens Arcadis worden de "intrinsieke waarde, strategische positie en toekomstverwachtingen" van de Nederlandse onderneming opnieuw ondergewaardeerd in het voorstel, waarbij een prijs op het bedrijf werd geplakt van ongeveer 4,7 miljard euro.

5 minuten geleden
ING haalt meer nieuwe klanten binnen en verstrekt meer hypotheken

AMSTERDAM (ANP) - ING heeft zijn winst in het tweede kwartaal flink opgevoerd, ondanks de onrust in de wereld met bijvoorbeeld de oorlog in het Midden-Oosten. De bank profiteerde van versnelde groei van het klantenbestand. Ook lukte het ING om meer hypotheken te verstrekken, niet alleen in Nederland, maar ook in bijvoorbeeld Duitsland en Australië.

8 minuten geleden
Wereldwijde verkoop elektrische auto's daalt licht, Europa groeit

PARIJS (ANP) - De wereldwijde verkoop van elektrische auto's is in de eerste helft van dit jaar uitgekomen op ruim 9 miljoen stuks, een lichte daling van 1 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. Dat kwam vooral door een scherpe daling van de verkopen in China, met bijna 20 procent. Dat staat in een donderdag verschenen rapport van het Internationaal Energieagentschap (IEA).

46 minuten geleden
Verkoopprijzen industrie verder omhoog door duurdere olie

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in juni verder opgelopen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 4,4 procent hoger dan in dezelfde maand vorig jaar.

48 minuten geleden
VEH: prijzen bouwvergunningen in gemeenten lopen sterk uiteen

AMERSFOORT (ANP) - Er zijn forse lokale verschillen in de kosten voor de aanvraag van bouwvergunningen in Nederland. Dat stelt Vereniging Eigen Huis (VEH) in haar jaarlijkse steekproef. In sommige gemeenten is een bouwvergunning tienduizenden euro's duurder dan in andere.

1 uur geleden
Onderzoek: regionale lunchketens populairder dan grote

DEN BOSCH (ANP) - Regionale lunchketens weten hun klanten beter aan zich te binden dan grote landelijke en internationale ketens, blijkt uit een rapport van marktonderzoeksbureau Multiscope onder ruim 3500 Nederlanders.

5 uur geleden
Groei Europese luchtvaart vlakt af door Iranoorlog

BRUSSEL (ANP) - De Europese luchtvaart is afgelopen kwartaal minder hard gegroeid door de Iranoorlog. Er kon minder worden gevlogen naar het Midden-Oosten en ook schrapten enkele luchtvaartmaatschappijen vluchten vanwege de dure kerosine. In het tweede kwartaal nam het aantal reizigers volgens luchthavenkoepel ACI Europe met 1,3 procent toe, veel minder dan de 4,3 procent van drie maanden eerder.

5 uur geleden