Op1 maakt live uitzending vanuit opvanglocatie voor Oekraïners
EDE (ANP) - Het programma Op1 maakt maandag een speciale uitzending vanuit vluchtelingenopvang Harskamp in Ede, meldt BNNVARA vrijdag. Presentatoren Nadia Moussaïd en Hugo Logtenberg praten met Oekraïense vluchtelingen die wonen in het kamp en vrijwilligers die actief zijn in de opvang.
Burgemeester René Verhulst van Ede is te gast om te spreken over de gevolgen die de opvang heeft in de kleine gemeenschap die in Harskamp woont, aldus de omroep. Staatssecretaris Eric van der Burg van Justitie en Veiligheid schuift aan om "te schetsen welke effecten de komst van zoveel Oekraïners heeft op de Nederlandse samenleving".
Op de legerplaats Generaal Winkelmankazerne worden honderden Oekraïners opgevangen die gevlucht zijn vanwege de oorlog in hun land. Ze wonen er in gebouwen van defensie. Hoe lang de vluchtelingen op de legerplaats zullen verblijven is niet bekend.
Uitzonderlijk
Het is volgens BNNVARA "zeer uitzonderlijk" dat een live tv-uitzending wordt toegelaten in een Nederlands vluchtelingenkamp. "Maar de enorme toestroom van Oekraïense oorlogsvluchtelingen was aanleiding voor de gemeente Ede om een uitzondering te maken", aldus de omroep.
De omroep laat weten dat de Oekraïners die tijdens de uitzending aan het woord komen, "worden geselecteerd na research van de redactie". Ze spreken Engels, maar krijgen geen mediatraining. De vluchtelingen worden begeleid door "redacteuren die dit normaal ook doen en door gastvrouwen".
Beeld opvang
Met de uitzending zegt Op1 te willen "laten zien hoe opvang van vluchtelingen er daadwerkelijk uitziet".
"Er heersen veel vooroordelen over de opvang van vluchtelingen in Nederland in het algemeen en ook over Oekraïners, zeker ook in relatie tot de krappe woningmarkt", aldus een woordvoerder. "Wij willen laten zien hoe het is om daar te leven, zonder dat je weet hoe lang je zo moet leven. Wat doe je de hele dag en hoe houd je perspectief?"
Meer uit Binnenland
LECH (ANP) - De populaire skigebieden Lech en Zürs zijn weer bereikbaar voor automobilisten, meldt de Oostenrijkse nieuwszender ORF. De Arlbergpas was sinds zaterdagmiddag afgesloten na een lawine, hierdoor konden mensen het gebied tijdelijk niet in of uit. De regio is erg populair onder Nederlandse wintersporters.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Van de acht personen die zaterdag zijn aangehouden tijdens een demonstratie in Den Haag, zit nog een verdachte vast. Er werd gedemonstreerd tegen de komst van asielzoekers in het voormalige Haga Ziekenhuis aan de Sportlaan. De persoon die nog vastzit, wordt verdacht van het mishandelen van een politieagent. De agent werd met een voorwerp op het achterhoofd geslagen.
1 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Bij een ongeluk op de snelweg A59 bij Waalwijk is in de nacht van zaterdag op zondag een 81-jarige vrouw uit Oosterhout om het leven gekomen. Ze botste met haar auto tegen een ander voertuig. Uit onderzoek blijkt dat de vrouw aan het spookrijden was, meldt de politie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De snelweg A59 bij Waalwijk (richting knooppunt Zonzeel) is zondagochtend rond 07.30 uur weer opengegaan, meldt de ANWB. Eerder in de nacht werd het wegdeel afgesloten omdat er een verkeersongeluk was gebeurd. Ook toeritten gingen dicht.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Komende week krijgen we alvast een voorproefje van het lenteweer met op woensdag temperaturen rond de 18 graden. In een voorlopige weersvoorspelling van Weeronline zet die trend voor maart door met hogere temperaturen dan gebruikelijk.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag in Groningen een waarschuwingsschot gelost, nadat agenten te voet de achtervolging hadden ingezet op een verdachte. Volgens de politie was zij rond 02.30 uur afgekomen op een melding van een schietpartij in de Hagedisstraat in de stad, waarbij meerdere personen betrokken zouden zijn.
6 uur geledenLECH (ANP) - Nederlandse wintersporters op weg naar het Oostenrijkse Arlberg kunnen in de nacht van zaterdag op zondag niet in de populaire skigebieden Lech en Zürs arriveren. Door een lawine is de Arlbergpas sinds zaterdagmiddag 17.00 uur "tot nader order" afgesloten, meldt de website Lechzuers. De lawine heeft de toegangswegen tot de pas bedolven. De Arlbergpas "blijft naar verwachting ten minste tot zondagochtend dicht", schrijft de Oostenrijkse nieuwszender ORF op haar website.
9 uur geleden