Opdrachten voor herstelwerk stromen binnen bij dakdekkers
AMSTERDAM (ANP) - Bij dakdekkers stromen de opdrachten binnen omdat storm Eunice verspreid over het land voor veel schade aan daken heeft gezorgd. Zelfstandig ondernemers Bas Elshout en Henk ter Maten hebben elk bijvoorbeeld al tientallen telefoontjes gehad. Dat is veel drukker dan op een normale zaterdag, zeggen ze. En uit de duizenden schademeldingen bij verzekeraars komt naar voren dat ze zeker niet de enige vakmensen zijn die hard aan de bak moeten om stormschade te herstellen.
Elshout is normaal vrij op zaterdag, maar nu is hij in de loop van de dag al bij zijn zeventiende klus. Het werk varieert van dakpannen die van daken zijn afgeschoven tot het verhelpen van grotere schades, geeft de ondernemer uit Noordwijkerhout aan.
Bij Ter Matens bedrijf Zuidplas Dakbedekkingen uit Nieuwerkerk aan den IJssel is het beeld net zo. Hij is er nu vooral mee bezig om noodvoorzieningen te regelen voor mensen van wie het dak eraf is gewaaid. Het echte herstelwerk volgt pas later. Uiteindelijk levert de storm wel tot twee maanden extra werk op, schat Ter Maten in. Daarbij richt hij zich vooral op bitumen daken. "Dakpannen doe ik niet", legt hij uit. Sowieso zat de branche volgens hem niet op al dat extra werk te wachten, de agenda's zaten al redelijk vol.
Zonnepanelen
Het gebied waarin dakdekkers actief zijn, speelt ook een rol. De storm was het hevigst in de kustprovincies. Credak Dakbedekking van ondernemer Jan Dolfsma werkt in Kampen en omgeving met zes mensen en heeft er door de storm meerdere grote klussen bijgekregen. Daar is de schade vooral ontstaan doordat bijvoorbeeld zonnepanelen loskwamen en vervolgens dakbedekkingen beschadigden. In het westen van het land gebeurde het ook dat complete daken werden losgescheurd, weet de ondernemer. "We hebben ook telefoontjes gekregen uit het westen voor schadeherstel, maar dat hebben we geweigerd", zegt hij.
De drukte in de dakbedekkingsbranche kan eveneens per specialisatierichting verschillen. Zo heeft de storm Willem van Ettekoven uit Loosdrecht wel enkele dagen extra werk opgeleverd, maar ook weer "niet extreem veel". Hij is gespecialiseerd in rieten daken. "We hebben vaker stormen gehad", zegt hij nuchter.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Rachel Beaujean heeft zondag de Frans Banninck Cocqpenning ontvangen voor haar jarenlange inzet voor Het Nationale Ballet. De onderscheiding werd uitgereikt door locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam na afloop van de voorstelling La Bayadère in Nationale Opera & Ballet.
52 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - De commissaris van de Koning in Groningen, René Paas, doet maandag aangifte tegen actiegroep Farmers Defence Force (FDF). Die dreigt volgens hem met een "oorlog" als de provinciale fractie van de BBB niet terugkomt op haar steun voor de onteigening van een boerderij. "Dat is intimidatie. Dat gaat alle perken te buiten. En het is strafbaar", laat Paas zondag weten.
2 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De politie heeft twee verdachten aangehouden in een mishandelingszaak in Zoetermeer, waarbij eind maart een 72-jarige man werd geschopt, geslagen en in zijn hoofd gestoken. De verdachten zijn vrijdag en zaterdag gearresteerd, meldt de politie zondag.
5 uur geledenNUMANSDORP (ANP) - Tijdens een ruzie in de Schubertstraat in het Zuid-Hollandse Numansdorp is een jongen gewond geraakt. Hij werd met een scherp voorwerp gestoken. Bij de ruzie waren meerdere jongeren betrokken, meldt de politie. De verdachte, een jongen van 15 uit Numansdorp, is aangehouden.
17 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Een asielzoekerscentrum aan de Planeetbaan in Hoofddorp is tijdelijk ontruimd nadat er een gaslucht werd geroken, meldt de veiligheidsregio. Volgens NH Nieuws ging het om ongeveer vijfhonderd bewoners. Ze werden opgevangen in een nabijgelegen restaurant.
17 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Naar schatting 1 miljoen mensen stonden zaterdag langs de route van het Bloemencorso van de Bollenstreek. De stoet van vijftien praalwagens en tientallen andere voertuigen startte zaterdagochtend in Noordwijk en kwam rond 22.00 uur aan op de finish in Haarlem.
18 uur geledenLEERDAM (ANP) - Maatregelen die Rijkswaterstaat heeft genomen om sluipverkeer aan te pakken tijdens grootschalige werkzaamheden aan de A2, lijken de overlast te hebben verminderd. Die indruk heeft burgemeester Sjors Fröhlich van de gemeente Vijfheerenlanden, waar onder meer Leerdam en Vianen onder vallen. "Zeker, het was opnieuw druk vandaag vanwege de afsluiting van de A2, maar het was goed te doen. Zowel voor automobilisten op de snelweg als voor de inwoners van Vianen en omliggende dorpen", twitterde hij zaterdag.
19 uur geleden