Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opdracht formateur Bart De Wever opnieuw verlengd door koning

Opdracht formateur Bart De Wever opnieuw verlengd door koning

BRUSSEL (ANP) - De Belgische koning Filip heeft formateur Bart De Wever opnieuw gevraagd door te gaan met de onderhandelingen over een nieuwe federale regering. De koning hoopt op een "beslissende doorbraak" begin 2025. Dat heeft een woordvoerder van het Paleis vrijdag bekendgemaakt nadat De Wever aan de koning verslag had uitgebracht over de vorderingen.

De Wever heeft de koning laten weten dat er de afgelopen tijd vooruitgang is geboekt. Op 7 januari moet De Wever opnieuw verslag uitbrengen.

De Wever van de Nieuw-Vlaamse Alliantie (N-VA) praat al lang met CD&V, Vooruit en de Franstalige partijen MR en Les Engagés. Volgens de Belgische omroep VRT lijken de onderhandelingen inmiddels iets beter te verlopen dan tien dagen geleden, toen De Wever ook verslag uitbracht. Mogelijk gaan de onderhandelaars tussen kerst en Nieuwjaar door.

België ging op 9 juni naar de stembus. Er wordt inmiddels ruim zes maanden over de vorming van een nieuwe regering onderhandeld.

Meer uit Buitenland

Zeven doden door crash van medische vlucht in India

KASARIA (ANP/AFP/RTR) - Bij het neerstorten van een gecharterde medische vlucht in India zijn zeven mensen om het leven gekomen. Dat melden functionarissen dinsdag. Het vliegtuig stortte neer in het gebied Kasaria in de oostelijke staat Jharkhand.

1 uur geleden
Britse politie laat oud-ambassadeur Mandelson vrij op borgtocht

LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.

3 uur geleden
Oud-president Zuid-Korea in beroep tegen levenslange straf

SEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.

3 uur geleden
Politieagent gedood door explosie bij treinstation in Moskou

MOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.

3 uur geleden
Zus van Kim Jong-un krijgt promotie op partijcongres

PYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.

3 uur geleden
Vier doden bij aanval van IS op checkpoint in noorden van Syrië

RAQQA (ANP) - Vier Syrische veiligheidsfunctionarissen zijn maandag gedood in een aanval op een checkpoint ten westen van de stad Raqqa. Volgens het Syrische staatspersbureau zitten strijders van Islamitische Staat (IS) achter de aanval, al heeft de terreurbeweging de aanval nog niet opgeëist.

3 uur geleden
Trump ontkent meningsverschil met generaal over aanval op Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.

8 uur geleden