Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opblazen Koreaans verbindingskantoor 'was nog maar begin'

Opblazen Koreaans verbindingskantoor 'was nog maar begin'

PYONGYANG (ANP) - Het opblazen van het verbindingskantoor op de grens tussen Zuid- en Noord-Korea was nog maar het begin. Volgende stappen tegen Zuid-Korea worden veel zwaarder, schrijft de Noord-Koreaanse staatskrant donderdag, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap.

"Nieuwe vergeldingsmaatregelen gaan ver voorbij de verbeelding", schrijft de krant. "Het explosieve geluid van gerechtigheid zal blijven klinken en gaat verbazing wekken. Ons militaire geduld is op."

Het verbindingskantoor werd dinsdag opgeblazen, omdat Noord-Korea boos is over een actie van overlopers die flyers vanuit Zuid-Korea het land instuurden. Eerder verbrak Noord-Korea al alle contactlijnen met het zuiden. Het verbindingskantoor stond in Kaesong en gold als een soort ambassade voor beide landen. Het zorgde ervoor dat de landen altijd in contact stonden met elkaar.

Zuid-Korea liet kort na de explosie weten dat er bij een volgende stap van Noord-Korea hard wordt ingegrepen.

Meer uit Buitenland

VS overwegen inzet duizenden extra militairen in Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.

1 uur geleden
Macron wil stop aanvallen op civiele infrastructuur Golfregio

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.

1 uur geleden
WaPo: Pentagon wil 200 miljard dollar voor oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.

1 uur geleden
WSJ: Trump wil geen aanvallen meer op energie-infrastructuur Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

3 uur geleden
Israël meldt eerste aanvallen op Noord-Iran

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.

4 uur geleden
EU 'diep bezorgd' over Israëlische aanvallen op Libanon

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.

5 uur geleden
Costa Ricaanse president wil alle communisten uit Amerika's weren

SAN JOSÉ (ANP/RTR) - De Costa Ricaanse president Rodrigo Chaves heeft opgeroepen om alle communisten van Noord- tot Zuid-Amerika te verdrijven. Hij zei de communistische regering in Cuba niet te erkennen en de Costa Ricaanse ambassade in Havana te sluiten.

5 uur geleden