Opblazen Koreaans verbindingskantoor 'was nog maar begin'
PYONGYANG (ANP) - Het opblazen van het verbindingskantoor op de grens tussen Zuid- en Noord-Korea was nog maar het begin. Volgende stappen tegen Zuid-Korea worden veel zwaarder, schrijft de Noord-Koreaanse staatskrant donderdag, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap.
"Nieuwe vergeldingsmaatregelen gaan ver voorbij de verbeelding", schrijft de krant. "Het explosieve geluid van gerechtigheid zal blijven klinken en gaat verbazing wekken. Ons militaire geduld is op."
Het verbindingskantoor werd dinsdag opgeblazen, omdat Noord-Korea boos is over een actie van overlopers die flyers vanuit Zuid-Korea het land instuurden. Eerder verbrak Noord-Korea al alle contactlijnen met het zuiden. Het verbindingskantoor stond in Kaesong en gold als een soort ambassade voor beide landen. Het zorgde ervoor dat de landen altijd in contact stonden met elkaar.
Zuid-Korea liet kort na de explosie weten dat er bij een volgende stap van Noord-Korea hard wordt ingegrepen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.
3 uur geledenHONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."
4 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Rusland wil het mogelijk maken om de krijgsmacht in te zetten om burgers te helpen die in het buitenland te maken krijgen met vervolging. Parlementsvoorzitter Vjatsjeslav Volodin zegt dat het voorstel versneld zal worden behandeld.
4 uur geleden