Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opa vrijgelaten Ofir Engel: hij is gezond en in goede conditie

Opa vrijgelaten Ofir Engel: hij is gezond en in goede conditie

DEN HAAG (ANP) - Ofir Engel, de jonge Israëlisch-Nederlandse gijzelaar die woensdag door Hamas werd vrijgelaten, is gezond en verkeert in goede conditie. Dat vertelt zijn opa, Jucha Engel, donderdagochtend. "Hij heeft veel mazzel gehad."

De mensen die de 18-jarige Ofir hebben ontvoerd, waren "niet te slechte mensen", zegt zijn opa. Zo is Ofir is niet ondergronds vastgehouden en kreeg hij goed te eten van zijn gijzelnemers. "We vinden dat hij sterk is, hij heeft geen bijzondere lichamelijke problemen." De jongen heeft vastgezeten in vijf verschillende huizen, vertelt opa Engel.

Ofir heeft voor het eerst sinds zijn vrijlating ook weer met zijn vriendin gesproken, bij wie hij thuis was toen hij werd ontvoerd. "Hij wist niet dat zij nog in leven was. Ze hebben een lang gesprek gevoerd", aldus Jucha Engel. Ook de vader van Ofirs vriendin werd meegenomen door Hamas. Hij zou nog steeds in Gaza zijn, meldt het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI).

Medische checks

De jongen ondergaat donderdag in een ziekenhuis in de buurt van Tel Aviv nog enkele gezondheidschecks. Hij is daar met zijn ouders. Ofirs opa en oma en zijn vriendin gaan hem later donderdagochtend ook bezoeken.

Als Ofir weer thuis is, zal de familie per dag kijken hoe het met hem gaat. "Hij moet weer wennen. Hopelijk kan hij spoedig weer naar school, en ook weer basketbal spelen. Het belangrijkst is dat hij zich goed voelt." Engel bedankt Nederland voor de inzet om Ofir vrij te krijgen. "Als het kan, gaan we misschien in het voorjaar samen naar Nederland", besluit hij.

Meer uit Binnenland

Zwangere vrouw na politie-incident: ik stelde gewoon een vraag

ZEIST (ANP) - De zwangere vrouw die onlangs in een azc door politieoptreden hardhandig ten val kwam, heeft van zich laten horen op de nieuwszender Al Jazeera. "Ik probeerde de agenten gewoon een vraag te stellen", zei Malak Mahmoud.

4 uur geleden
Turkije heeft broer van Bolle Jos uitgeleverd aan Nederland

DEN HAAG (ANP) - Turkije heeft een 50-jarige Nederlander uitgeleverd aan Nederland, meldt het Openbaar Ministerie. Justitieminister David van Weel meldt op X dat het om Harry L. gaat, de broer van Bolle Jos. Hij wordt volgens het OM vervolgd voor het witwassen van "een aanzienlijke hoeveelheid geld, goud en horloges". De verdachte is onder begeleiding van de Koninklijke Marechaussee aangekomen op Schiphol en aangehouden.

11 uur geleden
Voetbaltrainer krijgt 5 jaar cel voor filmen in kleedkamers

MIDDELBURG (ANP) - De rechtbank in Middelburg heeft dinsdag een 40-jarige voetbaltrainer uit Vlissingen veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar voor het jarenlang heimelijk filmen van ruim vijfhonderd jonge jongens in de kleedkamers van verschillende voetbalclubs. De rechtbank acht hem ook schuldig aan ontucht met een minderjarige jongen.

16 uur geleden
OM eist vier keer levenslang in hoger beroep moordproces Marengo

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange celstraf geëist tegen vier verdachten in het hoger beroep van het grote liquidatieproces Marengo. De zaak draait onder meer om zes onderwereldmoorden.

17 uur geleden
Aanhoudingen bij demonstraties Vriezenveen en Wijk bij Duurstede

DEN HAAG (ANP) - Bij uit de hand gelopen demonstraties tegen de komst van asielzoekers in Vriezenveen en Wijk bij Duurstede zijn maandagavond drie mensen aangehouden. Dat meldt de politie dinsdag. In het Overijsselse Vriezenveen ging het om twee personen, in Wijk bij Duurstede om een arrestatie.

17 uur geleden
Japanse keizer naar Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen

DEN HAAG (ANP) - De Japanse keizer Naruhito brengt over twee weken een bezoek aan Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft dinsdag het programma bekendgemaakt.

18 uur geleden
Nederlanders vervolgd voor gijzelingsplan Belgische minister

BRUSSEL (ANP) - Justitie in België wil drie verdachten vervolgen voor het plannen van een ontvoering van de toenmalige Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne in 2022. Een woordvoerster van het federaal parket in Brussel bevestigt berichtgeving daarover van Belgische media. De kranten schrijven dat het Nederlanders betreft.

19 uur geleden