Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OPEC dubt nog over verhoging productie

OPEC dubt nog over verhoging productie

RIYAD (ANP) - Een kleine groep leden van oliekartel OPEC en bondgenoten zijn er dit weekeinde niet in geslaagd afspraken te maken over al dan niet verlengen van beperkingen in de olieproductie. In januari zouden er weer meer vaten olie geproduceerd gaan worden, maar de vraag was of deze geplande verhoging wel door moet gaan.

De OPEC-landen en bondgenoten (OPEC+) hebben de kwestie laten liggen voor de voltallige OPEC-vergadering, die op maandag begint. De meeste deelnemers aan de informele online discussie van zondag willen de productiebeperkingen handhaven gedurende het eerste kwartaal van 2021, hoorde persbureau Bloomberg van een van de deelnemers aan het overleg. Maar de Verenigde Arabische Emiraten en Kazachstan zouden zich hiertegen hebben gekeerd.

In januari zouden er bijna 2 miljoen vaten per dag extra worden geproduceerd, was het plan. De OPEC-landen hadden eerder dit jaar de productie juist nog fors verlaagd om zo de olieprijzen te stutten die hard werden geraakt door de coronacrisis.

Meer uit Financieel

Emirates ziet halfjaarwinst fors dalen door impact oorlog

DUBAI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De winst van de Emirates Group is het afgelopen halfjaar met meer dan de helft gedaald. De eigenaar van de grootste luchtvaartmaatschappij in het Midden-Oosten had last van verstoringen en hoge brandstofprijzen die het gevolg zijn van het aanhoudende conflict in het Midden-Oosten.

5 minuten geleden
Air France-KLM flink hoger op beurs na banenreductie bij KLM

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM behoorde donderdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie boekte afgelopen kwartaal meer winst ondanks de hogere brandstofprijzen. Ook bij KLM steeg de winst hard, maar dat was voor de Nederlandse maatschappij niet genoeg om pijnlijke ingrepen te voorkomen. Om kosten te besparen schrapt KLM ongeveer 5000 banen, zo'n 15 procent van het personeelsbestand.

52 minuten geleden
KLM-topvrouw Rintel: 5000 banen gaan komende twee jaar weg

AMSTELVEEN (ANP) - De ingrepen van KLM waarbij 5000 banen verloren gaan, worden de komende twee jaar uitgevoerd. Topvrouw Marjan Rintel zegt dat ingrijpen nu nodig is omdat de luchtvaartmaatschappij "vet op de botten nodig heeft".

54 minuten geleden
CNV heeft 'grote zorgen' over gevolgen bezuinigingen KLM

SCHIPHOL (ANP) - De aangekondigde kostenbesparing van KLM leidt tot "grote zorgen" bij vakbond CNV. "De plannen van KLM zijn zeer ingrijpend en hebben grote gevolgen voor de werknemers", zegt CNV-onderhandelaar Souleiman Amallah over de ingreep. De luchtvaartmaatschappij wil onder meer zo'n 5000 banen schrappen en werk uitbesteden aan andere partijen.

1 uur geleden
Financiën: van belang dat KLM financiële positie versterkt

DEN HAAG (ANP) - "Het is van belang dat KLM de financiële positie versterkt", reageert het ministerie van Financiën, grootaandeelhouder van KLM, via een woordvoerder op het nieuws dat KLM 5000 banen schrapt en een deel van de werkzaamheden verplaatst naar Air France-KLM. "We zullen ons als aandeelhouder hier verder over laten informeren."

1 uur geleden
FNV: ongezonde concurrentie op Schiphol dreigt door ingreep KLM

SCHIPHOL (ANP) - Vakbond FNV is bezorgd over de aangekondigde kostenbesparingen bij KLM. De luchtvaartmaatschappij wil het aantal arbeidsplaatsen verder laten dalen, onder meer door een deel van de grondafhandeling uit te besteden aan een ander bedrijf. "KLM dreigt daarmee de ongezonde concurrentie op Schiphol weer op te voeren. Jarenlang hebben we gestreden om die concurrentie tussen grondafhandelaren terug te dringen", zegt Egon Groen, bestuurder FNV KLM-Grondpersoneel.

1 uur geleden
Sony verhoogt winstverwachting door succes van games en films

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Elektronica- en entertainmentconcern Sony heeft zijn winstverwachting voor het huidige boekjaar verhoogd. Het Japanse bedrijf profiteert van sterke verkopen van games, muziek en films, maakte het concern donderdag bekend.

1 uur geleden