Opa: Ofir komt donderdag voor Chanoeka thuis
TEL AVIV (ANP) - Het gaat naar omstandigheden goed met de Nederlands-Israëlische Ofir Engel. Dat stelt zijn opa Jucha Engel dinsdagavond. Ofir Engel werd dinsdag zes dagen na zijn vrijlating door Hamas ontslagen uit het ziekenhuis in Tel Aviv. Hij komt zo is de bedoeling donderdag voor het lichtjesfeest Chanoeka naar huis.
Met 'thuis' bedoelt de opa thuis bij zijn familie in Israël, in de kibboets Ramat Rachel.
Het joodse feest, ook wel het feest van het licht genoemd, duurt tot en met 15 december. "We weten niet hoe lang hij zal blijven", aldus Jucha Engel. Ofir verblijft nu nog met zijn ouders in een hotel in Tel Aviv. Zijn vriendin is daar zo vaak mogelijk, vertelt de opa. Ofir zelf spreekt, in ieder geval nu nog niet, met de media, zo zegt Jucha Engel. De jonge man "moet eerst terugkomen in zijn leven". En hij houdt er helemaal niet van om in de publieke belangstelling te staan, stelt zijn opa.
In goede conditie
Ofir Engel is 7 kilo afgevallen en hij heeft onder grote psychische druk gestaan. Het zal nog jaren duren, zo verwacht Jucha Engel, tot wat is gebeurd voor Ofir een beetje kan verdwijnen.
De 18-jarige jongen werd op 7 oktober door Hamas ontvoerd uit de kibboets Be'eri en vastgehouden in de Gazastrook. Hij kwam afgelopen donderdag vrij bij een gevangenenruil tussen Israël en Hamas. Zijn opa liet toen ook al weten dat hij gezond was en in goede conditie verkeerde.
Nederlanderschap
Engel is opgegroeid in Israël, maar heeft Nederlandse familiebanden. Kort na zijn ontvoering kreeg hij via een spoedprocedure de Nederlandse nationaliteit, met als achterliggend idee dat daarmee de kans op vrijlating groter zou worden.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie is op zoek naar twee verdachten na de explosie bij een kantoorpand op de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Een politiewoordvoerder zei maandagavond in programma Opsporing Verzocht dat de twee op een fatbike bij het Atrium-gebouw aankwamen.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De actie Serious Request van 3FM heeft 18.848.700 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren. Het uiteindelijke eindbedrag werd maandag bekendgemaakt. In de week voor kerst was al een recordbedrag van 18,4 miljoen euro binnengehaald, maar daar is dus meer dan vier ton bijgekomen.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC gaat een "externe meldmogelijkheid" creëren waar medewerkers van de intensivecareafdeling anoniem hun ervaringen kunnen delen over de werkcultuur. Dat laat het ziekenhuis maandag weten, na berichtgeving eerder deze maand van NOS, Nieuwsuur en Rijnmond over een angstcultuur.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft de explosie op de Zuidas in Amsterdam van afgelopen nacht veroordeeld. De ontploffing gebeurde bij een vestiging van de Amerikaanse Bank of New York Mellon, nadat eerder ook een synagoge in Rotterdam en een joodse school in Amsterdam werden getroffen.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De vier verdachten die zijn aangehouden in verband met de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam blijven de komende veertien dagen in de cel. Het Openbaar Ministerie verdenkt ze van het veroorzaken van een explosie, brandstichting en poging tot brandstichting, allemaal met een terroristisch oogmerk.
9 uur geledenEPE (ANP) - Hackers hebben bij de gemeente Epe ongeveer 600.000 bestanden gestolen. Het gaat om bestanden van verschillende grootte, die samen goed zijn voor ruim 800 gigabyte aan data. Ook persoonlijke gegevens, zoals namen en adressen, zijn gelekt.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De verdachte in de Barendrechtse zedenzaak heeft hoger beroep aangetekend. De advocaat van Mels van B. uit Barendrecht bevestigt berichtgeving van het AD dat haar cliënt de zaak aan het gerechtshof zal voorleggen.
9 uur geleden