Opa: Ofir komt donderdag voor Chanoeka thuis
TEL AVIV (ANP) - Het gaat naar omstandigheden goed met de Nederlands-Israëlische Ofir Engel. Dat stelt zijn opa Jucha Engel dinsdagavond. Ofir Engel werd dinsdag zes dagen na zijn vrijlating door Hamas ontslagen uit het ziekenhuis in Tel Aviv. Hij komt zo is de bedoeling donderdag voor het lichtjesfeest Chanoeka naar huis.
Met 'thuis' bedoelt de opa thuis bij zijn familie in Israël, in de kibboets Ramat Rachel.
Het joodse feest, ook wel het feest van het licht genoemd, duurt tot en met 15 december. "We weten niet hoe lang hij zal blijven", aldus Jucha Engel. Ofir verblijft nu nog met zijn ouders in een hotel in Tel Aviv. Zijn vriendin is daar zo vaak mogelijk, vertelt de opa. Ofir zelf spreekt, in ieder geval nu nog niet, met de media, zo zegt Jucha Engel. De jonge man "moet eerst terugkomen in zijn leven". En hij houdt er helemaal niet van om in de publieke belangstelling te staan, stelt zijn opa.
In goede conditie
Ofir Engel is 7 kilo afgevallen en hij heeft onder grote psychische druk gestaan. Het zal nog jaren duren, zo verwacht Jucha Engel, tot wat is gebeurd voor Ofir een beetje kan verdwijnen.
De 18-jarige jongen werd op 7 oktober door Hamas ontvoerd uit de kibboets Be'eri en vastgehouden in de Gazastrook. Hij kwam afgelopen donderdag vrij bij een gevangenenruil tussen Israël en Hamas. Zijn opa liet toen ook al weten dat hij gezond was en in goede conditie verkeerde.
Nederlanderschap
Engel is opgegroeid in Israël, maar heeft Nederlandse familiebanden. Kort na zijn ontvoering kreeg hij via een spoedprocedure de Nederlandse nationaliteit, met als achterliggend idee dat daarmee de kans op vrijlating groter zou worden.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
5 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
1 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.
1 uur geledenANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De ruim 150 demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.
3 uur geleden