OPCW: stel chemische wapens veilig na val Assad-regime
DEN HAAG (ANP) - De Organisatie voor het Verbod op Chemische Wapens maakt zich zorgen over mogelijke chemische wapens in Syrië. De in Den Haag gevestigde OPCW roept de Syrische autoriteiten op "alle aan chemische wapens gerelateerde materialen en faciliteiten" veilig te stellen na de val van het Assad-regime.
Het regime van de gevluchte leider Bashar al Assad sloot zich in 2013 aan bij de internationale waakhond en beloofde chemische wapens in te leveren. Het is echter onduidelijk of alle wapens ook daadwerkelijk zijn overhandigd.
Door Syrië overhandigde informatie over het wapenprogramma lijkt volgens de OPCW "niet accuraat of compleet" te zijn. Israël heeft ondertussen al aangegeven dat het aanvallen in Syrië heeft uitgevoerd om te voorkomen dat bijvoorbeeld chemische wapens of raketten in handen vallen van "extremisten".
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/DPA) - Iran heeft de aanvallen van Israël en de VS "een flagrante misdaad" genoemd. Volgens een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken moet de Veiligheidsraad van de VN met spoed bijeenkomen.
16 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De ontwikkelingen in Iran zijn zeer zorgwekkend, schrijven voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie en voorzitter van de EU-leiders António Costa zaterdag in een gezamenlijke verklaring op X. Ze roepen "alle partijen op tot maximale terughoudendheid, om burgers te beschermen en om het internationaal recht volledig te respecteren".
16 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische aanvallen op Iran waren onder meer gericht op ayatollah Ali Khamenei en president Masoud Pezeshkian, zegt een Israëlische functionaris tegen Israëlische media. Het is nog onduidelijk of die aanvallen succesvol waren, zegt hij.
35 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Het Iraanse leger heeft bevestigd dat het aanvallen heeft uitgevoerd op Amerikaanse bases in de regio. Het betreft Amerikaanse militaire doelen in Bahrein, Koeweit, Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE). In de Saudische hoofdstad Riyad zijn ook explosies gehoord.
43 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas noemt de ontwikkelingen in het Midden-Oosten gevaarlijk. De ballistische raket- en kernwapenprogramma's, samen met de steun aan terreurgroepen, "vormen een ernstige bedreiging voor de wereldwijde veiligheid", schrijft ze op X.
44 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Hoge Nationale Veiligheidsraad heeft de burgers opgeroepen om naar veilige steden te trekken. Het regeringsorgaan zei niet welke steden wel en niet veilig zijn. Teheran houdt er in elk geval rekening mee dat de Israëlische en Amerikaanse aanvallen voorlopig doorgaan.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heeft 20.000 reservisten van het leger opgeroepen, meldt nieuwssite Times of Israel. Die maatregel komt te midden van de Israëlische aanvallen op Iran en de Iraanse vergeldingsaanvallen op Israël.
1 uur geleden