Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opa Koeman ontspant dag na zege op Polen met kleinkinderen

Opa Koeman ontspant dag na zege op Polen met kleinkinderen

WOLFSBURG (ANP) - Ronald Koeman kwam een dag na de late zege op Polen (2-1) op het EK handen en voeten tekort. "Opa, opa, kijk eens. Ik schiet de bal precies tussen de twee pionnetjes door", riep een van zijn kleindochters nadat de training van het Nederlands elftal in het AOK Stadion in Wolfsburg net was afgerond. Een andere kleindochter wilde tegelijkertijd ook aandacht van de bondscoach. "Opa, opa, wil je deze vasthouden?", zei ze enthousiast toen ze haar schoenen in de handen van Koeman duwde en op haar sokken met een bal aan haar voet weer wegrende.

Het is inmiddels een traditie bij het Nederlands elftal op eindtoernooien. De internationals worden niet meer wekenlang afgesloten van de buitenwereld. Oranje opende maandag de deuren voor partners, kinderen en andere familieleden en doet dat volgende week woensdag, een dag na de laatste groepswedstrijd tegen Oostenrijk, nog eens. Het Nederlands elftal gaat er, zeker na de zege op Polen, vanuit op dat moment geplaatst te zijn voor de achtste finales.

Koeman zocht voor het begin van de training zijn familie aan de rand van het trainingsveld al even op. Naast zijn kinderen en kleinkinderen knuffelde hij ook even met zijn vrouw Bartina. Koeman vertelde vorige week tijdens een persconferentie dat borstkanker bij haar is teruggekeerd, maar ook dat het traject waarin ze zit goed verloopt.

Stoeien

Nadat de basisspelers van de wedstrijd tegen Polen klaar waren met hun hersteltraining, liep Virgil van Dijk als eerste naar zijn familie aan de rand van het veld. De aanvoerder bekeek het fanatieke partijspel van de reserves met een goedkeurende blik, leunend tegen een muurtje. In de tussentijd praatte hij bij met zijn dochters Nila en Jadi, die na afloop van de oefensessie ook het veld oprenden om een balletje te trappen of rond te huppelen.

De meeste ogen waren gericht op Wout Weghorst, de spits die er met zijn late doelpunt als invaller tegen Polen voor een groot deel verantwoordelijk voor was dat er maandag alleen maar lachende gezichten te zien waren in het AOK Stadion. Bij puntenverlies tegen het op papier zwakste team uit de groep, had er vrijdag in de tweede wedstrijd tegen WK-finalist Frankrijk al flink wat druk op gestaan bij Oranje.

Weghorst bediende de vele aanwezige fotografen en cameramensen door aan de rand van het veld wat te stoeien met zijn dochters. In het partijspel had de spits van Hoffenheim wat minder succes dan zondag. Hij schoot de bal hard tegen de paal. Het deed zijn humeur en dat van zijn ploeggenoten niet veranderen.

Meer uit Voetbal

Hoofdrol Feyenoorder Hadj Moussa in laatste groepsduel Algerije

RABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.

2 uur geleden
Linksback Hartman op Instagram: ik ga niet naar Ajax

BURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.

3 uur geleden
Hartoperatie voormalig Braziliaans international Roberto Carlos

RIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.

4 uur geleden
Slot zit niet te wachten op herhaling van 'chaotisch gelijkspel'

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.

5 uur geleden
Boete oud-Ajacied Traoré op Afrika Cup voor beledigen arbiter

RABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.

5 uur geleden
Guardiola wil Rodri na blessure snel weer speelminuten geven

MANCHESTER (ANP/RTR) - Rodri is fit genoeg om zijn rentree bij Manchester City te maken. De 29-jarige Spaanse spelmaker zat zaterdag in de uitwedstrijd tegen Nottingham Forest al op de reservebank, maar kwam toen nog niet in actie.

6 uur geleden
Real Madrid begint nieuwe jaar zonder geblesseerde Mbappé

MADRID (ANP) - Real Madrid begint het nieuwe jaar zonder Kylian Mbappé. De Franse aanvaller heeft een verstuiking aan zijn linkerknie, meldt de Spaanse voetbalclub in een korte verklaring.

7 uur geleden