Opa vrijgelaten Ofir Engel: hij is gezond en in goede conditie
DEN HAAG (ANP) - Ofir Engel, de jonge Israëlisch-Nederlandse gijzelaar die woensdag door Hamas werd vrijgelaten, is gezond en verkeert in goede conditie. Dat vertelt zijn opa, Jucha Engel, donderdagochtend. "Hij heeft veel mazzel gehad."
De mensen die de 18-jarige Ofir hebben ontvoerd, waren "niet te slechte mensen", zegt zijn opa. Zo is Ofir is niet ondergronds vastgehouden en kreeg hij goed te eten van zijn gijzelnemers. "We vinden dat hij sterk is, hij heeft geen bijzondere lichamelijke problemen." De jongen heeft vastgezeten in vijf verschillende huizen, vertelt opa Engel.
Ofir heeft voor het eerst sinds zijn vrijlating ook weer met zijn vriendin gesproken, bij wie hij thuis was toen hij werd ontvoerd. "Hij wist niet dat zij nog in leven was. Ze hebben een lang gesprek gevoerd", aldus Jucha Engel. Ook de vader van Ofirs vriendin werd meegenomen door Hamas. Hij zou nog steeds in Gaza zijn, meldt het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI).
Medische checks
De jongen ondergaat donderdag in een ziekenhuis in de buurt van Tel Aviv nog enkele gezondheidschecks. Hij is daar met zijn ouders. Ofirs opa en oma en zijn vriendin gaan hem later donderdagochtend ook bezoeken.
Als Ofir weer thuis is, zal de familie per dag kijken hoe het met hem gaat. "Hij moet weer wennen. Hopelijk kan hij spoedig weer naar school, en ook weer basketbal spelen. Het belangrijkst is dat hij zich goed voelt." Engel bedankt Nederland voor de inzet om Ofir vrij te krijgen. "Als het kan, gaan we misschien in het voorjaar samen naar Nederland", besluit hij.
Meer uit Binnenland
BRUSSEL (ANP) - Volgens demissionair premier Dick Schoof is de top van EU-regeringsleiders van donderdagavond "geen crisistop". Het is volgens hem een top over de trans-Atlantische relaties, zei hij bij aankomst in Brussel. "De angel is er sinds gisteren wel uit."
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twintig inwoners van Utrecht kunnen nog niet terug naar huis als gevolg van de explosie in de Visscherssteeg vorige week donderdag, meldt de gemeente Utrecht in een raadsbrief. Zij hebben allemaal tijdelijk onderdak gekregen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt het 'niet verstandig' als Nederland in Europa pleit voor de mogelijke inzet van verregaande handelssancties tegen de VS, zolang die de claim op Groenland niet laten varen. "Vrijwel iedereen zegt nu: we escaleren nu verder niet," zegt defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) over de houding van andere Europese landen. Hij wil op dit moment geen "dreigement of politiek signaal" afgeven richting de VS.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het boek Het ultieme geheim van Dan Brown was het bestverkochte boek van 2025. Dat heeft de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) bekendgemaakt. In Het ultieme geheim raakt hoogleraar kunstgeschiedenis Robert Langdon betrokken bij een moordmysterie in Praag. Het is het nieuwe boek in dezelfde reeks als De Da Vinci Code. Het boek is ruim 234.000 keer verkocht. Dat is bijna 40 procent meer dan het bestverkochte boek van het jaar daarvoor, De Camino van Anya Niewierra
10 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - De eerste bewoners van de seniorenflat in Vlissingen waar vorige week een explosie en brand waren, kunnen volgende week woensdag terug naar hun huizen. De woningen zijn bewoonbaar gemaakt, laat woningcorporatie l'escaut weten.
10 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noorden van Nederland geldt komende nacht en vrijdagochtend code oranje, omdat het daar door ijzel "verraderlijk glad" kan worden. "Er is hierdoor een grote kans op ongelukken door gladde wegen, fietspaden en voetpaden. De gladheid is moeilijk te zien, wat het extra gevaarlijk maakt", waarschuwt het KNMI.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Afghaanse vrouw die onlangs in een documentaire van Hila Noorzai te zien was, is vrijgelaten. Dat meldt AVROTROS op Instagram.
12 uur geleden