Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opa Koeman ontspant dag na zege op Polen met kleinkinderen

Opa Koeman ontspant dag na zege op Polen met kleinkinderen

WOLFSBURG (ANP) - Ronald Koeman kwam een dag na de late zege op Polen (2-1) op het EK handen en voeten tekort. "Opa, opa, kijk eens. Ik schiet de bal precies tussen de twee pionnetjes door", riep een van zijn kleindochters nadat de training van het Nederlands elftal in het AOK Stadion in Wolfsburg net was afgerond. Een andere kleindochter wilde tegelijkertijd ook aandacht van de bondscoach. "Opa, opa, wil je deze vasthouden?", zei ze enthousiast toen ze haar schoenen in de handen van Koeman duwde en op haar sokken met een bal aan haar voet weer wegrende.

Het is inmiddels een traditie bij het Nederlands elftal op eindtoernooien. De internationals worden niet meer wekenlang afgesloten van de buitenwereld. Oranje opende maandag de deuren voor partners, kinderen en andere familieleden en doet dat volgende week woensdag, een dag na de laatste groepswedstrijd tegen Oostenrijk, nog eens. Het Nederlands elftal gaat er, zeker na de zege op Polen, vanuit op dat moment geplaatst te zijn voor de achtste finales.

Koeman zocht voor het begin van de training zijn familie aan de rand van het trainingsveld al even op. Naast zijn kinderen en kleinkinderen knuffelde hij ook even met zijn vrouw Bartina. Koeman vertelde vorige week tijdens een persconferentie dat borstkanker bij haar is teruggekeerd, maar ook dat het traject waarin ze zit goed verloopt.

Stoeien

Nadat de basisspelers van de wedstrijd tegen Polen klaar waren met hun hersteltraining, liep Virgil van Dijk als eerste naar zijn familie aan de rand van het veld. De aanvoerder bekeek het fanatieke partijspel van de reserves met een goedkeurende blik, leunend tegen een muurtje. In de tussentijd praatte hij bij met zijn dochters Nila en Jadi, die na afloop van de oefensessie ook het veld oprenden om een balletje te trappen of rond te huppelen.

De meeste ogen waren gericht op Wout Weghorst, de spits die er met zijn late doelpunt als invaller tegen Polen voor een groot deel verantwoordelijk voor was dat er maandag alleen maar lachende gezichten te zien waren in het AOK Stadion. Bij puntenverlies tegen het op papier zwakste team uit de groep, had er vrijdag in de tweede wedstrijd tegen WK-finalist Frankrijk al flink wat druk op gestaan bij Oranje.

Weghorst bediende de vele aanwezige fotografen en cameramensen door aan de rand van het veld wat te stoeien met zijn dochters. In het partijspel had de spits van Hoffenheim wat minder succes dan zondag. Hij schoot de bal hard tegen de paal. Het deed zijn humeur en dat van zijn ploeggenoten niet veranderen.

Meer uit Voetbal

Jeugdcoach St. Pauli komt uit de kast en bekritiseert topvoetbal

HAMBURG (ANP/DPA) - Coach Christian Dobrick van St. Pauli onder 19 is dinsdag uit de kast gekomen als homoseksueel. De trainer heeft in interviews bij Stern en RTL kritiek geuit op de voetbalwereld voor het gebrek aan steun voor homoseksuele voetballers.

20 minuten geleden
KNVB: duels gedurende onderzoek aanklager niet overspelen

ZEIST (ANP) - De competitiewedstrijden tussen Go Ahead Eagles en NAC Breda (Eredivisie) en TOP Oss en Willem II (eerste divisie) worden voorlopig niet overgespeeld. Dat meldt de KNVB dinsdag als reactie op de verzoeken van NAC en TOP om de duels te laten onderzoeken, omdat er bij Go Ahead en Willem II een mogelijk niet-speelgerechtigde speler mee zou hebben gedaan.

30 minuten geleden
Franse voetballer Griezmann verruilt Atlético voor Orlando City

ORLANDO (ANP) - Antoine Griezmann is bezig aan zijn laatste maanden bij Atlético Madrid. De 35-jarige Franse voetballer stapt na dit seizoen over naar Orlando City, in de Amerikaanse competitie MLS. Dat maakten beide clubs dinsdag bekend.

1 uur geleden
Fitte Brobbey wil eerste spits van het Nederlands elftal worden

ZEIST (ANP) - Brian Brobbey gaat er alles aan doen om de eerste spits van het Nederlands elftal te worden. "Ik moet gewoon presteren bij Sunderland en mijn doelpuntjes maken", zegt de 24-jarige aanvaller vlak voor de eerste training van Oranje voor de oefeninterlands van komende week met Noorwegen en Ecuador. "Dan komt de rest vanzelf."

2 uur geleden
Aanhoudingen in onderzoek naar matchfixing in Tsjechisch voetbal

PRAAG (ANP/DPA) - De Tsjechische politie heeft in een grootschalig onderzoek naar matchfixing en illegaal gokken in het voetbal tientallen mensen aangehouden. Dat meldde het Openbaar Ministerie in Praag. Op meerdere locaties in Tsjechië werden huiszoekingen verricht.

3 uur geleden
Oranje traint met volledige selectie voor oefenduels

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een voltallige selectie begonnen aan de eerste training voor de oefeninterlands tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 25 internationals op het veld in Zeist.

3 uur geleden
Depay niet naar Oranje na informatie medische staf Corinthians

ZEIST (ANP) - De medische staf van het Nederlands elftal heeft vastgesteld dat Memphis Depay niet inzetbaar is voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart).

5 uur geleden