Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opblaasbare stormvloedkering Ramspol gaat weer dicht

Opblaasbare stormvloedkering Ramspol gaat weer dicht

LELYSTAD (ANP) - De opblaasbare stormvloedkering Ramspol bij Kampen gaat weer dicht. Maandagmiddag wordt er opnieuw 3.500.000 liter lucht en 3.500.000 liter water in de 3 balgen gepompt, om het achterland te beschermen tegen de hoge waterstand op het IJsselmeer. Maandagmorgen om 01.30 uur werd de stormvloedkering ook al gesloten. Daarna ging de kering weer open, maar de vaarweg bleef gestremd. Scheepvaartverkeer is zeker tot dinsdagmorgen niet mogelijk, aldus Rijkswaterstaat.

De Ramspolkering sluit het Zwarte Meer af van het Ketelmeer. Door de stormachtige wind stuwt het water van het IJsselmeer hoog op, terwijl er toch al sprake was van een verhoogd peil. De heersende windrichting maakt het ook lastig om water uit het meer te spuien via de Afsluitdijk.

Stormvloedkering Ramspol is wereldwijd uniek. Het is de enige balgstuw die dienst doet als waterkering. Voor de opblaasbare dam is in 2002 gekozen, omdat er anders 115 kilometer dijk opgehoogd moest worden. De stuw van zeer stevig rubber was veel goedkoper en veiliger, zegt Rijkswaterstaat. Het duurt drie kwartier om de stuw helemaal op te blazen. Als de kering niet in gebruik is, ligt het doek in een speciale bak op de bodem van het Ramsdiep.

Meer uit Binnenland

Drie verdachten schietincident Nijmegen vrij, twee langer vast

NIJMEGEN (ANP) - Van de vijf verdachten die vorige week zijn aangehouden voor betrokkenheid bij een dodelijk schietincident in Nijmegen op 21 juli, zijn er drie vrijgelaten. Een 19-jarige verdachte uit Amsterdam en een minderjarige verdachte uit Hoorn zijn voorgeleid aan de rechter-commissaris en blijven veertien dagen langer in voorarrest. Dit meldt het Openbaar Ministerie.

4 uur geleden
30 jaar cel voor doden kleuter Dean, Romy W. krijgt voorwaarden

GENT (ANP) - Het hof van assisen in Gent heeft Dave De K. (39) veroordeeld tot een celstraf van dertig jaar voor het ontvoeren en doden van de Vlaamse kleuter Dean in januari 2022. Het lichaam van de 4-jarige Dean werd op 17 januari 2022 in Nederland gevonden in de bosjes van het voormalige werkeiland Neeltje Jans in Zeeland.

6 uur geleden
Stichting hoopt dat draagmoederschap normaler wordt door Jetten

DEN HAAG (ANP) - Dat premier Rob Jetten volgend jaar een kind krijgt met zijn partner Nicolás Keenan is "hartstikke mooi nieuws", zegt de voorzitter van Stichting Meer dan Gewenst, Arnoud Breitbarth. Die organisatie zet zich in voor lhbti+'ers met een gezin of kinderwens. "We hopen dat draagmoederschap hierdoor wat bekender en normaler wordt."

6 uur geleden
Bibliotheek Rotterdam toont verloren gewaand opvoedboek Erasmus

ROTTERDAM (ANP) - De Bibliotheek Rotterdam toont tijdens de komende Erasmusweek een boek van de filosoof dat lange tijd verloren werd gewaand. Het gaat om La civilité puerile, een Franse bewerking van Erasmus' handboek over goede manieren voor kinderen. Het boekje uit 1609 maakt nu onderdeel uit van de Rotterdamse UNESCO-Erasmuscollectie.

7 uur geleden
Calandbrug weer dicht na storing, oorzaak onduidelijk

ROZENBURG (ANP) - De Calandbrug in het Botlekgebied bij Rotterdam kampt weer met een storing. De brug is volgens ProRail sinds maandagochtend niet te gebruiken voor wegverkeer en ook scheepvaart kan niet onder de brug door. ProRail weet nog niet hoelang het herstel gaat duren.

7 uur geleden
Verdachte en slachtoffer Beek en Donk hadden een relatie

BEEK EN DONK (ANP) - De 56-jarige man die ervan wordt verdacht een vrouw om het leven te hebben gebracht in Beek en Donk, had een relatie met haar. Dat bevestigt de politie desgevraagd.

7 uur geleden
Nederlanders in Frankrijk gewaarschuwd voor demonstraties

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het reisadvies voor Frankrijk aangepast. Het ministerie waarschuwt Nederlanders in Frankrijk voor gewelddadige demonstraties in het land. De kleur van het reisadvies blijft geel.

7 uur geleden