Opa Koeman ontspant dag na zege op Polen met kleinkinderen
WOLFSBURG (ANP) - Ronald Koeman kwam een dag na de late zege op Polen (2-1) op het EK handen en voeten tekort. "Opa, opa, kijk eens. Ik schiet de bal precies tussen de twee pionnetjes door", riep een van zijn kleindochters nadat de training van het Nederlands elftal in het AOK Stadion in Wolfsburg net was afgerond. Een andere kleindochter wilde tegelijkertijd ook aandacht van de bondscoach. "Opa, opa, wil je deze vasthouden?", zei ze enthousiast toen ze haar schoenen in de handen van Koeman duwde en op haar sokken met een bal aan haar voet weer wegrende.
Het is inmiddels een traditie bij het Nederlands elftal op eindtoernooien. De internationals worden niet meer wekenlang afgesloten van de buitenwereld. Oranje opende maandag de deuren voor partners, kinderen en andere familieleden en doet dat volgende week woensdag, een dag na de laatste groepswedstrijd tegen Oostenrijk, nog eens. Het Nederlands elftal gaat er, zeker na de zege op Polen, vanuit op dat moment geplaatst te zijn voor de achtste finales.
Koeman zocht voor het begin van de training zijn familie aan de rand van het trainingsveld al even op. Naast zijn kinderen en kleinkinderen knuffelde hij ook even met zijn vrouw Bartina. Koeman vertelde vorige week tijdens een persconferentie dat borstkanker bij haar is teruggekeerd, maar ook dat het traject waarin ze zit goed verloopt.
Stoeien
Nadat de basisspelers van de wedstrijd tegen Polen klaar waren met hun hersteltraining, liep Virgil van Dijk als eerste naar zijn familie aan de rand van het veld. De aanvoerder bekeek het fanatieke partijspel van de reserves met een goedkeurende blik, leunend tegen een muurtje. In de tussentijd praatte hij bij met zijn dochters Nila en Jadi, die na afloop van de oefensessie ook het veld oprenden om een balletje te trappen of rond te huppelen.
De meeste ogen waren gericht op Wout Weghorst, de spits die er met zijn late doelpunt als invaller tegen Polen voor een groot deel verantwoordelijk voor was dat er maandag alleen maar lachende gezichten te zien waren in het AOK Stadion. Bij puntenverlies tegen het op papier zwakste team uit de groep, had er vrijdag in de tweede wedstrijd tegen WK-finalist Frankrijk al flink wat druk op gestaan bij Oranje.
Weghorst bediende de vele aanwezige fotografen en cameramensen door aan de rand van het veld wat te stoeien met zijn dochters. In het partijspel had de spits van Hoffenheim wat minder succes dan zondag. Hij schoot de bal hard tegen de paal. Het deed zijn humeur en dat van zijn ploeggenoten niet veranderen.
Meer uit Voetbal
VILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.
3 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.
4 uur geledenRABAT (ANP) - De Marokkaanse voetbalbond heeft een klacht neergelegd bij de Afrikaanse voetbalfederatie CAF en wereldvoetbalbond FIFA om een straf af te dwingen voor Senegal naar aanleiding van de gebeurtenissen in de slotfase van de finale van de Afrika Cup. De bond kondigde in een verklaring de "juridische stappen" aan.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim heeft dinsdag weer de beschikking over Youri Baas voor de uitwedstrijd in de Champions League tegen Villarreal. De 22-jarige verdediger miste de laatste twee wedstrijden van de Amsterdammers door een blessure.
6 uur geleden