Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opblaasbare stormvloedkering Ramspol gaat weer dicht

Opblaasbare stormvloedkering Ramspol gaat weer dicht

LELYSTAD (ANP) - De opblaasbare stormvloedkering Ramspol bij Kampen gaat weer dicht. Maandagmiddag wordt er opnieuw 3.500.000 liter lucht en 3.500.000 liter water in de 3 balgen gepompt, om het achterland te beschermen tegen de hoge waterstand op het IJsselmeer. Maandagmorgen om 01.30 uur werd de stormvloedkering ook al gesloten. Daarna ging de kering weer open, maar de vaarweg bleef gestremd. Scheepvaartverkeer is zeker tot dinsdagmorgen niet mogelijk, aldus Rijkswaterstaat.

De Ramspolkering sluit het Zwarte Meer af van het Ketelmeer. Door de stormachtige wind stuwt het water van het IJsselmeer hoog op, terwijl er toch al sprake was van een verhoogd peil. De heersende windrichting maakt het ook lastig om water uit het meer te spuien via de Afsluitdijk.

Stormvloedkering Ramspol is wereldwijd uniek. Het is de enige balgstuw die dienst doet als waterkering. Voor de opblaasbare dam is in 2002 gekozen, omdat er anders 115 kilometer dijk opgehoogd moest worden. De stuw van zeer stevig rubber was veel goedkoper en veiliger, zegt Rijkswaterstaat. Het duurt drie kwartier om de stuw helemaal op te blazen. Als de kering niet in gebruik is, ligt het doek in een speciale bak op de bodem van het Ramsdiep.

Meer uit Binnenland

VluchtelingenWerk noemt verwerpen strafbaarstelling 'lichtpuntje'

DEN HAAG (ANP) - Een "lichtpuntje", zo noemt VluchtelingenWerk Nederland het dat de Eerste Kamer strafbaarstelling van mensen zonder geldige verblijfspapieren heeft verworpen. Dit voorkomt volgens de organisatie "directe schade voor deze mensen en voor iedereen die hen ondersteunt", staat in een reactie op de stemming over de asielnoodmaatregelenwet.

2 minuten geleden
Rechtbank: Van Zanen mocht actie PvdD niet beperken tot 10 mensen

DEN HAAG (ANP) - Jan van Zanen, de burgemeester van Den Haag, had in 2024 een demonstratie van de Partij voor de Dieren (PvdD) niet mogen beperken tot tien personen, aldus de rechtbank in Den Haag. Die oordeelt dat de onderbouwing van de beslissing niet voldeed.

8 minuten geleden
Buitenlandse Zaken: verhoogd risico op nieuwe aardbevingen Japan

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlandse reizigers voor nieuwe, zware aardbevingen in Japan. Het gaat met name om de regio's Tohoku en Hokkaido, meldt het departement in het reisadvies voor het Aziatische land. Hierdoor kunnen er in het vlieg- en treinverkeer problemen ontstaan.

32 minuten geleden
Zo'n zeventig demonstranten proberen asielwetten tegen te houden

DEN HAAG (ANP) - Zo'n zeventig betogers hebben buiten voor de Eerste Kamer in Den Haag geprobeerd senatoren te overtuigen tegen de asielwetten te stemmen. "Senatoren, laat je horen", riepen ze, gevolgd door "uitvoering niet effectief" en "voor niemand biedt dit perspectief".

44 minuten geleden
ON! moet Karskens 100.000 euro betalen, ontslag blijft in stand

DEN HAAG (ANP) - Omroep Ongehoord Nederland! (ON!) moet oud-hoofdredacteur Arnold Karskens 100.000 euro betalen. Dat heeft het gerechtshof Den Haag dinsdag bepaald. Zijn ontslag blijft wel in stand.

1 uur geleden
Nederlander gewond door schietpartij bij piramides in Mexico

TEOTIHUACÁN (ANP) - Door de schietpartij in de Mexicaanse stad Teotihuacán is maandag een Nederlander gewond geraakt, meldt het Duitse persbureau dpa op basis van de Mexicaanse autoriteiten.

1 uur geleden
Inspectie onderzoekt Yes We Can Clinics na BOOS-uitzending

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) doet onderzoek naar Yes We Can Clinics. De kliniek voor hulp aan jonge mensen met psychische problemen of verslaving was onderwerp van een kritische aflevering van het programma BOOS begin deze maand.

4 uur geleden