Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opdrachten voor herstelwerk stromen binnen bij dakdekkers

Opdrachten voor herstelwerk stromen binnen bij dakdekkers

AMSTERDAM (ANP) - Bij dakdekkers stromen de opdrachten binnen omdat storm Eunice verspreid over het land voor veel schade aan daken heeft gezorgd. Zelfstandig ondernemers Bas Elshout en Henk ter Maten hebben elk bijvoorbeeld al tientallen telefoontjes gehad. Dat is veel drukker dan op een normale zaterdag, zeggen ze. En uit de duizenden schademeldingen bij verzekeraars komt naar voren dat ze zeker niet de enige vakmensen zijn die hard aan de bak moeten om stormschade te herstellen.

Elshout is normaal vrij op zaterdag, maar nu is hij in de loop van de dag al bij zijn zeventiende klus. Het werk varieert van dakpannen die van daken zijn afgeschoven tot het verhelpen van grotere schades, geeft de ondernemer uit Noordwijkerhout aan.

Bij Ter Matens bedrijf Zuidplas Dakbedekkingen uit Nieuwerkerk aan den IJssel is het beeld net zo. Hij is er nu vooral mee bezig om noodvoorzieningen te regelen voor mensen van wie het dak eraf is gewaaid. Het echte herstelwerk volgt pas later. Uiteindelijk levert de storm wel tot twee maanden extra werk op, schat Ter Maten in. Daarbij richt hij zich vooral op bitumen daken. "Dakpannen doe ik niet", legt hij uit. Sowieso zat de branche volgens hem niet op al dat extra werk te wachten, de agenda's zaten al redelijk vol.

Zonnepanelen

Het gebied waarin dakdekkers actief zijn, speelt ook een rol. De storm was het hevigst in de kustprovincies. Credak Dakbedekking van ondernemer Jan Dolfsma werkt in Kampen en omgeving met zes mensen en heeft er door de storm meerdere grote klussen bijgekregen. Daar is de schade vooral ontstaan doordat bijvoorbeeld zonnepanelen loskwamen en vervolgens dakbedekkingen beschadigden. In het westen van het land gebeurde het ook dat complete daken werden losgescheurd, weet de ondernemer. "We hebben ook telefoontjes gekregen uit het westen voor schadeherstel, maar dat hebben we geweigerd", zegt hij.

De drukte in de dakbedekkingsbranche kan eveneens per specialisatierichting verschillen. Zo heeft de storm Willem van Ettekoven uit Loosdrecht wel enkele dagen extra werk opgeleverd, maar ook weer "niet extreem veel". Hij is gespecialiseerd in rieten daken. "We hebben vaker stormen gehad", zegt hij nuchter.

Meer uit Binnenland

Kamer maakt geld vrij voor defibrillators in arme wijken

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer maakt extra geld vrij voor defibrillators in arme wijken. Een amendement van GroenLinks-PvdA en ChristenUnie om dit te regelen, kan rekenen op steun van de coalitie, bevestigt GroenLinks-PvdA na berichtgeving door RTL Nieuws. Het gaat in eerste instantie om 500.000 euro, en later mogelijk nog eens 1 miljoen.

4 uur geleden
Amsterdammer opgepakt als hoofdverdachte Duitse aanslagenreeks

AMSTERDAM (ANP) - Een 20-jarige Amsterdammer is door de politie opgepakt wegens het ronselen van jongeren die op bestelling aanslagen in Duitsland hebben gepleegd. Dat meldt de Duitse politie. Het gaat om explosies bij woningen en een café in juli en augustus 2025 in de steden Frankfurt en Taunusstein.

4 uur geleden
Palmen ontkent dat toeslagenouders stukken bewust niet kregen

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft niet bewust documenten over toeslagenouders achtergehouden. Dat zei Sandra Palmen, de partijloze staatssecretaris die over het herstel van de toeslagenaffaire gaat, in een debat met de Tweede Kamer. "Wij houden ons aan de wet. Wij zijn maximaal transparant en leveren wat nodig is."

4 uur geleden
Schutter fatale schietpartij Zwijndrecht spant kort geding aan

DEN HAAG (ANP) - De 52-jarige Minh Nghia V., die in 2024 is veroordeeld tot een celstraf van dertig jaar voor de dodelijke schietpartij bij een winkelcentrum in Zwijndrecht, heeft een kort geding aangespannen tegen de Nederlandse staat over zijn detentieomstandigheden.

5 uur geleden
Provincie Groningen houdt kabinet aan sluiting Groningen-gasveld

GRONINGEN (ANP) - Het Groningen-gasveld is en blijft gesloten, ook nu de gasprijzen flink stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die boodschap heeft de provincie Groningen woensdag gegeven, nadat her en der werd gesuggereerd om toch weer gas te halen uit het Groningenveld. De provincie houdt het kabinet aan de sluiting die in 2024 is vastgelegd, zei gedeputeerde Susan Top na vragen van D66 over de gevolgen van de geopolitieke ontwikkelingen.

5 uur geleden
Politie Amsterdam rolt grote site op voor handel in gestolen data

AMSTERDAM (ANP) - Een gespecialiseerd cyberteam van de Amsterdamse politie heeft in samenwerking met internationale opsporingsdiensten een grote verhandelsite offline gehaald. Dat meldt de politie. Op het forum, genaamd LeakBase, werd gehandeld in gestolen data.

5 uur geleden
Berendsen ontbiedt ambassadeur Iran om drone- en raketaanvallen

DEN HAAG (ANP) - Minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen heeft de Iraanse ambassadeur ontboden vanwege de aanvallen met drones en raketten die het land heeft uitgevoerd op omliggende landen. Dat schrijft de CDA-minister op X. Berendsen noemt daarbij specifiek Cyprus en Turkije.

6 uur geleden