OPEC-chef: in de grond houden van olie leidt tot 'energiechaos'
DUBAI (ANP/RTR) - Mensen die beweren dat het in de grond houden van olie goed is voor de energietransitie zitten ernaast, stelt secretaris-generaal Haitham Al Ghais van de OPEC. Dit zal eerder leiden tot "energiechaos", zei hij maandag tijdens een paneldiscussie op de klimaattop in Dubai.
"Wij vinden het zwartmaken van de industrie geen constructieve aanpak", voegde hij eraan toe.
Het oliekartel verdedigde zich vorige week al tegen kritiek van het Internationaal Energie Agentschap (IEA) dat er te weinig zou worden gedaan door de olie-industrie om klimaatverandering aan te pakken. Al Ghais sprak in een verklaring van "onrechtvaardige laster" tegen de industrie. De OPEC-topman stelde dat het IEA "ondiplomatiek" optreedt met de kritiek. Hij wees er onder meer op dat de oliesector veel doet aan investeringen in duurzame energie en het tegengaan van uitstoot, maar dat ook moet worden gekeken naar zekerheid en betaalbaarheid van energie.
Ontwerpovereenkomst
De energieminister van Saudi-Arabië sloeg maandag de deur dicht voor een akkoord over de geleidelijke afschaffing van fossiele brandstoffen tijdens de klimaatonderhandelingen. In een ontwerpovereenkomst over klimaatactie was een voorlopige "geleidelijke vermindering/uitstap" van fossiele brandstoffen opgenomen. Maar volgens de Saudische energieminister Abdulaziz bin Salman gaat Saudi-Arabië, 's werelds grootste exporteur van olie, hier niet mee akkoord. "Absoluut niet. En ik verzeker je dat niemand - ik heb het over regeringen - daarin gelooft", zei hij in een interview met persbureau Bloomberg.
Ongeveer 200 landen moeten komende week overeenstemming zien te bereiken over de klimaataanpak. Naar verwachting gaat het standpunt van Saudi-Arabië de onderhandelingen een stuk lastiger maken.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - In alle HEMA-winkels liggen momenteel geen taarten en tompoucen door een technische storing bij een leverancier. Dit bevestigt een woordvoerster van de winkelketen na berichtgeving in verschillende media.
14 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Negen op de tien werknemers van Leen Bakker in België dreigen hun baan te verliezen als de noodlijdende meubelwinkelketen in dat land failliet gaat. De Nederlandse keten zette in augustus zijn 44 Belgische winkels te koop. Vakbond ACV meldde woensdag dat ongeveer dertig van de driehonderd werknemers wellicht voor andere ketens kunnen werken die winkels overnemen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tractorfabrikant Deere was woensdag een van de verliezers op Wall Street. Beleggers zetten het aandeel zo'n 5 procent lager nadat de onderneming bij haar kwartaalresultaten met een tegenvallende winstverwachting was gekomen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Katjes Group, een Duits snoepbedrijf, is in vergevorderde onderhandelingen voor de overname van het Britse snackmerk Graze. Dat meldt de Britse zender Sky News op basis van ingewijden. Daarmee lijkt Unilever opnieuw een merk te gaan afstoten.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse regering verhoogt haar begrotingsbuffer naar 22 miljard pond (25 miljard euro), zo werd bekend uit een te vroeg gepubliceerde raming van een rekenkamer van de overheid. Dat is een ruime verdubbeling ten opzichte van de speelruimte die het Office for Budget Responsibility (OBR) in maart zag.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - De Europese Commissie heeft de Aziatische webwinkel Shein om informatie gevraagd over de op kinderen lijkende sekspoppen die onlangs op het platform werden aangeboden. De kwestie leidde in Frankrijk al tot veel ophef. Brussel vreest dat er risico's zijn voor consumenten in heel Europa.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Logius, de beheerder van identiteitsverificatiesysteem DigiD, vindt zorgen over een mogelijke Amerikaanse overname onterecht. Volgens het overheidsagentschap is en blijft DigiD Nederlands, ook wanneer clouddienstenleverancier Solvinity wordt overgenomen door het Amerikaanse bedrijf Kyndryl.
4 uur geleden