Opdrachten voor herstelwerk stromen binnen bij dakdekkers
AMSTERDAM (ANP) - Bij dakdekkers stromen de opdrachten binnen omdat storm Eunice verspreid over het land voor veel schade aan daken heeft gezorgd. Zelfstandig ondernemers Bas Elshout en Henk ter Maten hebben elk bijvoorbeeld al tientallen telefoontjes gehad. Dat is veel drukker dan op een normale zaterdag, zeggen ze. En uit de duizenden schademeldingen bij verzekeraars komt naar voren dat ze zeker niet de enige vakmensen zijn die hard aan de bak moeten om stormschade te herstellen.
Elshout is normaal vrij op zaterdag, maar nu is hij in de loop van de dag al bij zijn zeventiende klus. Het werk varieert van dakpannen die van daken zijn afgeschoven tot het verhelpen van grotere schades, geeft de ondernemer uit Noordwijkerhout aan.
Bij Ter Matens bedrijf Zuidplas Dakbedekkingen uit Nieuwerkerk aan den IJssel is het beeld net zo. Hij is er nu vooral mee bezig om noodvoorzieningen te regelen voor mensen van wie het dak eraf is gewaaid. Het echte herstelwerk volgt pas later. Uiteindelijk levert de storm wel tot twee maanden extra werk op, schat Ter Maten in. Daarbij richt hij zich vooral op bitumen daken. "Dakpannen doe ik niet", legt hij uit. Sowieso zat de branche volgens hem niet op al dat extra werk te wachten, de agenda's zaten al redelijk vol.
Zonnepanelen
Het gebied waarin dakdekkers actief zijn, speelt ook een rol. De storm was het hevigst in de kustprovincies. Credak Dakbedekking van ondernemer Jan Dolfsma werkt in Kampen en omgeving met zes mensen en heeft er door de storm meerdere grote klussen bijgekregen. Daar is de schade vooral ontstaan doordat bijvoorbeeld zonnepanelen loskwamen en vervolgens dakbedekkingen beschadigden. In het westen van het land gebeurde het ook dat complete daken werden losgescheurd, weet de ondernemer. "We hebben ook telefoontjes gekregen uit het westen voor schadeherstel, maar dat hebben we geweigerd", zegt hij.
De drukte in de dakbedekkingsbranche kan eveneens per specialisatierichting verschillen. Zo heeft de storm Willem van Ettekoven uit Loosdrecht wel enkele dagen extra werk opgeleverd, maar ook weer "niet extreem veel". Hij is gespecialiseerd in rieten daken. "We hebben vaker stormen gehad", zegt hij nuchter.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Verhuurders van grote schermen krijgen veel aanvragen voor de wedstrijden van Oranje tijdens het WK voetbal. Met name voor de wedstrijd op 20 juni, als Nederland vanaf 19.00 uur tegen Zweden speelt, is grote belangstelling.
12 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - Drie slachtoffers van een grote zedenzaak in Apeldoorn eisen een publicatieverbod van een boek waarin hun zus vertelt over de mishandeling en het seksueel misbruik in het strenggelovige gezin. Vrijdagmiddag dient bij de rechtbank in Arnhem een kort geding, bevestigt advocaat Xander Sijmons.
22 minuten geledenBREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft woensdag twaalf jaar cel opgelegd aan de 24-jarige Jordy C. voor de dodelijke schietpartij in een supermarkt in Vlissingen op 22 juni vorig jaar. Daarbij kwam de 44-jarige Thomas van Wanrooij om het leven.
38 minuten geledenTER APEL (ANP) - Van dinsdag op woensdag hebben ongeveer 140 asielzoekers de nacht doorgebracht in de opvang in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, net als de nacht ervoor. Voor hen was geen plek in het opvangcentrum in Ter Apel. Zo'n 20 tot 30 mensen hebben ervoor gekozen om in Ter Apel te blijven en buiten te slapen, zegt een woordvoerster van het Rode Kruis.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft vorige week dinsdag op Schiphol een medewerker van een vrachtafhandelingsbedrijf aangehouden die mogelijk gegevens uit bedrijfssystemen met criminelen heeft gedeeld. Dat heeft de marechaussee woensdag bekendgemaakt.
3 uur geledenDEN HAAG/TALLINN (ANP) - Nederland en Duitsland sturen militairen naar Estland om daar een lokaal hoofdkwartier op te zetten dat de NAVO-verdediging in de Baltische regio moet leiden. Enkele tientallen militairen van een Nederlands-Duitse landmachteenheid worden daarvoor waarschijnlijk ingezet, zeggen ingewijden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een groot deel van Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, is te zien op een kaart van de brandweer. Woensdagochtend is in 17 van de 25 veiligheidsregio's fase 2 van kracht, het hoogste niveau.
5 uur geleden