Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Op1 maakt live uitzending vanuit opvanglocatie voor Oekraïners

Op1 maakt live uitzending vanuit opvanglocatie voor Oekraïners

EDE (ANP) - Het programma Op1 maakt maandag een speciale uitzending vanuit vluchtelingenopvang Harskamp in Ede, meldt BNNVARA vrijdag. Presentatoren Nadia Moussaïd en Hugo Logtenberg praten met Oekraïense vluchtelingen die wonen in het kamp en vrijwilligers die actief zijn in de opvang.

Burgemeester René Verhulst van Ede is te gast om te spreken over de gevolgen die de opvang heeft in de kleine gemeenschap die in Harskamp woont, aldus de omroep. Staatssecretaris Eric van der Burg van Justitie en Veiligheid schuift aan om "te schetsen welke effecten de komst van zoveel Oekraïners heeft op de Nederlandse samenleving".

Op de legerplaats Generaal Winkelmankazerne worden honderden Oekraïners opgevangen die gevlucht zijn vanwege de oorlog in hun land. Ze wonen er in gebouwen van defensie. Hoe lang de vluchtelingen op de legerplaats zullen verblijven is niet bekend.

Uitzonderlijk

Het is volgens BNNVARA "zeer uitzonderlijk" dat een live tv-uitzending wordt toegelaten in een Nederlands vluchtelingenkamp. "Maar de enorme toestroom van Oekraïense oorlogsvluchtelingen was aanleiding voor de gemeente Ede om een uitzondering te maken", aldus de omroep.

De omroep laat weten dat de Oekraïners die tijdens de uitzending aan het woord komen, "worden geselecteerd na research van de redactie". Ze spreken Engels, maar krijgen geen mediatraining. De vluchtelingen worden begeleid door "redacteuren die dit normaal ook doen en door gastvrouwen".

Beeld opvang

Met de uitzending zegt Op1 te willen "laten zien hoe opvang van vluchtelingen er daadwerkelijk uitziet".

"Er heersen veel vooroordelen over de opvang van vluchtelingen in Nederland in het algemeen en ook over Oekraïners, zeker ook in relatie tot de krappe woningmarkt", aldus een woordvoerder. "Wij willen laten zien hoe het is om daar te leven, zonder dat je weet hoe lang je zo moet leven. Wat doe je de hele dag en hoe houd je perspectief?"

Meer uit Binnenland

Gelijkspel in Albrandswaard, en op meer plekken miniem verschil

DEN HAAG (ANP) - In de Zuid-Hollandse gemeente Albrandswaard hebben de twee grootste partijen precies evenveel stemmen gekregen. Zowel PVV als VVD ontving 3011 stemmen, volgens de voorlopige uitslag die is doorgegeven aan de Verkiezingsdienst van het ANP. In meer gemeenten waren de verschillen tussen de grootste partij en de tweede partij minimaal.

3 uur geleden
Onderwijsbond: hopelijk werken aan herstel van onderwijs

UTRECHT (ANP) - De Algemene Onderwijsbond (AOb) wacht af met welk beleid D66-leider Rob Jetten komt wanneer hij premier wordt. Jetten heeft tijdens verkiezingsdebatten "meerdere keren herhaald dat er in zijn kabinet niet bezuinigd zal worden op onderwijs. Wij volgen hem kritisch en houden hem aan die belofte. De bezuinigingen moeten helemaal van tafel", zei voorzitter Coba van der Veer.

3 uur geleden
D66 haalt PVV in als grootste partij in Tilburg

TILBURG (ANP) - D66 is de PVV voorbijgestreefd als grootste partij van de gemeente. De sociaal-liberalen kunnen nu rekenen op 20,7 procent van de stemmen, terwijl de PVV het met 16,5 procent moet doen. In 2023 waren de rollen omgedraaid. Toen was de PVV de grootste met 23,4 procent van de stemmen en kreeg D66 slechts 7,3 procent.

5 uur geleden
Tweede voorlopige prognose: zetel VVD en CDA naar FVD en CU

DEN HAAG (ANP) - VVD en CDA lijken toch ieder 1 zetel minder te krijgen dan eerder woensdagavond naar buiten kwam. FVD en de ChristenUnie zouden er ieder juist 1 zetel bij krijgen. Dat blijkt uit een nieuwe prognose van de ANP Verkiezingsdienst in de nacht van woensdag op donderdag op basis van 90 procent van de getelde stemmen, die de gemeenten hebben doorgegeven.

5 uur geleden
Tellen van stemmen in Venray gestaakt door brand

VENRAY (ANP) - In het Limburgse Venray is het tellen van de stemmen gestaakt, omdat het telteam het pand aan de Raadhuisstraat moest verlaten door een brand in het gemeentehuis. Dat meldt een medewerker van de gemeente aan het ANP. Voor zover bekend heeft iedereen het pand ongedeerd kunnen verlaten.

5 uur geleden
Ook in Leiden streeft D66 GL-PvdA voorbij

LEIDEN (ANP) - D66 is ook in Leiden de grote winnaar van de verkiezingen. De partij die in 2023 slechts 10,3 procent scoorde, kwam woensdag uit op 24,9 procent. GroenLinks-PvdA leverde flink in en daalde van 31,2 naar 24,4 procent.

6 uur geleden
GL-PvdA ondanks fors verlies nog net de grootste in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - Ondanks een daling van 7,3 procentpunten blijft GroenLinks-PvdA de grootste partij van Nijmegen. De partij wordt op de voet gevolgd door D66 die steeg van 10,4 naar 25,8 procent van de stemmen.

6 uur geleden