Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Opa' Hirscher kijkt uit naar rentree als profskiër

'Opa' Hirscher kijkt uit naar rentree als profskiër

ZOETERMEER (ANP) - Marcel Hirscher kijkt uit naar zijn rentree als profskiër en is niet bang dat hij faalt. Dat zei de 35-jarige Oostenrijker, die vanaf komend seizoen voor Nederland uitkomt, tijdens zijn presentatie in SnowWorld in Zoetermeer.

"Voor mij is dit geen comeback, ik houd niet van dat woord. Dit is een project dat mij nauw aan het hart ligt", aldus Hirscher, die onder meer zeven wereldtitels en twee olympische gouden medailles won en in 2019 stopte.

Hirscher, die een Nederlandse moeder heeft, wilde de nieuwe generatie Oostenrijkse skiërs niet in de weg zitten en regelde daarom dat hij voortaan voor Nederland kan uitkomen. De Oostenrijkse skibond keurde zijn aanvraag goed. "Ik was zenuwachtig omdat ik al een hele tijd geen Nederlands had gesproken en vooral niet voor zoveel mensen", zei Hirscher in Zoetermeer. "Als je 99 procent van de wedstrijden voor je vaderland uitkomt, zou het mooi zijn om ook 1 procent voor je moederland te skiën. Maar echt fit worden was wel belangrijk."

"Ik ben niet meer de professional die ik was. Mijn focus ligt anders", vervolgde Hirscher, die binnenkort in Nieuw-Zeeland de benodigde punten hoopt te behalen om komende winter op het hoogste niveau te kunnen terugkeren. "Veel jonge skiërs zullen zich afvragen wat 'opa' wil", grapte hij. "Ik wil herinneringen verzamelen en niet langer op honderdsten jagen. Niemand kan zeggen wat er over vijf maanden gebeurt."

Meer uit Sport

Russen mogen onder eigen vlag weer meedoen aan judowedstrijden

ABU DHABI (ANP) - Russische judoka's mogen vanaf komend weekend weer onder hun eigen vlag meedoen aan internationale wedstrijden. Ook het volkslied mag vanaf de Grand Slam van Abu Dhabi komend weekend weer gespeeld worden, heeft de International Judo Federation (IJF) besloten.

35 minuten geleden
McLaren-teambaas: we hebben Las Vegas achter ons gelaten

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.

16 uur geleden
Verstappen bekijkt titelstrijd in de Formule 1 'race voor race'

DOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."

18 uur geleden
Formule 1-ontwerper Newey wordt teambaas bij Aston Martin

DOHA (ANP) - Adrian Newey wordt komend seizoen de nieuwe teambaas van Aston Martin. Dat heeft het Formule 1-team bekendgemaakt. Hij volgt daarmee Andy Cowell op, die een andere functie krijgt.

18 uur geleden
Handbalster Abbingh stopt na dit seizoen ook bij haar club

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh stopt na dit seizoen met handballen. Dat zei de aanvoerster van Oranje tijdens een persmoment in Ahoy voorafgaand aan haar laatste WK.

19 uur geleden
Italiaanse skiester Brignone is terug op de piste

MILAAN (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone is zeven maanden na een dubbele beenbreuk terug op de piste. Volgens de Italiaanse wintersportfederatie gaat ze er alles aan doen om aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo deel te nemen.

21 uur geleden
Verstappen genomineerd voor 'actie van het jaar' in Formule 1

DOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.

23 uur geleden