'Opa' Hirscher kijkt uit naar rentree als profskiër
ZOETERMEER (ANP) - Marcel Hirscher kijkt uit naar zijn rentree als profskiër en is niet bang dat hij faalt. Dat zei de 35-jarige Oostenrijker, die vanaf komend seizoen voor Nederland uitkomt, tijdens zijn presentatie in SnowWorld in Zoetermeer.
"Voor mij is dit geen comeback, ik houd niet van dat woord. Dit is een project dat mij nauw aan het hart ligt", aldus Hirscher, die onder meer zeven wereldtitels en twee olympische gouden medailles won en in 2019 stopte.
Hirscher, die een Nederlandse moeder heeft, wilde de nieuwe generatie Oostenrijkse skiërs niet in de weg zitten en regelde daarom dat hij voortaan voor Nederland kan uitkomen. De Oostenrijkse skibond keurde zijn aanvraag goed. "Ik was zenuwachtig omdat ik al een hele tijd geen Nederlands had gesproken en vooral niet voor zoveel mensen", zei Hirscher in Zoetermeer. "Als je 99 procent van de wedstrijden voor je vaderland uitkomt, zou het mooi zijn om ook 1 procent voor je moederland te skiën. Maar echt fit worden was wel belangrijk."
"Ik ben niet meer de professional die ik was. Mijn focus ligt anders", vervolgde Hirscher, die binnenkort in Nieuw-Zeeland de benodigde punten hoopt te behalen om komende winter op het hoogste niveau te kunnen terugkeren. "Veel jonge skiërs zullen zich afvragen wat 'opa' wil", grapte hij. "Ik wil herinneringen verzamelen en niet langer op honderdsten jagen. Niemand kan zeggen wat er over vijf maanden gebeurt."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
10 uur geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
11 uur geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
12 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
14 uur geledenSTUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
1 dag geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
1 dag geleden