Opa Koeman ontspant dag na zege op Polen met kleinkinderen
WOLFSBURG (ANP) - Ronald Koeman kwam een dag na de late zege op Polen (2-1) op het EK handen en voeten tekort. "Opa, opa, kijk eens. Ik schiet de bal precies tussen de twee pionnetjes door", riep een van zijn kleindochters nadat de training van het Nederlands elftal in het AOK Stadion in Wolfsburg net was afgerond. Een andere kleindochter wilde tegelijkertijd ook aandacht van de bondscoach. "Opa, opa, wil je deze vasthouden?", zei ze enthousiast toen ze haar schoenen in de handen van Koeman duwde en op haar sokken met een bal aan haar voet weer wegrende.
Het is inmiddels een traditie bij het Nederlands elftal op eindtoernooien. De internationals worden niet meer wekenlang afgesloten van de buitenwereld. Oranje opende maandag de deuren voor partners, kinderen en andere familieleden en doet dat volgende week woensdag, een dag na de laatste groepswedstrijd tegen Oostenrijk, nog eens. Het Nederlands elftal gaat er, zeker na de zege op Polen, vanuit op dat moment geplaatst te zijn voor de achtste finales.
Koeman zocht voor het begin van de training zijn familie aan de rand van het trainingsveld al even op. Naast zijn kinderen en kleinkinderen knuffelde hij ook even met zijn vrouw Bartina. Koeman vertelde vorige week tijdens een persconferentie dat borstkanker bij haar is teruggekeerd, maar ook dat het traject waarin ze zit goed verloopt.
Stoeien
Nadat de basisspelers van de wedstrijd tegen Polen klaar waren met hun hersteltraining, liep Virgil van Dijk als eerste naar zijn familie aan de rand van het veld. De aanvoerder bekeek het fanatieke partijspel van de reserves met een goedkeurende blik, leunend tegen een muurtje. In de tussentijd praatte hij bij met zijn dochters Nila en Jadi, die na afloop van de oefensessie ook het veld oprenden om een balletje te trappen of rond te huppelen.
De meeste ogen waren gericht op Wout Weghorst, de spits die er met zijn late doelpunt als invaller tegen Polen voor een groot deel verantwoordelijk voor was dat er maandag alleen maar lachende gezichten te zien waren in het AOK Stadion. Bij puntenverlies tegen het op papier zwakste team uit de groep, had er vrijdag in de tweede wedstrijd tegen WK-finalist Frankrijk al flink wat druk op gestaan bij Oranje.
Weghorst bediende de vele aanwezige fotografen en cameramensen door aan de rand van het veld wat te stoeien met zijn dochters. In het partijspel had de spits van Hoffenheim wat minder succes dan zondag. Hij schoot de bal hard tegen de paal. Het deed zijn humeur en dat van zijn ploeggenoten niet veranderen.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
15 minuten geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
2 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
3 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
4 uur geleden