OPEC bespreekt mogelijke productieverlaging
WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Olieproducerende landen van het OPEC-kartel komen maandag via een videoverbinding bijeen om over een mogelijke productieverlaging te praten. Dat zei een vertegenwoordiger van het kartel. Andere grote olieproducenten zoals Rusland en de Verenigde Staten nemen mogelijk eveneens deel aan de bijeenkomst. Daarvoor is nog geen bevestiging.
De aanleiding voor het overleg is de oproep van de Amerikaanse president Donald Trump aan Rusland en Saudi-Arabië om een einde te maken aan hun prijzenoorlog. De twee landen werden het bij het vorige overleg van het oliekartel niet met elkaar eens. Als wraakactie beloofden ze meer olie op te pompen in plaats van minder. Dat zorgde voor een crash van de olieprijzen. De situatie op de oliemarkt was al zeer fragiel vanwege de ongekend grote vraaguitval door het coronavirus.
Volgens Trump willen de Russen en de Saudi's hun olieproductie tot 10 miljoen vaten per dag terugdringen. Dat is ongeveer gelijk aan een tiende van de olieproductie wereldwijd. Het Kremlin ontkent dat er gesprekken gaande zijn met Saudi-Arabië. Dat land zei op zijn beurt een "eerlijke deal" met OPEC-landen en bondgenoten te willen sluiten. Een vertegenwoordiger van de OPEC+, waaronder het kartel en zijn bondgenoten vallen, bevestigde dat 10 miljoen vaten per dag een realistisch doel is.
Een deal over een productieverlaging is afhankelijk van hoeveel landen mee willen doen. Saudi-Arabië wil alleen minder olie oppompen als andere producenten, waaronder de VS, de pijn gaan delen. Trump gaat vrijdag in gesprek met de grootste Amerikaanse oliebedrijven. Productieverlaging is een van de opties die op tafel liggen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is in een periode van zes weken bijna de helft van zijn vermogen kwijtgeraakt. Dat berekende Bloomberg in zijn Billionaires Index. Met een geschat vermogen van 684 miljard dollar is hij nog altijd ruim de rijkste persoon ter wereld. Volgens de index is het vermogen van Musk nog altijd meer dan dat van de nummer 2 en 3 samen. Larry Page, oprichter van Google, en Jeff Bezos, oprichter van Amazon, hebben bij elkaar opgeteld een vermogen van iets minder dan 600 miljard dollar.
1 uur geledenFARNBOROUGH (ANP) - De Nederlandse luchtvaartindustrie gaat, onder aanvoering van GKN Fokker, een drone ontwikkelen die de JSF moet ondersteunen. Dat vertelt topman van Fokker, Arjen Landman, aan De Telegraaf.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag honderden miljarden dollars aan beurswaarde verloren. Beleggers straften de iPhone-maker voor een tegenvallende prognose, hoewel het concern in het laatste volledige kwartaal van topman Tim Cook wel een hogere omzet en winst in de boeken zette. Amazon werd daarentegen meer dan 15 procent hoger gezet en kende zijn beste dag op Wall Street in jaren.
12 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft wereldwijd meer dan 1 miljard actieve gebruikers. Dat heeft het Amerikaanse techbedrijf vrijdag naar buiten gebracht. Het cijfer omvat niet alleen de gebruikers van de populaire chatbot ChatGPT zelf, maar ook AI-programmeerhulp Codex en ChatGPT Work, een platform waarmee gebruikers toegang hebben tot andere externe toepassingen.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors voert gesprekken over een overname van Ambarella, een ontwerper van gespecialiseerde AI-chips die worden gebruikt in cameratechnologie voor zelfrijdende auto's. Dat meldt de Financial Times op basis van ingewijden. Volgens de Britse zakenkrant zijn de gesprekken over een mogelijke miljardendeal in volle gang, maar wil NXP geen commentaar geven.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) is vrijdag ruim een kwart van zijn beurswaarde kwijtgeraakt op de beurs in Amsterdam. Het aandeel van het bedrijf achter sterren als Taylor Swift, Noah Kahan, Olivia Rodrigo en Drake kelderde dik 25 procent na een zeer slecht ontvangen kwartaalbericht.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/BELGA) - De Europese Commissie is akkoord met de miljardenovername van computerspellenbedrijf Electronic Arts (EA), bekend van games als EA Sports FC en The Sims. Een groep investeerders onder leiding van het Saudische staatsfonds PIF telde vorig jaar 55 miljard euro neer om EA in te lijven en van de aandelenbeurs in New York te halen.
17 uur geleden