Opa: Ofir komt donderdag voor Chanoeka thuis
TEL AVIV (ANP) - Het gaat naar omstandigheden goed met de Nederlands-Israëlische Ofir Engel. Dat stelt zijn opa Jucha Engel dinsdagavond. Ofir Engel werd dinsdag zes dagen na zijn vrijlating door Hamas ontslagen uit het ziekenhuis in Tel Aviv. Hij komt zo is de bedoeling donderdag voor het lichtjesfeest Chanoeka naar huis.
Met 'thuis' bedoelt de opa thuis bij zijn familie in Israël, in de kibboets Ramat Rachel.
Het joodse feest, ook wel het feest van het licht genoemd, duurt tot en met 15 december. "We weten niet hoe lang hij zal blijven", aldus Jucha Engel. Ofir verblijft nu nog met zijn ouders in een hotel in Tel Aviv. Zijn vriendin is daar zo vaak mogelijk, vertelt de opa. Ofir zelf spreekt, in ieder geval nu nog niet, met de media, zo zegt Jucha Engel. De jonge man "moet eerst terugkomen in zijn leven". En hij houdt er helemaal niet van om in de publieke belangstelling te staan, stelt zijn opa.
In goede conditie
Ofir Engel is 7 kilo afgevallen en hij heeft onder grote psychische druk gestaan. Het zal nog jaren duren, zo verwacht Jucha Engel, tot wat is gebeurd voor Ofir een beetje kan verdwijnen.
De 18-jarige jongen werd op 7 oktober door Hamas ontvoerd uit de kibboets Be'eri en vastgehouden in de Gazastrook. Hij kwam afgelopen donderdag vrij bij een gevangenenruil tussen Israël en Hamas. Zijn opa liet toen ook al weten dat hij gezond was en in goede conditie verkeerde.
Nederlanderschap
Engel is opgegroeid in Israël, maar heeft Nederlandse familiebanden. Kort na zijn ontvoering kreeg hij via een spoedprocedure de Nederlandse nationaliteit, met als achterliggend idee dat daarmee de kans op vrijlating groter zou worden.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de gevangenisstraf en de boete die hij donderdag kreeg opgelegd wegens belastingontduiking. Dat laat zijn advocaat vrijdag aan het ANP weten. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde de realityster, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, tot een celstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten de ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Er gaat een Nederlands vliegtuig naar Tenerife om de Nederlandse passagiers van cruiseschip m/v Hondius op te halen. Dat heeft buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van de ministerraad gemeld. Het is nog niet bekend wanneer en waar deze mensen dan terugkeren in Nederland. De Nederlanders aan boord zijn hierover geïnformeerd.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De moeder die verdacht wordt van het doodsteken van haar 14-jarige dochter in haar ouderlijk huis in Blerick blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat meldt een woordvoerder van de rechtbank Limburg.
2 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius moet "als de laatste passagier van boord is" meteen doorvaren naar Nederland. Dat zei de regionale leider van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Volgens de topbestuurder is het niet zinvol om de Hondius nog dagen voor anker te laten liggen bij de eilandengroep.
2 uur geledenTENERIFE (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting zondag rond 12.00 uur aan bij de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse omroep RTVE. Het schip vaart van Kaapverdië naar Tenerife en is volgens GPS-gegevens vrijwel halverwege.
3 uur geledenALMERE (ANP) - NorthC, eigenaar van het datacentrum in Almere waar donderdag brand uitbrak, is nog steeds druk bezig om de schade te inventariseren. De brand zelf was donderdagavond onder controle. Volgens een woordvoerder is daarna gestart met een inspectie om de schade in kaart te brengen. Het bedrijf probeert de stroom en de connectiviteit zo snel mogelijk te herstellen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere onderwijsinstellingen hebben maatregelen getroffen na een grootschalige hack bij onderwijssoftware Canvas. Hackers wisten de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten over te nemen.
3 uur geleden