'Opa' Hirscher kijkt uit naar rentree als profskiër
ZOETERMEER (ANP) - Marcel Hirscher kijkt uit naar zijn rentree als profskiër en is niet bang dat hij faalt. Dat zei de 35-jarige Oostenrijker, die vanaf komend seizoen voor Nederland uitkomt, tijdens zijn presentatie in SnowWorld in Zoetermeer.
"Voor mij is dit geen comeback, ik houd niet van dat woord. Dit is een project dat mij nauw aan het hart ligt", aldus Hirscher, die onder meer zeven wereldtitels en twee olympische gouden medailles won en in 2019 stopte.
Hirscher, die een Nederlandse moeder heeft, wilde de nieuwe generatie Oostenrijkse skiërs niet in de weg zitten en regelde daarom dat hij voortaan voor Nederland kan uitkomen. De Oostenrijkse skibond keurde zijn aanvraag goed. "Ik was zenuwachtig omdat ik al een hele tijd geen Nederlands had gesproken en vooral niet voor zoveel mensen", zei Hirscher in Zoetermeer. "Als je 99 procent van de wedstrijden voor je vaderland uitkomt, zou het mooi zijn om ook 1 procent voor je moederland te skiën. Maar echt fit worden was wel belangrijk."
"Ik ben niet meer de professional die ik was. Mijn focus ligt anders", vervolgde Hirscher, die binnenkort in Nieuw-Zeeland de benodigde punten hoopt te behalen om komende winter op het hoogste niveau te kunnen terugkeren. "Veel jonge skiërs zullen zich afvragen wat 'opa' wil", grapte hij. "Ik wil herinneringen verzamelen en niet langer op honderdsten jagen. Niemand kan zeggen wat er over vijf maanden gebeurt."
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
9 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
10 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
15 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
17 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
21 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
1 dag geleden