Opdracht formateur Bart De Wever opnieuw verlengd door koning
BRUSSEL (ANP) - De Belgische koning Filip heeft formateur Bart De Wever opnieuw gevraagd door te gaan met de onderhandelingen over een nieuwe federale regering. De koning hoopt op een "beslissende doorbraak" begin 2025. Dat heeft een woordvoerder van het Paleis vrijdag bekendgemaakt nadat De Wever aan de koning verslag had uitgebracht over de vorderingen.
De Wever heeft de koning laten weten dat er de afgelopen tijd vooruitgang is geboekt. Op 7 januari moet De Wever opnieuw verslag uitbrengen.
De Wever van de Nieuw-Vlaamse Alliantie (N-VA) praat al lang met CD&V, Vooruit en de Franstalige partijen MR en Les Engagés. Volgens de Belgische omroep VRT lijken de onderhandelingen inmiddels iets beter te verlopen dan tien dagen geleden, toen De Wever ook verslag uitbracht. Mogelijk gaan de onderhandelaars tussen kerst en Nieuwjaar door.
België ging op 9 juni naar de stembus. Er wordt inmiddels ruim zes maanden over de vorming van een nieuwe regering onderhandeld.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft in een onlinebijeenkomst met EU-kopstukken uitgehaald naar Hezbollah. Die beweging zou zich inzetten voor Iraanse belangen en daarmee de "ineenstorting" van de Libanese staat dichterbij brengen.
16 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De politie in New York onderzoekt of een incident met explosieven bij de ambtswoning van burgemeester Zohran Mamdani door terreurgroep Islamitische Staat geïnspireerd terrorisme is. Dat zei politiechef Jessica Tisch, die ook aangaf dat er vermoedelijk geen link is met de huidige oorlog tussen haar land en Iran.
49 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, en voorzitter van de EU-leiders António Costa hebben landen in het Midden-Oosten bedankt voor "hun hulp en steun bij de repatriëring van tienduizenden Europese burgers die vastzaten in hun land" door de oorlog in Iran. Dat deden ze in een videogesprek met leiders en ministers van Jordanië, Egypte, Bahrein, Libanon, Syrië, Turkije, Armenië, Irak, Qatar, Koeweit, de Verenigde Arabische Emiraten, Saudi-Arabië en Oman.
1 uur geledenPAPHOS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft op Cyprus plannen aangekondigd voor een "louter defensieve" missie om de Straat van Hormuz te heropenen. Het is de bedoeling om vrachtschepen en tankers te escorteren "na het einde van de heetste fase van het conflict" in het Midden-Oosten, verklaarde hij na een ontmoeting met de leiders van Cyprus en Griekenland.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De nieuwe leider van Iran, Mojtaba Khamenei, kan rekenen op de steun van Irans bondgenoot Hezbollah. De Libanese beweging heeft maandag trouw gezworen aan Khamenei, die zijn door een Israëlische luchtaanval gedode vader opvolgt.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Het Libanese parlement heeft verkiezingen die gepland stonden voor mei twee jaar vooruitgeschoven. Dat meldt de voorzitter van het parlement, Nabih Berri. Van het staatsorgaan, dat bestaat uit 128 parlementariërs, stemden 76 leden voor.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie roept op tot onmiddellijke de-escalatie in Libanon. Ook roept de EU Libanon en Israël op om via dialoog tot een veiligheidsakkoord te komen, zei een woordvoerder van de Europese Commissie maandag.
2 uur geleden